Jump to content


All-Round kutije do 500 Eura


Duracell

Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moj denon 1500 je uradjen u vrlo kvalitetnoj dual mono konstrukciji i ima vise nego zdravih 70 Watti po kanalu na 8oma, ako to nije dovoljno za ove male Dynaudio A42 ******..e onda mislim stvarno... :order

Nije problem samo u snazi. Već napisah Å¡ta mislim o tom Denonu. Ili bolji (Äitaj skuplji) pojaÄavaÄ ili drugi (odgovarajući) zvuÄnici.

Link to comment
Share on other sites

A tek zamislite da ste imali amplifikacije od min 150WPC RMS koliko bi dobro svirali vasi neosetljivi zvucnici. 

 

 

 

 

 

Lepo objasnjeno imas na ovaj link: http://parttimeaudiophile.com/2012/04/03/speaker-sensitivity-dynamic-range-and-amplifier-output/

Nije poenta da se deru ko ranjeno magare već da sviraju kako treba.

Link to comment
Share on other sites

 

Aj brate mili stavi neki "subić" odreži ga na 80 hz stišaj da ne "lupa"i uživaj :)

 

Dojajno,muka resena,bravo!

Predlazem onaj stari B&W akustitune sa par cevki s kojim se stalno igras u zavisnosti od ploce i pesme,nema veze sa zivotom al maze oci tj. usi za medalju.

Link to comment
Share on other sites

Ispašće da lažem, ali i taj sam komad video uživo!Nisam ga sluÅ¡ao jer smo prijatelj i ja iÅ¡li kod tog prodavca zvog drugog ureÄ‘aja.Dosta je pisano o tom JAMU, moje(podvlaÄim moje miÅ¡ljenje) je da je generalno precenjen,a pogotovo za ove pare, prvo tržiÅ¡na cena mu je manja od ove koja se traži, a drugo ima boljih solucija za te pare

Poštujem tvoje mišljenje, ali mislim da su ove kutije jako dobre, ali tek sa pravom amplifikacijom, koju, uzgred, nije baš lako upariti sa kutijama i tu je osnovni i glavni problem.

Amplifikacija mora da bude stvarno odliÄno odraÄ‘ena da bi Jamo prodisali kako treba, dok će sa inferiornim amplifikacijama raditi jako korektno, ali niÅ¡ta viÅ¡e od toga. Kutije su nominalno na 4 oma, ali imaju solidne padove omaže, pa je potrebna amplifikacija koja to može da kompenzuje - Å¡to neko reÄe, "elektrana".

Å to se tiÄe trenutne tržiÅ¡ne cene, ona je diskutabilna, ali nije daleko od pomenute, a da li ima boljih reÅ¡enja za ove pare...? Pa... uvek će za nekoga biti, Å¡to se mene tiÄe možda i ima, ali nije baÅ¡ lako za naći.

I na kraju, Concert 8 i D830 se i ne mogu posmatrati baÅ¡ kao "isti", s obzirom da je D830 ozbiljno upgrade-ovan Concert, gde je mid bas generalno ostao isti model, ali su ipak uÄinjeni pojedini zahvati koji dosta menjaju karakteristike zvuka (konstrukcijski, D830 je ozbiljnije odraÄ‘en).

Å to reÄe jedan naÅ¡ konstruktor ozbiljnih kutija - jako poÅ¡teno odraÄ‘ena kutija, i konstrukcijski i Å¡to se tiÄe materijala koji su utroÅ¡eni.

Ne vrede onoliko koliko su koštali kao novi, ali second hand cena od oko 600 evra (+/-) je sasvim korektna.

Link to comment
Share on other sites

Jamo bi zvuÄili isto ko i DY . Nije "hereza" spojiti wofer , niti mora biti skup ko Sv. petra kajgana. samo ga treba s razumjevanjem upariti . Osobno , al ako bi mi srednjotonsko i visokotonsko podruÄje te zvuÄna slika odgovarala ne bih se libio stavit wofer taman za ono malo dubine Å¡to mi fali. Uz pravilno podeÅ¡en udeÄ‘aj nitko pa ni Ti ne će znati da ga imaÅ¡ dok ga ne ugasiÅ¡. Ima ovdje većih znalaca,pa ako im se da nek objasne. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Poštujem tvoje mišljenje, ali mislim da su ove kutije jako dobre, ali tek sa pravom amplifikacijom, koju, uzgred, nije baš lako upariti sa kutijama i tu je osnovni i glavni problem.

Amplifikacija mora da bude stvarno odliÄno odraÄ‘ena da bi Jamo prodisali kako treba, dok će sa inferiornim amplifikacijama raditi jako korektno, ali niÅ¡ta viÅ¡e od toga. Kutije su nominalno na 4 oma, ali imaju solidne padove omaže, pa je potrebna amplifikacija koja to može da kompenzuje - Å¡to neko reÄe, "elektrana".

Ovo je ujedno i poenta cele price. Pa i DY Aidence 42 bi radio za 2 klase bolje sa boljim pojacalom kao i taj Jamo. Nije DY toliko problematican kao sto su neke druge kutije , Bolje onda energiju usmeriti u tom smeru ka boljoj amplifikaciji a ne juriti druge kutije i tako u beskonacno . Ako je kolega iz Bgd - a nije problem da mu ja donesem moj Sub Rel da ga cuje kao podrsku 

 

@Bujodrag   Jbg, ako hoćeÅ¡ da ti 25-30 Hz svira lepo, na uvce....to koÅ¡ta.

 

I ovo je tacno 

Link to comment
Share on other sites

Ovo je ujedno i poenta cele price. Pa i DY Aidence 42 bi radio za 2 klase bolje sa boljim pojacalom kao i taj Jamo. Nije DY toliko problematican kao sto su neke druge kutije , Bolje onda energiju usmeriti u tom smeru ka boljoj amplifikaciji a ne juriti druge kutije i tako u beskonacno . Ako je kolega iz Bgd - a nije problem da mu ja donesem moj Sub Rel da ga cuje kao podrsku 

 

@Bujodrag   Jbg, ako hoćeÅ¡ da ti 25-30 Hz svira lepo, na uvce....to koÅ¡ta.

 

I ovo je tacno 

 

Kako li bi se proveli u poreÄ‘enu Dyn A42 Vs. DIY zvuÄnici u mom sistemu? Snuždili bi se? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Boky... (notax) oni koji znju Å¡to znaÅ¡ . To je neupitno  Ne moraÅ¡ damonstrirati snagu ( znanje) ne go objasni gospodinu da , i zaÅ¡to sub ,ako je potreban nije nikakva zloÄestoća u sustavu nego "suport", odnosno davanje ono "malo Å¡to mu fali ". Naravno da je to onda "trosistemski" sustav.:);-):wave2

Link to comment
Share on other sites

 Koji modeli su u pitanju?  da li se isto kutije ponasaju?

 

..u pitanju je Nad C355 i Rotel RA-10, nekako mi je Dynaudio A42 najbolje svirao sa nad pojacalom, ne mogu da kazem da je i tu bilo nekog preteranog basa ali ono sto je bilo od basa bilo je dosta definisano i veoma prijatno za uho, posebno visoki i srednji su mi bas onako sto se kaze legli na ''prvu''. Taj deo frekfentnog opsega sa pomenutim nadom je mnogo bolje zvucao nego na mom denonu 1500, dok je rotel po mom misljenju potpuno podbacio, ali od njega i nisam puno ocekivao s obzirom da je to malo slabasno rotel pojacalo sa svega 40w po kanalu.

Link to comment
Share on other sites

Boky... (notax) oni koji znju Å¡to znaÅ¡ . To je neupitno  Ne moraÅ¡ damonstrirati snagu ( znanje) ne go objasni gospodinu da , i zaÅ¡to sub ,ako je potreban nije nikakva zloÄestoća u sustavu nego "suport", odnosno davanje ono "malo Å¡to mu fali ". Naravno da je to onda "trosistemski" sustav. :);-):wave2

 

Sub u sistemu mnogi smatraju neprimerenim za Hi-Fi sistem, Å¡to je pogreÅ¡no i netaÄno.

Sasvim ravnopravno trosistemskim zvuÄnicima mogu da se nose i sistemi sa manjim dvosistemcima i dobro uklopljenim jednim ili 2 sub-a. Samo Å¡to zaista dobri sub-ovi isto tako dobro i koÅ¡taju. Za neke prostore je Äak to i bolja kombinacija. Dobri aktivni sub-ovi mogu i da se prilagoÄ‘avaju i dvosistemcima i prostoru po nekim stavkama (rezna frekvencija, faza, amplitudni nivo tj. glasnoća, kao i smeÅ¡taj tj. pozicija u prostoru). PriÄa oko cene i isplativosti trosistemci Vs. dvosistemci+sub(ovi) je malo komplikovanija, jer ima viÅ¡e zavisnih stavki, pa ne bih u ovoj temi Å¡irio priÄu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...