Jump to content


All-Round kutije do 500 Eura


Duracell

Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sorry,mi se raspisali.izrazito mali zvucnici ali za male prostore odlicno rade.

od mene cestitka na kupovini

 

Ma nema veze ljudi malo sam se nasalio..ova tema i treba da bude svima od koristi, u sustini ja sam svoj problem resio, a da li cu biti zadovoljan to cemo jos da vidimo! Pozdrav i hvala... :cheers

Link to comment
Share on other sites

pa fina razlika u ceni izmedju sta tri ampa.logicno da ce biti razlika u zvuku na bilo kojim zvucnicima.a to si nam samo prikazao kako exposure pravi razliku izmedju svojih ampova.to znaci koliko para toliko muzike.pa ja bas i nebih savetovao da onda kupi nove za 500e kad moze dobiti bolje i skuplje skoro nove.koje rade sasvim dobro na pojacalima od 50w.ja bih mu savetovao ex 12 i da upari sa primare a20 npr.ili sa naimom 5i-tu kombinaciju mislim ima kolega Vekanoid ili stariji amp Luxman lv 105u radi za medalju sa njima.moze svasta da se iskombinuje za ne preterano para A dali moze bolje-naravno,to vazi za svaki zvucnik

Koji proizvodjac u istom cenovnom razredu Nudi vise modela razlicite snage I kvaliteta?

Ja sam u klasi 500eura dao predlog za nove, to je I tema zar ne) zvucnici do 500evra.. Naravno dau toj ceni mogu da se kupe bolje zvuceci polovni ali polovno Moze da bude macka u dzaku, kazem Moze. Ne mora. Novo ima garanciju I prvi si vlanik pa nema sumnjii u poreklo I stanje zvucnika pa sad ko sta voli. Ja sam uvek za novo. Tako sam I kuppio I ne kajem se. Naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

pa fina razlika u ceni izmedju sta tri ampa.logicno da ce biti razlika u zvuku na bilo kojim zvucnicima.a to si nam samo prikazao kako exposure pravi razliku izmedju svojih ampova.to znaci koliko para toliko muzike.pa ja bas i nebih savetovao da onda kupi nove za 500e kad moze dobiti bolje i skuplje skoro nove.koje rade sasvim dobro na pojacalima od 50w.ja bih mu savetovao ex 12 i da upari sa primare a20 npr.ili sa naimom 5i-tu kombinaciju mislim ima kolega Vekanoid ili stariji amp Luxman lv 105u radi za medalju sa njima.moze svasta da se iskombinuje za ne preterano para A dali moze bolje-naravno,to vazi za svaki zvucnik

onako usput 5i nije ni do kolena 62/90 ili sl. kombinaciji,iskreno žalim svakoga ko da iste pare za tako velike razlike.U sluÄaju da se radi o polovnjacima naravno.na kratko si mogao i Äuti razliku kod mene...piÅ¡em naravno zbog onih sto nisu.
Link to comment
Share on other sites

Razumem,kao Å¡to i sam rekoh,može i 30w.bar kod tih manjih Dy,da se ne pravi zabluda.ima dosta kvalitetnih ampova manje snage...jasno je da će bolji i skuplji amp biti bolji,ali nema veze s logikom ići na preskup amp sa zvuÄnicima od 500E,uostalom sa njima se neće Äuti ni njegov potencijal i pokvarice se odnos kvalitet/cena-treba uvek gledati Å¡ta je najbolji sound za novac,a ne isterivati "djavola" iz budžet zvuÄnika.

Link to comment
Share on other sites

vidi.ja imao dyno i kupio 15 ampova ako ne i vise iz radoznalosti.jer ja neslusam kod Pere i djoke nego kupim i slusam kuci i tvrdim da netreba.a sta si ti imao od dyna u svojoj sobi i sa kojim ampovima si neuspesno probao da ih pogonis.prosvetli nas molim te.

Link to comment
Share on other sites

vidi.ja imao dyno i kupio 15 ampova ako ne i vise iz radoznalosti.jer ja neslusam kod Pere i djoke nego kupim i slusam kuci i tvrdim da netreba.a sta si ti imao od dyna u svojoj sobi i sa kojim ampovima si neuspesno probao da ih pogonis.prosvetli nas molim te.

Pa sto ga nisi zadrzao kad je toliko dobar? Zar ni sa jednim od 15 kako kazes ampova, nije radio kako Treba? Verujem. Zvucnik koji ima osetljivost 86 db I to jos na 4 oma spada u niskoosetljive Zvucnike koji u principu lose Rade na malim snagama I Treba ih naduvati a Tada to ume da bude prilicno glasno. Uz to Treba imati I Pojacalo Koje Moze da ih naduva. U suprotnom se stice utisak da se kutije deru I da nema dovoljno basa.

Nema potrebe da se nerviras I da budes bezobrazan jer neko osporava tvoje neznanje.

Link to comment
Share on other sites

Neki gube zivce,neki nerazumeju ljubav prema uredjajima i sta donosi novi uredjaj kad se uzme u ruke.ali zato kontriranje i jednoumlje se propagira opusteno.

volim da kupim dobar amp i da ga cujem kod sebe i cd plejer isto a o kablovima da i nepricam.zvucnike menjam svakih par godina i to iskljucivo sa malih na podnostojece i obrnuto.nadam se da vecina audiophila razume moje porive.

Link to comment
Share on other sites

Jel su se slegli utisci?  :wave2

 

 

..jesu! ;-) Kratko cu samo: Polovicno sam zadovoljan, odnosno gornjom i srednjom zvucnom slikom tu i tamo koja je donekle precizna i sasvim korektna za tu velicinu i klasu kutija. Donja zvucna slika, veoma plitka, basa skoro da i nema, jedino kada se pojacalo ''otpanji'' skoro do pola iz zvucnika izlazi nesto sto lici na bas, bas/mid mebrane tada zastrasujuce izlecu napolje i ja u principu ne zelim tako da slusam muziku. Nesporan je kvalitet Dynaudio A 42. i na vrlo visokom je nivou, i znam ja da zbog relativno malih dimenzija kutija i ne moze se ocekivati ne znam sta, uzevsi sve to u obzir, ja sam ipak ocekivao malo vise od Dynaudia. No..sam sam kriv, trebao sam ih pre kupovine poslusati na svom pojacalu, potpao sam malo pod uticaj ovdasnjih tema i sigurno necu vise napraviti takvu gresku! Potraga se nastavlja! Hvala svima!  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...