Jump to content


All-Round kutije do 500 Eura


Duracell

Recommended Posts

50 kvadrata i veruj mi takav kvalitet i bas sam cuo samo na spendoru a5.

 

Ali je ovaj drugi sa znacajnim poskupljenjem, tri puta skuplji.

 

A zensor malo lici na dynaudio, tako da cu imati high end kutiju :1038:

 

50 kvadrata ? to je još veća soba od moje, Razlika se primeti izmedju dali 7 i dali 5, ali i Dali 5 svira super. a kao što rekoh, Dali 5 su pristojnih gabarita. 7-ica je već veća, i ne bi da mi to bude glavni detalj u dnevnoj sobi.

 

ja planiram da ih kupim u narednih mesec dana. Pa eto, ako ih ti kupiÅ¡ ranije, javi utiske kako sviraju kod tebe, jer tamo u prodajnom salonu, ipak su drugaÄiji zvuÄni uslovi.

 

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

50 kvadrata ? to je još veća soba od moje, Razlika se primeti izmedju dali 7 i dali 5, ali i Dali 5 svira super. a kao što rekoh, Dali 5 su pristojnih gabarita. 7-ica je već veća, i ne bi da mi to bude glavni detalj u dnevnoj sobi.

 

ja planiram da ih kupim u narednih mesec dana. Pa eto, ako ih ti kupiÅ¡ ranije, javi utiske kako sviraju kod tebe, jer tamo u prodajnom salonu, ipak su drugaÄiji zvuÄni uslovi.

 

pozdrav

Vazi :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nisam slusao Audience 42 sa Denon amplifikacijom ali mislim da tvoj Denon ima vise nego dovoljno snage da potera Audience 42. Trebalo je da cujes tvoje pojacalo sa Audience 42 pre kupovine istih ali bices zadovoljan ako volis Dynaudio analiticnost i tacnost.

Ja slusam Audience 52 sa Nad-om.Mozda tvoja kombinacija cak doda svetliji zvuk Dynaudio zvucnicima.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima! Nalazim se u slicnoj situaciji kao Duracell, dakle trazim all-round kutije u vrednosti od oko 500e. Nisam hteo da otvaram novu temu, pa se nadam da cete mi ovde pomoci. Velicina sobe je 4x5m, od muzike se slusa pretezno klasicna, smooth jazz, classic rock, ponekad electro-swing, sve i svasta, da ne nabrajam dalje... Pored svih ovih kutija koje su navedene u prethodnim postovima, meni su za oko zapale i ove: http://www.kupujemprodajem.com/Dynaudio-Excite-x-12-4690503-oglas.htm

Interesuje me kakve su u poredjenju sa Audience 52 koje se prodaju na forumu? Da li bi Tannoy DC6 (koji je na snizenju ako sam dobro shvatio) predstavljao bolje resenje za muziku koju slusam? Zaboravih da naglasim da sam iz Novog Sada, tj. da nemam puno mogucnosti slusanja po salonima, osim, je li, audioplusa...  Hvala vam unapred

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima! Nalazim se u slicnoj situaciji kao Duracell, dakle trazim all-round kutije u vrednosti od oko 500e. Nisam hteo da otvaram novu temu, pa se nadam da cete mi ovde pomoci. Velicina sobe je 4x5m, od muzike se slusa pretezno klasicna, smooth jazz, classic rock, ponekad electro-swing, sve i svasta, da ne nabrajam dalje... Pored svih ovih kutija koje su navedene u prethodnim postovima, meni su za oko zapale i ove: http://www.kupujemprodajem.com/Dynaudio-Excite-x-12-4690503-oglas.htm

Interesuje me kakve su u poredjenju sa Audience 52 koje se prodaju na forumu? Da li bi Tannoy DC6 (koji je na snizenju ako sam dobro shvatio) predstavljao bolje resenje za muziku koju slusam? Zaboravih da naglasim da sam iz Novog Sada, tj. da nemam puno mogucnosti slusanja po salonima, osim, je li, audioplusa...  Hvala vam unapred

 

 

Ovde ima boljih struÄnjaka od mene, ali na stranim audio forumima, ima joÅ¡ boljih, ali moje miÅ¡ljenje je, koliko sam sluÅ¡ao, i Äitao po stranim forumima, ako hoćeÅ¡ da ÄujeÅ¡ bas, teÅ¡ko ćeÅ¡ to imati sa ovim jeftijnijim manjim kutijama, InaÄe niko ne bi pravio podno-stojeće kutije. Drugo, Dynaudio ti je žedan snage. A. nisi napisao ni koje pojaÄalo imaÅ¡ ?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima! Nalazim se u slicnoj situaciji kao Duracell, dakle trazim all-round kutije u vrednosti od oko 500e. Nisam hteo da otvaram novu temu, pa se nadam da cete mi ovde pomoci. Velicina sobe je 4x5m, od muzike se slusa pretezno klasicna, smooth jazz, classic rock, ponekad electro-swing, sve i svasta, da ne nabrajam dalje... Pored svih ovih kutija koje su navedene u prethodnim postovima, meni su za oko zapale i ove: http://www.kupujemprodajem.com/Dynaudio-Excite-x-12-4690503-oglas.htm

Interesuje me kakve su u poredjenju sa Audience 52 koje se prodaju na forumu? Da li bi Tannoy DC6 (koji je na snizenju ako sam dobro shvatio) predstavljao bolje resenje za muziku koju slusam? Zaboravih da naglasim da sam iz Novog Sada, tj. da nemam puno mogucnosti slusanja po salonima, osim, je li, audioplusa...  Hvala vam unapred

Slusao sam pre nekih mesec-dva Excite 12, ali u novom pakovanju koje se zove XEO 3 (aktivna verzija istih). Prostor je bio oko 40-tak kvardata povrsine, akusticki ne tretiran . . . . Zacudjujuce je kako su mocno i kultivisano zvucali ovi malisani. Slusali smo klasiku, jazz, pop, rock (obavezne Yelow) i vokale i instrumentale . . .Mislim da bih mogao da zivim sa njima sasvim komotno, ali ja i inace bas preferiram Dynaudio zvucnike.

 

Obzirom da su novije generacije Dynaudio-a u ovoj kategoriji mnogo lakse za "teranje" nego prethodne, verovatno da bi sam X12 lepo zasvirao i uz ne tako mocnu amplifikaciju. U ovom modelu (aktivnom), koji sam ja imao prilike nedavno da cujem su ugradjena pojacala od 50W po svakom drajveru, naravno u D-klasi kaki bi se sve spakovalo u malisane (ima tu jos kojekakve elektronike, obzirom da je seistem snabdeven i DAC-om).

 

Dakle, nije vise potrebno imati "elektranu" da bi se pravilno pokrenuli Dynaudio zvucnici, pa bi trebalo zanemariti komentare koji idu u tom smeru.

Link to comment
Share on other sites

naravno da netreba trafo stanica,ja sam moje contoure 1.1 terao sa Densen beatom 100,thule ia 60b-SE,mf monoblokovima,AA pucini se,harman 6500 svi su oni prosecno 50w po kanalu osim harmana.i svi su odlicno terali jedino je Nad c352 radio kao da ima 10w.mislim nije bio slusljiv i ja to pripisujem fabrickoj greski.a taj Ex 12 je za nijansu lakse terati

Link to comment
Share on other sites

Na jednom kratkom slusanju tih 52-ki sa ampom od 30w stekao sam utisak da im je i to puno.Jos im je i bas refleks bio zapusen nekim sundjerom.Bespotrebno se plasira prica o "elektranama" za DY na ovom forumu,barem kad su u pitanju ti manji modeli.Bitno je da je amp kvalitetan,a ne mora biti previse snazan.

Link to comment
Share on other sites

Ovde ima boljih struÄnjaka od mene, ali na stranim audio forumima, ima joÅ¡ boljih, ali moje miÅ¡ljenje je, koliko sam sluÅ¡ao, i Äitao po stranim forumima, ako hoćeÅ¡ da ÄujeÅ¡ bas, teÅ¡ko ćeÅ¡ to imati sa ovim jeftijnijim manjim kutijama, InaÄe niko ne bi pravio podno-stojeće kutije. Drugo, Dynaudio ti je žedan snage. A. nisi napisao ni koje pojaÄalo imaÅ¡ ?

Sistem pravim od nule, tako da cu pojacalo da biram u zavisnosti od zvucnika. A sto se basa tice, ni ne treba mi nesto preterano, a pogotovo za sobu te velicine mislim da bi bilo bolje uzeti bookshelf pre nego floorstander...ispravite me ako gresim? A kad smo se vec dotakli pojacala, sta predlazete uz Excite x12? Audiolab, Cyrus, ili mozda neki Creek, ili.....?

Link to comment
Share on other sites

Na jednom kratkom slusanju tih 52-ki sa ampom od 30w stekao sam utisak da im je i to puno.Jos im je i bas refleks bio zapusen nekim sundjerom.Bespotrebno se plasira prica o "elektranama" za DY na ovom forumu,barem kad su u pitanju ti manji modeli.Bitno je da je amp kvalitetan,a ne mora biti previse snazan.

Da li se secas koji je amp bio prikljucen? Jel si imao prilike da cujes x12? Kakav je u odnosu na 52-ku? Pretpostavljam da je takvu zapusenu kutiju lakse pozicionirati? Toliko pitanja.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

 

Da li se secas koji je amp bio prikljucen? Jel si imao prilike da cujes x12? Kakav je u odnosu na 52-ku? Pretpostavljam da je takvu zapusenu kutiju lakse pozicionirati? Toliko pitanja.... :roll:

 

Naim 62/90,prodao sam ga za 450E(orijentacije u ceni radi).To je pre/power kombinacija. Nisam cuo x12.

Link to comment
Share on other sites

Igrom slucaja bio sam u prilici da neki mali Dinaudio miozda bas ..exite12 ne secam se modela, cujem sa tri Pojacala u isto vreme tj jedno za drugim I to od 50 75 I 110 wati. Svirali su ti zvucnici I sa najmanjim onako korektno ali pravi zvuk se Cuo tek sa najjacim tako da je moje misljenje sledece _ ne zanosite se pricama da sa pojacalima od 30 ili 50 wati mozete izvuci zadovoljavajuce dobar zvuk iz Dinaudio Zvucnika. To se najbolje cuje kad ima mogucnosti za poredjenje.

Link to comment
Share on other sites

Nije tajna. Isao sam da vratim uredjaj koji sam uzeo na probu I kod distributera videoo coveka koji je doneo Zvucnike da bira Pojacalo pa sam se uvalio I ja na Slusanje. Dok sam bio prisutan izmenjala se Expo gama 1010 2010 3010.

Inace mislim da Treba obratiti paznju na Epo Epic2 Zvucnike. Mislim da dobro sviraju, laki su za pozicioniranje, osetlivi su, laki za pogon I nisu mnogo iizbirljivi prema pojacalima. Moja preporuka za Zvucnike do 500evra. Nove.

Link to comment
Share on other sites

Nije tajna. Isao sam da vratim uredjaj koji sam uzeo na probu I kod distributera videoo coveka koji je doneo Zvucnike da bira Pojacalo pa sam se uvalio I ja na Slusanje. Dok sam bio prisutan izmenjala se Expo gama 1010 2010 3010.

Inace mislim da Treba obratiti paznju na Epo Epic2 Zvucnike. Mislim da dobro sviraju, laki su za pozicioniranje, osetlivi su, laki za pogon I nisu mnogo iizbirljivi prema pojacalima. Moja preporuka za Zvucnike do 500evra. Nove.

Da li si slusao te kutije? Moze neki opis zvuka?

Link to comment
Share on other sites

Iskreno vise u prolazu Bez neke prevelike paznje I po sistemu Dodji da cujes ovo... dve ri pesme, zurio sam. Ono sto sam zapamtio je cist I rezolutan zvuk. Jako uravnotezen prijatan I sluslji. Sve je tu a nista ne iskace. Nisam se previse udubljivao. To nije cenovni rang kom tezim mada pao mi je u tom trenutku na pamet Sistem za spavacu sobu. :)

Link to comment
Share on other sites

pa fina razlika u ceni izmedju sta tri ampa.logicno da ce biti razlika u zvuku na bilo kojim zvucnicima.a to si nam samo prikazao kako exposure pravi razliku izmedju svojih ampova.to znaci koliko para toliko muzike.pa ja bas i nebih savetovao da onda kupi nove za 500e kad moze dobiti bolje i skuplje skoro nove.koje rade sasvim dobro na pojacalima od 50w.ja bih mu savetovao ex 12 i da upari sa primare a20 npr.ili sa naimom 5i-tu kombinaciju mislim ima kolega Vekanoid ili stariji amp Luxman lv 105u radi za medalju sa njima.moze svasta da se iskombinuje za ne preterano para A dali moze bolje-naravno,to vazi za svaki zvucnik

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...