Jump to content


All-Round kutije do 500 Eura


Duracell

Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam odakle je prodavac Dynaudia...da li je iz Beograda pa da ga pitas da li bi hteo da ti dodjes do njega sa svojim pojacalom ili kako se vec dogovorite i probate...Naveo sam kao primer Dynaudio Audience 52SE jer je rec o kvalitetnom zvucniku a spada u cenovni razred do 500 evra..

Link to comment
Share on other sites

Ako je nov zvucnik u pitanju pravi pobednik je Dali Zensor 5.Moze i mali kec, izuzetnba kutija.Naspram ostale kineske boranije daje izuzetan dobar bas, finu sredinu i sjajne visoke.

 

Savrsen zvuk, odlicno se slaze sa pojacalom koji imas, ponesi pojacalo u Audiophile i poslusaj, pasces na d..e.

 

To je moj sledeci zvucnik kada se bude bilo pri paricama.Na mene su ostavile odlican utisak.

 

Ako se ide na polovno tu je veci izbor, ali je pitanje istorija tog zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

:listen  :wave2 Nijesam slusao ni jedan ni drugi model.Dynaudio vazi za bolji , ali znam i da je zahtjevan koliko sam cuo i ovdje procitao.Dali sam slusao stare modele za aznim pojacalima i izmedju ostalog sa Nad i Denon pojacalima jer ih u Svedskoj prodaje isti distributer.Dali-jem sam odusevlje bio tada i jedan njihov model 7a sam slusao sa 30-50% skupljih i izvikanijih,Dali mi je bio bolji.Idealno bi bilo kad bi barem malo mogao da cujes i jedne i druge u svom prostoru,ipak ces da potrosis 500 eura,nije to 100 pa ajde kakve su god dobre su.Jos nesto sjetih se da sam ovdje procitao na forumu da serije sa basom to moras provjeriti 17W75 imaju kracu pletenicu to jest od kontakata do membrane,kako sam shvatio i da ih to "sputava"?Vazi li to za ovaj Dynaudio 52SE provjeri.Slusao sam i Dynaudio takodje davno i skoro u jednoj radnji neki maleni model.Dobri su,a danci obadva,tako da ces imati "slatke muke".Srecno sa iztrazivanjem i testiranjem oba modela.

 

P.S.Nikad ne bih kupio polovne zvucnike od nekog koga ne poznajem,jer ljudi svasta rade a to je ponekad tesko otkriti.Uvijek sam za nove kutije,a elektronika moze polovna.

Link to comment
Share on other sites

Da iskoristim priliku da pitam

Da li bi taj Dynaudio 52SE mogao da uparim sa poja. Marantz PM6003 ( 2x 60 Watts 4 ohm ) ?? Nemam priliku da testiram tako da ako je neko probao neka napise

Mogao bi ali ne bi dobio potpuni zvuk tih kutija, nemam iskustva sa dynaudiom pa pricam na osnovu onog sto vidjam na ovom forumu.

Link to comment
Share on other sites

Kaiser, prosetaj do Sava Centra i poslusaj, samo ce ti se kasti :cheers

 

Na moje veliko zadovoljstvo slusam svaki dan neki zvucnik iz Audiophil program, jer radim u SC i Zensor je Master And Comander :klanjanje u toj klasi do 500 evrica.

 

Tannoy zastupa Audiophil i pomenuti model kosta 650 :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...