Jump to content


Pitanje: Naim


Mtata

Recommended Posts

nisam bas ljubitelj silver sprava(osim starih vintage Marantz-a za ukras i romanticnu rasvetu) ali Audio Reasearch i ja samo u silver varijanti mogu da zamislim,iskreno nisam do pre par godina ni znao da prave crnu varijantu.Cenim njihov dosledan odnos prema dizajnu-upravo ovakvih sprava kakve su danas se secam oduvek.

 

Slazem se u potpunosti. Mada video sam crne i mogu da kazem da su stvarno odlicne (mada ukusi su razliciti). Ali meni nekako taj retro izgled ide sa silver varijantom

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daj slike prijatelju, da balavimo malooo... :(

 

Kod mene je za sada VSI60 i Cardas Gold Reference strujni. Do kraja meseca uzimam Cremonu i zvucnicke Cardas Gold i nakon toga ide CD5.

Slike dajem u sledecem postu ovoga sto je kod mene, ostalo kako pristize

Odlucio sam se za Svetli Grafit boju zvucnika. 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je za sada VSI60 i Cardas Gold Reference strujni. Do kraja meseca uzimam Cremonu i zvucnicke Cardas Gold i nakon toga ide CD5.

Slike dajem u sledecem postu ovoga sto je kod mene, ostalo kako pristize

Odlucio sam se za Svetli Grafit boju zvucnika. 

Pozdrav

 

Ahaa, ok. :) Cekamo  :thumbsup2  p.s. Kako izdrzavas svaka ti cast  :blah

Link to comment
Share on other sites

Ahaa, ok. :) Cekamo  :thumbsup2  p.s. Kako izdrzavas svaka ti cast  :blah

 

Ma sta kako izdrzavam. Ziv nisam sada, ne znam kako lepsoj polovini da izadjem na oci i kazem joj. Razmisljam da bude - ma draga sve to kosta par hiljada (citaj dve tri) umesto par desetina :)).

Za sada krijem pojacalo (kod mojih), ali kad dodju zvucnici, videcu sta cu onda

Link to comment
Share on other sites

Ma sta kako izdrzavam. Ziv nisam sada, ne znam kako lepsoj polovini da izadjem na oci i kazem joj. Razmisljam da bude - ma draga sve to kosta par hiljada (citaj dve tri) umesto par desetina :)).

Za sada krijem pojacalo (kod mojih), ali kad dodju zvucnici, videcu sta cu onda

Ma reci joj da je par soma....sta zna dete sta je 100 kg

Link to comment
Share on other sites

Ma sta kako izdrzavam. Ziv nisam sada, ne znam kako lepsoj polovini da izadjem na oci i kazem joj. Razmisljam da bude - ma draga sve to kosta par hiljada (citaj dve tri) umesto par desetina :)).

Za sada krijem pojacalo (kod mojih), ali kad dodju zvucnici, videcu sta cu onda

 

Da te pitam nesto, onako bez sale a ti sam izvuci odgovor (hocu da kazem, nije poenta da odgovoris meni ovde i javno, odgoori sebi). Dakle: "Ko je zaradio te pare? Ti ili ona?"

Mislim da si shvatio sta sam hteo da kazem. 

Ja to tako u mojoj kuci. 

Ne primecujem da ima nezadovoljnih. 

Link to comment
Share on other sites

Da te pitam nesto, onako bez sale a ti sam izvuci odgovor (hocu da kazem, nije poenta da odgovoris meni ovde i javno, odgoori sebi). Dakle: "Ko je zaradio te pare? Ti ili ona?"

Mislim da si shvatio sta sam hteo da kazem.

Ja to tako u mojoj kuci.

Ne primecujem da ima nezadovoljnih.

Macho man! Još kad se popije koja... šta ćeš, navikli da ih bijem sa ovim. Ništa ih drugo ne boli...

Link to comment
Share on other sites

Nije macho, samo logican stav i razum.

Sustinsi ne pijem.

p.s.

Ti pustas zenu/devojku da ti kaze sta mislis?

A dje jadan da dignem ruku na ženu i djecu. Nogom to treba.

Zar ne mislite da je nametanje miÅ¡ljenja porodici na takav naÄin ružno i da je to odlika prostaka? Složićete se samnom da bi u porodici trebalo da postoje dogovori o znaÄajnijim investicijama.

Da li Vi sa Vašom porodicom pravite takve dogovore ili postoji samovolja samo jedne strane?

Da li dozvoljava VaÅ¡a sujeta da se javno raspravlja o VaÅ¡im porodiÄnim odnosima, ili miislite kao i ja da je to nekulturno, neodmjereno ...

Sima strahota, Å¡to bi rekli ovi moji neposredni crnogorci, nema te nasvijet ni u Beograd!

Bez ružnih namjera! Forum bi bio dosadan bez Vas!

Link to comment
Share on other sites

A dje jadan da dignem ruku na ženu i djecu. Nogom to treba.

Zar ne mislite da je nametanje miÅ¡ljenja porodici na takav naÄin ružno i da je to odlika prostaka? Složićete se samnom da bi u porodici trebalo da postoje dogovori o znaÄajnijim investicijama.

Da li Vi sa Vašom porodicom pravite takve dogovore ili postoji samovolja samo jedne strane?

Da li dozvoljava VaÅ¡a sujeta da se javno raspravlja o VaÅ¡im porodiÄnim odnosima, ili miislite kao i ja da je to nekulturno, neodmjereno ...

Sima strahota, Å¡to bi rekli ovi moji neposredni crnogorci, nema te nasvijet ni u Beograd!

Bez ružnih namjera! Forum bi bio dosadan bez Vas!

 

Nametanje misljenja nisam spominjao. Narocito ne za znacajne stvari od zajednickog, porodicnog, interesa.

Odakle ti ideja da ulazis sa bilo kim u polemiku sta je za koga znacajna investicija? Za nekoga je to (na zalost) 100e za nekoga ni 100 000e nije problem (lucky bastard! :) ). Ulaganje u hifi ne smatram znacajnom investicijom, ne bi smela da bude. To je hobi za koji kad ima ima, kad nema, ima precih stvari. Porodica pre svega.

O kom nametanju misljenja pricamo? O tome koje poacalo ja volim dok u isto vreme to moju zenu ne interesuje? Cenovno to pojacalo naravno odgovara mom imovinskom stanju. Ne kupujem pojacalo i lisavam porodicu letovanja npr. Siguran sam da ni Mtata ne radi tako.

Jel treba mozda zenu da pitam koje boje i kubikaze ce biti auto koji ja vozim, i finansiram? Ma ajde molim te... Ni ona mene ne pita koje boje da kupi svoj 93. par cipela. Niti mislim da treba da me pita ni koje da kupi ni koliko da plati sve dok to ne ugrozava normalno (finansijsko) funkcionisanje porodice. U tom autu se i ona vozi, ja ni jedan od njena 93 para cipela ne nosim. Ni sminku ni parfeme ne stavljam, tasne ne nosim takodje... bla, bla...

 

Ne znam da li si meni ili Mtati pokusao da podmetnes nekulturu i neodmerenost zbog "diskutovanja" o porodicnim odnosima? Mozda obojici?

Niko obde nema zelju da diskutuje na tu temu ali dosta cesto se na forumu a i sire pojavi recenica "ubice me zena" pa samo htedoh da pitam jel vi momci nosite pantalone u kuci ili pitate zenu da;' mozete na piskenje? 

Ovo se ne odnosi na Mtatu, nego u diskusiji odoh u sirinu i dotakoh se neceg na sirem planu...

 

"Crnogorac", tvoj stil mi je poznat, reko' bih da si ti mnogo blizi geografski na ovi nas Beograd no na Crnu Goru. 

Bez ruznih namera, svakako.

Link to comment
Share on other sites

Da te pitam nesto, onako bez sale a ti sam izvuci odgovor (hocu da kazem, nije poenta da odgovoris meni ovde i javno, odgoori sebi). Dakle: "Ko je zaradio te pare? Ti ili ona?"

Mislim da si shvatio sta sam hteo da kazem.

Ja to tako u mojoj kuci.

Ne primecujem da ima nezadovoljnih.

PoÄe to ovako nekako.

Obezvoljih da se verbalno nadmudrujem sa Vama. ProÄitali ste me skroz. Da, rodjeni Beogradjanin iz Simine ulice. Odustajem.

SrdaÄan pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Au momci ove ode totalno u drugu stranu   :)
 
Retko ko ovde vidim da prica o svojim privatnim stvarima, a ja sam prvo ovaj forum pratio nekih godinu dana, pa rekoh prvo da se prikljucim nekim pitanjem (ovim ovde o Naimu) cisto muzike i zvuka radi posto Vas stvarno smatram pametnijima od sebe koji bi mogli da pomognu.
 
E sad ima dosta onih koji pisu sve i svasta, a ima i dosta pametnih stvari.  
 
Becki - totalno si u pravu i normalno podrzavam tvoj stav.
Sonic - i ti mozes biti u pravu, potpuno razumem i tvoj stav.
 
Ajd sad malo o privatnosti. 
Za nekoga su ovo velike pare, za nekoga nisu. Dobro kazes Sonic.
 
Opet napominjem da nisam neki audiofil, a sada cete stvarno videti i zasto. Mislicete da sam totalno lud ali ajde i da Vam kazem
Audio research VSI60 i SF Venere 2.5 sam kupio na nevidjeno. Da dobro ste culi na nevidjeno. Znaci nisam slusao pre kupovine ni malo.
 
Jednostavno sam otisao u One HiFi (pored njega zivim, a on distribuira i Naim - o njemu sam i pitanje postavio) u 9 ujutru i rekao, slusaj zurim na posao, ja bih hteo da kupim nesto, razmisljao sam o Naimu i o lampama - cuo sam da to jako dobro zvuci. Jel mozes da mi preporucis nesto od toga ali stvarno da bude dobro. On je rekao - imam kod sebe jedan ARVSI60 (ja u prevodu citam spansko selo neko na jugu Spanije ), nov, mogao bih da ti dam dobru cenu za njega. Ja kazem OK, odoh ja posto zurim a ti mi se javi posle podne sa tom dobrom cenom.
 
Odem na posao, isceprkam nesto kao po netu o cemu se tu radi, i on zove u pola cetiri i kaze cena takva i takva, samo ima jedan uslov. Ja pitam - koji - on kaze za tu cenu za ARVSI 60 moras dodatno da uzmes i SF 2,5 koje si video i koje su ti se svidele na izgled. 
E sad ja sam ove Venere gledao ranije po netu, i na oko su mi bile prelepe i to sam mu i rekao tada kad smo se videli.
 
Ja kazem OK. Ali imam ja jedan uslov, putujem uskoro za Ameriku a i ne znam jos kako da saopstim lepsoj polovini, ja cu to da ti platim a to neka ostane kod tebe sto duze moze. Meni ce to trebati tek posle Nove godine. on kaze nikakav problem, ja kazem super
 
Vratim se ja nazad posle odmora, odem kod njega, zavrsim sve oko para i papirologije, i kazem, znam da bih trebao isto neki kabl da uzmem dobar koji ce da pokrene ovo moje pojacalo. On kaze najbolji koji imam je Cardas Gold Reference - ja kazem - davaj ovamo.
 
Tada prvi put cujem tu kombinaciju pojacala i zvucnika. Sa AR CD5 naravno. I to nije zvucalo tako lose, kako sam i napisao u prethodnim postovima. On kaze ako hoces svrati ponovo imam jos jedno takvo pojacalo, planiram da ga stavim na SF Cremone pa da cujes i kako to zvuci. Ja kazem dolazim drugi put.
Odnesem ja kuci (citaj kod mojih) VSI60 i Venere. i posle ne znam ni ja koliko dodjem opet da cujem Cremonu. On pusti - ja se sledim. Slusao sam ne vise od pola sata. Rekoh mu ajde stavi sada odmah molim te one Venere. On kaze ajde. Postavi ih, a ono ko da je pokvareno. Ja mu kazem pa sta si mi ovo prodao. 
Vracam ove Venere i uzimam Cremone odmah.
 
Jos jedna vrlo bitna stvar ovde, ne pisem sve ovo zbog hvalisanja ili cega god, vec tako to uzima jedan totalni neaudiofil.

Posle toga je dosla i Amati Futura kod njih koju sam slusao, i proslo od tada jedno mesec dana, kako i napisah u postu (Vasi sitemi) gde sam slusao sve i svasta. Ja inace nemam puno vremena, jer za ovakve stvari treba mnogo da se radi. Ja, na zalost, radim od ujutru kad se probudim, do uvece kada legnem da spavam. A kada sam rekao u nekom od postova da sam slusao u proteklih mesec dana sve i svasta, mislio sam - odem u One HiFi na pola sata, oni mi puste na njihovim vrhunskim sistemima neku fenomenalnu muziku i ja odletim negde sam u sobi. To mi je bio odlazak iz realnosti.

 
E sad da se vratim na privatnost. Razumem potpuno tebe Sonic kada kazes - ko je bre sve to zaradio - ti ili ona? - Tesko bih to mogao bez nje pored sebe. Naravno da je porodica na prvom mestu.
Samo ovde je u pitanju cisto moj cef ili hir, ili nazovi kako god hoces, ali naravno nikad ne bih mogao da potrosim pare (kolike god da su) i da to ugrozi neki normalan zivot. Mozda je moj normalan zivot malo drugaciji  nego nekih drugih ljudi u ovoj zemlji, ali sta ja tu sad da radim.

 

Moj hir je bio isto kada je pala svadja jedna na krv i noz. I posle nedelju dana u sred noci dodjem i kazem kupih auto, eno ga ispred kuce. 
 
Sva sreca sto je ona tu pored mene, pa nemam puno hirova :) :)
 
Nego da se vratimo mi muzici i uredjajima. Dosta vise ovoga, udavih sve ovde.
 
Malo slika Vam stavljam iz radnje koja se zove Stereo Exchange u New Yorku. Imate je na zvanicnom sajtu Audio researcha. Mozete videti i moju malenkost ovde :)
U sledecem postu cu staviti jos slika. 

 

 

Ajde pozdrav i laku noc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...