Jump to content


Pitanje: Naim


Mtata

Recommended Posts

Koliko ja znam Vaughn je osim DACa i preamp pa nisam siguran da mu je i potreban jer je uzeo ARC integralca. Young sa palmerom kapiram da bi sjajno odradio posao (kao kod mene) ali u svakom slucaju bi bilo sjajno da proba u svom sistemu..

 

Bitna stavka - cestitke na kupovini i da stigne sto pre u kucu...:)

 

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hvala svima na odgovorima, samo u sledecih mesec dana to sigurno nece biti kod mene jer necu biti u zemlji. A kad se vratim obecavam Vam prvo slike a onda i zvucne opise na kojima moram odmah da vam kazem nisam bas preterano vest. Kod mene to izrazavanje bude ili mi se svidja ili ne. Nema ovaj zvuk je topao, ovaj nije i tako to. Tako da kada sve to instaliram dobicete pozive za slusanje ko god to bude hteo, ali ne ocekujte nista pre oktobra ili novembra s ozirom i da se selim u novi stan koga treba da renoviram.

Pozdrav jos jednom svima

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mala izmena kod mene.

 

Umesto Venere 2.5, uzeh Cremonu M. 

 

Treba mi brz odgovor na pitanje, vredi li icemu Unico CDE u ovoj kombinaciji sa AR VSI60.

Pojavio se jedan na KP oglasima za relativno pristojne pare?? 

Trebaju mi bas brzo odgovori s obzirom da se nalazi u Nisu pa da ne pravim bez veze trosak (gubljenje vremena) da odlazim do tamo i slusam itd itd a to mislim da bude u subotu.

 

Hvala unapred na odgovorima i pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovo jednako dobar ako ne i bolji plejer + je u BG i cena je stvar dogovora, znam coveka :)

http://www.kupujemprodajem.com/Audioaero-Prima-MkII-5088984-oglas.htm?filter_id=26824059

 

Uh ima tu malkice i estetike (moram da mislim i na zenu :)) VSI60 je u silver varijanti

 

Salu na stranu razmisljao sam pre svega o istom AR-u CD5 koga sam i slusao u par navrata u One HiFi-u i to je zvucalo stvarno mnogoo dobro.

Kada su pustili sve to na Cremoni M, pa onda stavili one moje Venere koje sam uzeo pre toga pomislio sam da nesto nije u redu sa Venerama (da su pokvarene) i resih da to zamenim sa Cremonama. Da ne pominjem da sam uzeo i strujni Cardas gold reference za VSI60

 

Mislim moze da se ide u nedogled i ovaj CDE koga sam pomenuo je samo eventualno korak ka stopiranju ludila ako me razumete sta hocu da kazem, tako da jos nisam nacisto da li da stajem ili idem dalje. Zato mi treba savet bukvalno jel CDE dobar za AR, ili da nastavim sa ludilom :)?

Link to comment
Share on other sites

Uh ima tu malkice i estetike (moram da mislim i na zenu :)) VSI60 je u silver varijanti

 

Salu na stranu razmisljao sam pre svega o istom AR-u CD5 koga sam i slusao u par navrata u One HiFi-u i to je zvucalo stvarno mnogoo dobro.

Kada su pustili sve to na Cremoni M, pa onda stavili one moje Venere koje sam uzeo pre toga pomislio sam da nesto nije u redu sa Venerama (da su pokvarene) i resih da to zamenim sa Cremonama. Da ne pominjem da sam uzeo i strujni Cardas gold reference za VSI60

 

Mislim moze da se ide u nedogled i ovaj CDE koga sam pomenuo je samo eventualno korak ka stopiranju ludila ako me razumete sta hocu da kazem, tako da jos nisam nacisto da li da stajem ili idem dalje. Zato mi treba savet bukvalno jel CDE dobar za AR, ili da nastavim sa ludilom :)?

Nastavi !

Link to comment
Share on other sites

Glasam za AR CD plejer,zbog neceg sto se zove sinerija i daje cesto zbog toga vise od zbira cene(slusao sam kako dobro zvuci AR u kompletu pa ne govorim napamet) ako se uoste ide na CD plejer ili ako se napusta propali format i prosli vek opasnu konkurenciju ima u http://one-hifi.com/proizvodi/akurate-ds/ (ista cena),kad se vec daju velike pare steta ih dati za format koji nestaje i sve cesce se gleda kao na propalu investiciju.Ne znam kako ovde ali u UK se cesto dobija i mac mini gratis,lako se kontrolise sa Iphone ili androida,ima i odlican internet radio.Pao sam u nesvest kad sam cuo kako stariji brat Klimax DS zvuci potpuno analogno bez i najmanje pomisli da se radi o digitaliji dok se slusa,ne cudi me posle toga sto je penzionisao CD12,po mnogima najbolji CD plejer na planeti, za kojeg btw. Linn tvrdi da ga nadsvirava u svakom smislu.Mislim ,pricamo o stratosferi,neobavezno, razbudjeni u sred noci,mozda sanjamo,cisto kad smo kod nastavljanja sa ludilom ...sve najbolje

Link to comment
Share on other sites

Najpre cestitke za odabir predivne kremone.

 

Moje mislenje je da zasluzuju daleko mocnije pojacalo. Frequency range: 32Hz-40kHz. Sensitivity: 90dB/2.83V/m. Nominal impedance: 4 ohms. Power handling: 50-300W without clipping

 

 

Nakit za gledanje, hifa za slusanje. Zato postujem ruzne engleze. Ne bave se kozmetikom vec audiom. 

 

Ja bi odabrao Naim komplet bez oklevanja. 

Link to comment
Share on other sites

nisam bas ljubitelj silver sprava(osim starih vintage Marantz-a za ukras i romanticnu rasvetu) ali Audio Reasearch i ja samo u silver varijanti mogu da zamislim,iskreno nisam do pre par godina ni znao da prave crnu varijantu.Cenim njihov dosledan odnos prema dizajnu-upravo ovakvih sprava kakve su danas se secam oduvek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...