Jump to content


Spendor Café


Milos A

Recommended Posts

On 13.2.2023. at 16:34, lars said:

 

 

Ovaj model Spendor zvučnika uz neko jače lampaško pojačalo i ozbiljan analogni izvor. To bi bilo lepo čuti.🙂

Spendor-Classic_200Ti-grill_RGB-1024x942.jpg

Slazem se. 
To je zvucnik/sistem za probranu ekipu, ne za lifestyle fanatike koji manjak znanja nadoknadjuju viskom novca.

 

”Knjige braco, knjige a ne zvona i praporci.” 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

On 13. 2. 2023. at 16:18, lars said:

Čitao sam više tema gde si ti postovao svoje komentre. Nije mi jasno zašto se ponašaš tako kako se ponašaš. I drugi imaju pravo da iznesu svoja zapažanja, afinitete. Imaju pravo da se pohvale. 

Ovde se ne "hvali" vlasnik, nego prodavac. Suptilna razlika.

 

Vlasnik je banovan, ali mi se nesto cini da se na forumu nedavno pojavila njegova reinkarnacija ;)

Link to comment
Share on other sites

Po svemu sudeći Spendor 200 nije komplikovan za pozicioniranje. Nekih 100-tinak vati snage je mera. Leben CS-1000P, Jadis JA-80 MK2, možda nešto u D klasi, Spec MGA-3000. Gramofon sa kaišem neki jači model SME sa V ručicom može i neki DD Technics SL 1000-R...Milina🥰

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Da. Savrseno za metuzaleme koji se loze na sifonjere i  zvuk iz 60-ih 🙃

 

E moj Simo, ne bi ti tako penio da ti je od "probrane ekipe" uletelo par k evra zarade u dzep od tog "viska novca" ;)

 

Niti ja penim, niti mi je jasno zasto si se ti nasao prozvanim.

 

Ipalk mogu da primetim da imamo jos jednog sa viskom i manjkom na pogresnim mestima cije se misljenje ovde moze smatrati komplimrntom. 😜

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Ovde se ne "hvali" vlasnik, nego prodavac. Suptilna razlika.

Niko se ovde ne hvali nego pruza, po licnom misljenju, zanimljivu informaciju u vidu fotografije i to na odgovarajucoj temi.

To sto tebi smeta cinjenica da je neko na forumu imao vise para a i znanja da ulozi u zvucnike stvarno nije moj problem.

Ako nisi u stanju da makar kurtoazno vlasniku kazes  “bravo, cestitam”, bar se uzdrzi od verbalnog maltretiranja u pokusaju da izdominiras na svakoj temi. Ne ide ti. Ni ovde ni grneralno.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lars said:

Po svemu sudeći Spendor 200 nije komplikovan za pozicioniranje. Nekih 100-tinak vati snage je mera. Leben CS-1000P, Jadis JA-80 MK2, možda nešto u D klasi, Spec MGA-3000. Gramofon sa kaišem neki jači model SME sa V ručicom može i neki DD Technics SL 1000-R...Milina🥰

Steta sto je Exposure prestao da pravi MCX seriju. Recimo, ja bih to volro da cujem u kombinaciji sa Classic200Ti.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Sonichammer said:

Niko se ovde ne hvali nego pruza, po licnom misljenju, zanimljivu informaciju u vidu fotografije i to na odgovarajucoj temi.

To sto tebi smeta cinjenica da je neko na forumu imao vise para a i znanja da ulozi u zvucnike stvarno nije moj problem.

Ako nisi u stanju da makar kurtoazno vlasniku kazes  “bravo, cestitam”, bar se uzdrzi od verbalnog maltretiranja u pokusaju da izdominiras na svakoj temi. Ne ide ti. Ni ovde ni grneralno.

Vise para u odnosu na sta / koga?

Vise "znanja" od koga?

I kome da cestitam, tacnije kom Milosu - dzonibigudu ili larsu? ;)

Link to comment
Share on other sites

Nabrojaste sve moguce vrste pojacala i gramofona kao pravi izbor. Lampe, d klasu i tranzistore, belt drajv i dd gramofone. Jos malo pa kao da rekoste volim iskljucivo plavuse, crnke i brinete i samo bi mi takva sela u moj dizelas dzip sa benzinskim motorom na elektricni pogon. 😄

Link to comment
Share on other sites

Mišljenja sam da svako ko je posvećen ovom hobiju treba da posluša Spendor Classic 2/3 model zvučnika. Neverovatna prezentacija svakog muzičkog materijala. Cena pristojna, gabariti pristojni. Odlični sa lampaškim pojačalima i sa ss. Potrebno je izabrati odgovarajuće stalke, najbolje originalne Spendor po mogućustvu. Puno muzike, zadovoljstvo zagarantovano. 🙂

spendor-classic.jpg.webp

002114-main.jpg

w7(6).jpg

Link to comment
Share on other sites

Imao sam priliku da poslušam Spendor D9.2. 

1. Metronome Le Player 4

2. Naim DAC (fino upgrade-ovan)

3. Naim NAC 282 + NAP 200

Album koji sam slušao ECM Arvo Pärt Tabula Rasa.

Neverovatna stereo slika, prelepa verna boja tona svakog instrumenta, dinamika. Sve kako se očekuje od vrhunskih zvučnika je pruženo. Ono što mi se posebno svidelo je da se na niskim nivoima glasnoće čuje sve.

Pre izvesnog vremena sam pročitao da je ugrađeni visokotonac naporan za slušanje, prezentacija zvučnog materijala agresivnija. To je takva glupost da Vam ne mogu opisati. Sve ono po čemu su Spendor zvučnici poznati je tu samo u modernom pakovanju. Najtoplija preporuka za ove zvučnike. Ako imate šansu obavezno ih poslušajte.

3417895-3c4cebae-spendor-d92-in-stunning-walnut-warranty-pristine-condition-priced-to-go.jpg

Link to comment
Share on other sites

Više puta sam kod kolege @nemanjamilicevic011 uživao slušajući manje Spendore - D7.2 , sa dva manja REL sub-a, i veoma sličnom postavkom ostatka sistema:

1. Naim NDX2 sa Naim XPS DR

2. Naim NAC 282 + NAP 250 DR oba priključena na Naim SuperCap DR

Jako, jako lepo to svira. Mislim da je u pitanju isti visokotonac kao na većem D9.2. Izuzetno je detaljan i rezolutan, ali ni mene nije umarao prilikom nekoliko slušanja. Odmah se primeti raskoš i vatromet u visokim tonovima. Možda bi nekao da je previše, ali meni je bilo odlično!

Mislim da su i manja i veća kutija dosta osetljive, i mene je bilo prijatno iznenadilo kako lepo svira, a relativno malo je pojačan pramp... pa sam pogledao specifikacije i video da je u pitanju osetljivost od 90dB.

Sve u svemu, od slušanja D7.2 sam se i sam zainteresovao za Spendor... a za Naim sam i od ranije zainteresovan :)    

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, NL. said:

Odmah se primeti raskoš i vatromet u visokim tonovima. Možda bi nekao da je previše, ali meni je bilo odlično!

Upravo ovo! Iskustva su takođe iz istog sistema i ključna reč je rafiniranost. Ona se postiže ostatkom elemenata u sistemu. Kod NAIM-a su krucialne dodatne upgrade kutije, adekvatna ožičenja između njih, strujna infrastruktura i voodo aksesoar. Meni je taj visokotonac otvarao "treće oko" u negativnom smislu duže vreme, dok ga ne ukrotismo adekvatnom pripremom signala u svemu prethodno navedenom.

Zakljčak je da je visokotonac izuzetan, ali zahteva vrhunski tretman i posvećenost svakoj sitnici, pa čak i voodo segmentu.

Link to comment
Share on other sites

D7.2 je odlična kutija. Za uložen novac a i više. D9.2 nije samo "veća" D7.2. Nisam osetio potrebu za dodatnim subom kod D9.2. Samo to je pitanje afiniteta. Viđao sam da se pored baš velikih kutija dodaju dva sub-a i to sve postavljeno blizu zadnjeg zida. Tako vlasnik želi i to je u redu. Srećom ne sviđa se  svima isto. Pre svega ne slušamo svi istu vrstu muzike.🙂

Link to comment
Share on other sites

U ovom slučaju subovi su zapravo korišćeni za kroćenje sobne akustike u segmentu basa i zapravo bolju definiciju basa, a samim tim i za rezultnije/prirodnije rezultate u celom opsegu. Sistem takođe ima podršku akustičnih panela što dodatno popravlja negativne refleksije pominjanog visokotonca...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...