Jump to content


Interkonekt za 25 EUR


Dzonin

Recommended Posts

Van de Hul, model koji sam ja gledao nema a sl. je 50EUR Å¡to je već iznad ovoga o Äemu priÄamo. 

TakoÄ‘e i Oehlbach NF214 od 1m je 65EUR, Å¡to je dosta preko mog budžeta. Nekažem da ih u budućnosti neću kupovati, pogotovo sa ovog aspekta svetlog sistema Å¡to se slažem, ali trenutno ne bi ulagao toliko.

 

NF214 je ozbiljan kabel, jeste duplo skuplji ali je ujedno i visestruko bolji. Imam ga u sistemu i ne bi ga menjao niposto.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ipak je ova tema bila kabl 25-30 EUR, a mi stigosmo do 90EUR. Ima na forumu joÅ¡ tema o interkon. za  ozbiljnije pare i nema sumlje da su ti kablovi bolji od ovih koje ja spomenuh ali reko da iskopamo neÅ¡to dobro (koliko toliko)  za sitne novce.

 

JuÄe mi je kolega prolazio pored ALC i uzeo Mogami pa javljam utiske. OdluÄio sam se  da krenem od tog kabla, pa ako mi se ne sviÄ‘a, barem nisam dao mnogo para i lako mogu da preÄ‘em na neÅ¡to bolje i ozbiljnije (ako bude nekih akcija, sniženja, dobrih ponuda po oglasima i sl.)

 

Kuci mogu da uporedim Cordial i ovaj Mogami (interkon.) pa javljam. Oni su sliÄna klasa, a i ostajemo po cenama u ovoj temi.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je to da se jedan interkonekt toliko hvali a sada ste se okrenuli protiv njega .Hammer P.  je napisao da je loseg kvaliteta Mogami .Ja ga ne hvalim ali za taj novac nije los . Da budem iskren nikad ne bih dao vise od tih para za kablove , jer nisu vredni po meni  . Ja imam Mogami i Neotech KHS 02128  a pozamljivao i probao jos neke od 25 e , nema tu nekih promena i ne znam cega . Cela ta stvar oko kablova je po meni prodavanje magle .

 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je to da se jedan interkonekt toliko hvali a sada ste se okrenuli protiv njega .Hammer P.  je napisao da je loseg kvaliteta Mogami .Ja ga ne hvalim ali za taj novac nije los . Da budem iskren nikad ne bih dao vise od tih para za kablove , jer nisu vredni po meni  . Ja imam Mogami i Neotech KHS 02128  a pozamljivao i probao jos neke od 25 e , nema tu nekih promena i ne znam cega . Cela ta stvar oko kablova je po meni prodavanje magle .

Slažem se da ne treba bacati pare na skupe kablove. Naravno, ako nemaÅ¡ na Äemu da ÄujeÅ¡ razliku...

Link to comment
Share on other sites

FYI: Van den Hul D-102 III je bio negde u tom cenovnom rangu ali bez konektora, go kabl "na metar".

U Koratu su po želji kupca montirali WBT-like konektore (sa Korato logom) i to je bilo oko 50 €.

InaÄe, Korato konektori se nisu pokazali kao dobar match za VdH 102 mk III

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je to da se jedan interkonekt toliko hvali a sada ste se okrenuli protiv njega .Hammer P.  je napisao da je loseg kvaliteta Mogami .Ja ga ne hvalim ali za taj novac nije los . Da budem iskren nikad ne bih dao vise od tih para za kablove , jer nisu vredni po meni  . Ja imam Mogami i Neotech KHS 02128  a pozamljivao i probao jos neke od 25 e , nema tu nekih promena i ne znam cega . Cela ta stvar oko kablova je po meni prodavanje magle .

 

Mogami za taj novac stvarno jeste ok, ali nista vise od toga.. Jedan kolega i ja smo ga par puta uporedjivali i rezultat je uvek bio isti.. Blaga zamucenost u bass-u i malo tanki i odseceni visoki. U odnosu na DIY (Zeonir, FTA) kablove ranga cene ~30E. Pomenti kablovi jesu duplo skuplji u odnosu na Mogami-ja, ali je i razlika i te kako cujna, vec na prvo slusanje..

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je to da se jedan interkonekt toliko hvali a sada ste se okrenuli protiv njega .Hammer P.  je napisao da je loseg kvaliteta Mogami .Ja ga ne hvalim ali za taj novac nije los . Da budem iskren nikad ne bih dao vise od tih para za kablove , jer nisu vredni po meni  . Ja imam Mogami i Neotech KHS 02128  a pozamljivao i probao jos neke od 25 e , nema tu nekih promena i ne znam cega . Cela ta stvar oko kablova je po meni prodavanje magle .

Mogami/Neutrik interkonekt dužine jedan metar koÅ¡ta neÅ¡to malo preko deset evra(ko ne ume da zalemi Äetiri ÄinÄa nek proguta lemilicu). Zar ima boljeg kabla za te pare?

SluÅ¡ao sam, naravno, jasno bolje kablove, ali, bili su skuplji tri, Äetiri pa i deset puta. Naravno, u mnogim sistemima se ni takva razlika ne bi Äula a u drugim sistemima bi i taj deset puta skuplji bio usko grlo.

Link to comment
Share on other sites

Na ovoj temi sam procitao: ..''da kablove obavezno treba poslusati pre kupovine''... :???: Moze li mi neko malo detaljnije objasniti? Kako to kablove poslusati? :razz:

Odlicno pitanje i ja sam se uvek to pitao.Kazu upuceni da se cuju. :blah

Pretpostavljam da se jedan kraj kabla stivi u jedno uvo, a drugi u drugo i eto ti veselja :banana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...