Jump to content


Interkonekt za 25 EUR


Dzonin

Recommended Posts

Pozdrav društvo,

Već neko vreme vas pratim, a od skora sam i Älan vaÅ¡e zajednice.

 Od pre godinu-dve sam preÅ¡ao sa ćaletovog Pionir sistema na neki svoj skromni Hi-Fi sistem pa reko da upitam za savet. 

Oću da spojim CD (Sony) plejer sa AVR-om (Denon) i to sam mislio da uradim analognom interkonekcijom (možda bi moglo i optikom ali sam Äitajući forum ustanovio da je standardna interkonekcija viÅ¡e u upotrebi, a koaksilni izlaz nemam).

Imam par opcija, svaki kabal je od 1m i svi su oko 20-30 EUR pa Å¡ta bi mi vi preporuÄili?

 

1. Mogami/Neutrik 2549/352 

2. Oehlbach nf ice blu

3. Van den Hul D-102 III H

4. Oehlbach NF1

5. Sommer Peacock ili Sinus Control sa Neutrik ÄinÄevima

 

Toliko i hvala unapred. I joÅ¡ jedanput vas pozdravlja novi Älan.

 

Poz

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni je VDH mutan i taman.

Mogami je na prvo uvo privlacan ali kasnije se vidi koliko je manjkav.

Oelbah je  meni bio ispod ova dva prethodna.

Najbolje da probas ako mozes.  I nemoj da olako odbacujes optiku. Mozda je optika najbolje resenje.

A koji je model CDa i AVR a u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

Nekako sam skeptican da originalni VAN DEN HUL D102 MKIII ide ispod 100 eur.  Ako je original i 20-30 eur kako si reko, onda uzimaj VDH. 

 

d-102-3h-pckS.jpg102293193_van-den-hul-d-102-mk-iii-audio

Moguće da si upravu. Zvacu da proverim. I ja mislim da je cena odlicna.

 

Meni je VDH mutan i taman.

Mogami je na prvo uvo privlacan ali kasnije se vidi koliko je manjkav.

Oelbah je  meni bio ispod ova dva prethodna.

Najbolje da probas ako mozes.  I nemoj da olako odbacujes optiku. Mozda je optika najbolje resenje.

A koji je model CDa i AVR a u pitanju?

Za VDH sam to citao po forumu, za Mogami samo dobri komentari, Olebah navedeni kablovi su najeftiniji i nacuo sam da tu uzimaju pare na ime. 

Pa mislim da nemam opicje da probam pa zato i pitam vas za misljenje, jer sobzirom da nemam zver od sistema mislim da nemogu mnogo da pogresim, ali ipak bi uzeo nesto sto bi i kasnije koristio. 

Optiku sam probao (solidan kabl ali neznam marku) i zvuci mi istu kao trenutni interkonekt (Cordial) preko koga je zakacen CD ali nisam je otpisao samo sam suzio izbor. Da razmislim opet, ali cenovni rang bi ostao isti ?

Link to comment
Share on other sites

Pozvao sam Korato i kazu da se Van den Hul D-102 III H viÅ¡e ne prodaje . Kaiser-ova sumlja je opravdane, jer kaze covek bilo nekih problema, kopija pa su povukli.

Prvi cenovno interkonekt je 50 EUR ali trenutno nemaju a i to je iznad mog buÄ‘eta. ZnaÄi opciju tri otpisujemo.

Link to comment
Share on other sites

Moguće da si upravu. Zvacu da proverim. I ja mislim da je cena odlicna.

 

 za Mogami samo dobri komentari, 

Uvek vodi racuna ko pise komentare i sa kojim povodom, da bi apriori prihvatao komentare morao bi malo bolje da se upoznas sa time kako funkcionise forum.

Link to comment
Share on other sites

Reci mi, molim te, kakav je taj Cordial? Treba mi neÅ¡to da povežem iptv sa pojaÄalom, da ne bude skupo, ali da nije baÅ¡ ni pijaÄarac :)

Pa ja nemam mnogo HiFi iskustva, kako sa opremom tako i sa kablovima, pa moje miÅ¡ljenje uzmi sa rezervom. Cordial sam kupio jer tada nisam zanao gde joÅ¡ mogu da se nabave malo bolji kablovi. Trenutno mi je sa njima povezan komp i AVR, i CD i AVR i to radi sasvim dobro, bez bilo kakvih smetnji, zujanja i problema. ZvuÄno su isto dobri. Kvalitet izrade je dobar, NemaÄki kablovi.  

Zato bi i sada kupio neki drugi da povežem CD i AVR (Cordial bi prebacio na DVD) pa da uporedim (u toj klasi naravno).

Sve u svemu za te novce, dobri kablovi.

Link to comment
Share on other sites

A sto ne probas sa AudioQuest G-snake , ja taj kabal koristim vec nekoliko godina i odlican je. Mislim da je njihov prodavac u prizemlju Sava centra. Ja sam moj primerak uzeo kod Radix-a i kostao je 35 Eur (1m).

 

Sada je na akciji 33 usd Å¡to je 24-25 evra ,kupuj  za te pare ne verujem da ima bolje . :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡to mi se neda, posao i sl. obaveze, da odem i kupim (naruÄim) kablove možemo joÅ¡ malo da polemiÅ¡emo. Izbor suzih na tri kom., i cene sve za 5EUR veće.

 

Mogami/Neutrik 2549/352 , 20EUR

AudioQuest G-snake, 25EUR 

QED Performace Audio 1, 30 EUR.

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Moja greska. Bacio sam pogled na 1,5m dužinu. On je 20. 

 

Skoro pa je Mogami i izvestan, ali reko vredi li razlika u ceni za QED Performace Audio recimo.

Taj Qed koÅ¡ta 3400 dinara. Ne verujem da ćeÅ¡ osetiti razliku. Ja posedujem i taj Mogami ,i uporedio sam ga sa Kovinić kablom.koji je uzet za 80 evra ali razliku ,barem ja ,ne Äujem

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡to mi se neda, posao i sl. obaveze, da odem i kupim (naruÄim) kablove možemo joÅ¡ malo da polemiÅ¡emo. Izbor suzih na tri kom., i cene sve za 5EUR veće.

 

Mogami/Neutrik 2549/352 , 20EUR

AudioQuest G-snake, 25EUR 

QED Performace Audio 1, 30 EUR.

Gde je G Snake 25 eura ?

 

Ako sistem nije besan, nemojte mnogo da se uzbudjujete koji kabal uzeti !

 

Meni je Toma svojevremeno, napravio za 600 din. kabal koji isto svira kao G Snake.On mi je licno potvrdio, a i sam sam vremenom uvideo u mit zvani kabal.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Gde je G Snake 25 eura ?

 

Ako sistem nije besan, nemojte mnogo da se uzbudjujete koji kabal uzeti !

 

Meni je Toma svojevremeno, napravio za 600 din. kabal koji isto svira kao G Snake.On mi je licno potvrdio, a i sam sam vremenom uvideo u mit zvani kabal.

:wave2

Moj sistem je u potpisu i daleko od toga da je besan. Prosek. Nisam ni mislio da ce izmedju tih kablova biti neka razlika na mom sistemu, nego racunam da kupim neÅ¡to Å¡to ću koristiti i kada dodju neke nove komponente. 

 

Inace, G Snake je 33$ oko 25EUR na akciji u audiophile. 

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡to mi se neda, posao i sl. obaveze, da odem i kupim (naruÄim) kablove možemo joÅ¡ malo da polemiÅ¡emo. Izbor suzih na tri kom., i cene sve za 5EUR veće.

 

Mogami/Neutrik 2549/352 , 20EUR

AudioQuest G-snake, 25EUR 

QED Performace Audio 1, 30 EUR.

 

Mogami?Bogami..je jako loseg kvaliteta! Audioquest, izgleda kao iz 'Hamine' proizvoidne kolekcije kablova! Qed, standardno dobar, sasvim pristojnog kvaliteta, samo ja bih ga pre bilo kakve kupovine obavezno poslusao! Neko rece ovde: da je Van de Hul ''mutan i taman''! Misljenja sam: da je tebi tako nesto i potrebno, s obzirom da si naveo konfiguraciju koja je po meni dosta svetla! Van de Hul bi to sigurno doveo na nivu prihvatljivog za slusanje. U svakom slucaju, pre kupovine poslusaj i njega! Jeste da je skuplji malo, ali protegnise koji evro vise, mislim da vredi svaku paru. Pogledaj i Oehlbach NF214!

Link to comment
Share on other sites

Mogami?Bogami..je jako loseg kvaliteta! Audioquest, izgleda kao iz 'Hamine' proizvoidne kolekcije kablova! Qed, standardno dobar, sasvim pristojnog kvaliteta, samo ja bih ga pre bilo kakve kupovine obavezno poslusao! Neko rece ovde: da je Van de Hul ''mutan i taman''! Misljenja sam: da je tebi tako nesto i potrebno, s obzirom da si naveo konfiguraciju koja je po meni dosta svetla! Van de Hul bi to sigurno doveo na nivu prihvatljivog za slusanje. U svakom slucaju, pre kupovine poslusaj i njega! Jeste da je skuplji malo, ali protegnise koji evro vise, mislim da vredi svaku paru. Pogledaj i Oehlbach NF214!

Van de Hul, model koji sam ja gledao nema a sl. je 50EUR Å¡to je već iznad ovoga o Äemu priÄamo. 

TakoÄ‘e i Oehlbach NF214 od 1m je 65EUR, Å¡to je dosta preko mog budžeta. Nekažem da ih u budućnosti neću kupovati, pogotovo sa ovog aspekta svetlog sistema Å¡to se slažem, ali trenutno ne bi ulagao toliko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...