Jump to content


AKAI CD 79 Impuls evolution


SUROKVL

Recommended Posts

      PoÅ¡tovane kolege, posle izvesnog vremena koliko aktivno uÄestvujem u radu ovog naÅ¡eg uvaženog foruma, evo po prvi put sam reÅ¡io da otvorim jednu temu.Kao Å¡to se iz naslova vidi, tema je usko specijalizovana, naime posvećena je jednom modelu jednog proizvoÄ‘aÄa.ZaÅ¡to baÅ¡ njemu?To je priliÄno oÄigledno iz naslova teme.

      Akai CD-79  je u svom osnovnom obliku kao regularan fabriÄki model sam po sebi odliÄna maÅ¡ina.Robusna izrada,odliÄna zavrÅ¡na obrada,funkcionalan displej, bogat izbor komandi pogotovo na daljinskom, izgled koji pleni(mada je estetika subjektivna stvar),viÅ¡e nego korektan zvuk.Unutra tehnologija visokog kvaliteta, pogotovo za vreme kada je nastala, Burr Brown PCM63, dva trafoa, jednostavan i jeftin ali pouzdan i lako nabavljiv SONY laser KSS210 itd.MeÄ‘utim nije poenta u tome, to je ipak uobiÄajen model, model koji liÄi na gomilu drugih, koji se ni po Äemu posebnom ne izdvaja i ne otskaÄe od konkurencije.

        Mnogi će se zapitati, koja je svrha posvetiti temu takvom ureÄ‘aju?Odgovor leži u drugom delu naslova-Impuls evolution.U suÅ¡tini ovo je tema o tome kako se od standardnog modela CD plejera stiže do vanserijskog, vrhunskog izvora zvuka, uz razumnu cenu i rezultat koji viÅ¡estruko prevazilazi uloženo.TakoÄ‘e ovo je tema o tome kako manjak novca uspeÅ¡no nadoknaditi viÅ¡kom znanja i entuzijazma. Sem toga ovo je tema o samoj suÅ¡tini bavljenja HI-Fi-jem, a  suÅ¡tina obuhvata druženje, nova poznanstva, pozitivnu energiju i emocije, inovaciju, napredak, uživanje u muzici i tehnici i joÅ¡ mnogo toga.

         Većina vas je ovde na forumu Äula za naÅ¡eg kolegu Impulsa.Njegovi visokostruÄni  i odmereni komentari su prisutni na mnogim temama.TakoÄ‘e dosta je već pisano o njegovim radovima, pa i ovima koji su predmet ove teme,ali nažalost mislim da to nigde nije sažeto na jednom mestu.No da ne bismo radili Sizifov posao ja poÄinjem priÄu od sredine.Neposredan povod je boravak, moj i kolega Goluma i PataÅ¡ona u gostima kod Impulsa u Somboru.Nismo tamo bili prvi put, ali sada smo imali poseban povod.Naime kolega Golum i ja smo nosili naÅ¡e  ranije već modifikovane 79-ke na dodatni apgrejd, apgrejd viÅ¡eg nivoa.

        Da ne zvuÄim pretenciozno, nismo prvi, ima joÅ¡ bar jedan kolega sa foruma kome je to već odraÄ‘eno, neću ga imenovati bez njegove saglasnosti, ali pozivam da ako želi napiÅ¡e joÅ¡ koju reÄ o ovom izuzetnom ureÄ‘aju.TakoÄ‘e prema mojim saznanjima vlasnika 79ke ima izmeÄ‘u osmorice i desetorice i to ako se raÄunaju oni nama poznati, verovatno ih je i viÅ¡e sa tendencijom porasta.Neki bi sa mnogo manjom brojkom već odavno formirali klub zatvorenog tipa, mi ne.Mi smo otvoreni za sve koji su pozitivno nastrojeni.Dobro su doÅ¡li svi konstruktivni komentari i sugestije, vlasnici 69-ki, kao i svih drugih modifikovanih i nemodifikovanih ureÄ‘aja itd. jednom reÄju svi ljudi dobre volje koji žele da ovu ideju podele sa nama i da svojim iskustvim unaprede istu.Ma dobrodoÅ¡li su svi, i zlonamerni, znamo mi i sa njima :D

         Moram da napomenem da sam ja audiofil, da elektroniku poznajem amaterski, tako da neću ulaziti u pisanje o nekoj silnoj nauci.Ja ću se držati granica svoga neznanja i uglavnom ću prenositi sluÅ¡na i praktiÄna iskustva.Testiranje AKAI-ja je u toku i kod mene i kod Goluma,takoÄ‘e i sreÄ‘ivanje utisaka, pa ću za to vreme da zamolim kolegu Impulsa da sa tehniÄke,struÄne strane da uvod u dalji tok teme. Uz rizik da se ponavlja već ranije napisano mislim da bi bilo dobro da se prvo opiÅ¡e prvi nivo modifikacije.

 

Uvod je bio opširan, nastavak sledi!!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako mu je cena izmedju 70 i 100e na ebay-u,koliko bi trebalo uloziti novca i sta sve promeniti i nadograditi na plejeru za upgrade 1 i potom upgrade 2.

 

Kol'ko 'oćeš s'obzirom da ima 2 upgrade-a!

U svakom sluÄaju viÅ¡e nego Å¡to koÅ¡ta samo plejer.

I to ako ne raÄunamo 2 puta odlazak do Sombora i nazad,putarine,klopu,piće,že...

a toga nije bilo sigurno!

Link to comment
Share on other sites

Ako mu je cena izmedju 70 i 100e na ebay-u,koliko bi trebalo uloziti novca i sta sve promeniti i nadograditi na plejeru za upgrade 1 i potom upgrade 2.

Cena nije ta na ebay.Dobri primerci (kao recimo moj, koji je bio od kolege PataÅ¡ona, koga mirne duÅ¡e mogu da okarakteriÅ¡em sa "mint")u odliÄnom stanju, sa originalnim daljincem i original drvenim stranicama idu i 250E pa i viÅ¡e plus troÅ¡kovi donoÅ¡enja.Naravno uvek može da naleti i po toj ceni licitacije su lutrija, ali je lutrija i stanje ureÄ‘aja.Skoro je kod nas na Limundu prodat jedan  Äini mi se oko 150E

Link to comment
Share on other sites

Kol'ko 'oćeš s'obzirom da ima 2 upgrade-a!

U svakom sluÄaju viÅ¡e nego Å¡to koÅ¡ta samo plejer.

I to ako ne raÄunamo 2 puta odlazak do Sombora i nazad,putarine,klopu,piće,že...

a toga nije bilo sigurno!

Ni blizu koliko misliÅ¡.Sem toga ne moraÅ¡ da ideÅ¡ u Sombor.Mi smo iÅ¡li u prijateljsku posetu i spojili korisno sa lepim.A ono "Äega sigurno nije bilo" imaÅ¡ i ovde u BG. Apgrejd ne koÅ¡ta kao plejer, ali bitno je kada podvuÄeÅ¡ crtu, Å¡ta si dobio za te pare, da li si dobro proÅ¡ao.Ja tvrdim da smo viÅ¡estruko dobro proÅ¡li, za te pare, i za mnogo veće, teÅ¡ko mu je naći konkurenciju

Link to comment
Share on other sites

Cena nije ta na ebay.Dobri primerci (kao recimo moj, koji je bio od kolege PataÅ¡ona, koga mirne duÅ¡e mogu da okarakteriÅ¡em sa "mint")u odliÄnom stanju, sa originalnim daljincem i original drvenim stranicama idu i 250E pa i viÅ¡e plus troÅ¡kovi donoÅ¡enja.Naravno uvek može da naleti i po toj ceni licitacije su lutrija, ali je lutrija i stanje ureÄ‘aja.Skoro je kod nas na Limundu prodat jedan  Äini mi se oko 150E

Nije za 150 nego za 135. Taj primerak je kod mene i ceka da se skupi parica pa ce kod Impulsa.

Link to comment
Share on other sites

Ni blizu koliko misliÅ¡.Sem toga ne moraÅ¡ da ideÅ¡ u Sombor.Mi smo iÅ¡li u prijateljsku posetu i spojili korisno sa lepim.A ono "Äega sigurno nije bilo" imaÅ¡ i ovde u BG. Apgrejd ne koÅ¡ta kao plejer, ali bitno je kada podvuÄeÅ¡ crtu, Å¡ta si dobio za te pare, da li si dobro proÅ¡ao.Ja tvrdim da smo viÅ¡estruko dobro proÅ¡li, za te pare, i za mnogo veće, teÅ¡ko mu je naći konkurenciju

Ok.Onda joÅ¡ i bolje,kada tako kažeÅ¡ kako si s'roÄio deluje joÅ¡ i jeftino i zabavno.

A to Å¡to ima i u BG-u,nije to,to nema 3 boda u gostima! ;)

Link to comment
Share on other sites

Da...na limundu je otisao za 135,jedna aukcija na ebay-u koju sam pratio je zavrsila na 100e,a sada vidim pocetna 70e..

Desi se, nema pravila, ali nije tipiÄna cena.Ako ti neko uslužno biduje i donosi to je opet nepovoljnije nego 135E ovde Å¡to je ekstrapovoljno.Ako imaÅ¡ priliku da uzmeÅ¡ za te pare ne oklevaj

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...