Jump to content


McIntosh prodavnica u Beogradu?


Operater

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne ulazeci u bravure Boki-ja i prezira ka brendu, ja mogu da konstatujem da me raduje otvaranje ove prodavnice.... Sa Sretenovicem sam imao jako lose kontakte u proslosti i par puta kada sam pozeleo da kod njega cujem neke Tannoy-e to nikada nisam uspeo. Model trgovine mu je takodje bio uzasan, a sve se svodilo da nece ni da vas pusti da nesto cujete ako mu ne garantujete da cete to i da kupite. Radio je na crno tako da ga nije bilo ni na sajmovima, ni u casopisu, a takodje je bilo zabranjeno pominjanje istog i ovde na forumu. Ako je sada presao u legalu - prvom prilikom cu posetiti ovu prodavnicu... Nadam se korektnijem odnosu u buducnosti i vecem prisustvu uredjaja koje zastupa u nasoj maloj hi-end javnosti....

Link to comment
Share on other sites

Ovaj forum dugo pratim ali slabo ucestvujem u diskusijama upravo zbog ljudi kao sto je Boki.

 

Moj prvi post, i pitanje o pozicioniranju ProAc, Boki je docekao zajedljivim parafraziram "Eto, ljudi skupe nesto para pa se odmah jave u Hi End oprema", cisto da me nemesti gde on misli da mi je mesto. Kasnije sam razlozan, logican i argumentovan odgovor dobio od drugog clana foruma. Od Bokija, na tu temu - sem navedenog, nista drugo.

 

Od Sretenovica sam kupio kompletan sistem 2002 godine - izvor, pojacavac i zvucnike. Upravo po sistemu kako je vec opisan. Nisam pravio pitanje, nisam gnjavio, prodavac me je procenio da sam platezno sposoban i zavrsili smo posao.

 

Dosta godina kasnije je Sretenovic oglasio Cary SLI 80 (polovan, ali kao nov) i ja sam mu, ne predstavljajuci se ponudio mog tadasnjeg lampasa i doplatu. Na jen' dva tri me je oduvao, rekavsi da ne uzima nerenomirane marke uredjaja (dalekoo da je bilo tako). Kasnije je za Cary trazio samo koliko sam mu davao doplatu...

 

Ja sam svoje novce ostavio kod drugih, koji su bili kulturnijih.

 

U svakom slucaju pozdravljam otvaranje ovakve prodavnice, a distributer ce poslovati onako kako bude tretirao kupce. Mozda se i promeni, mada za ovih vise od deset godina, nisam primetio da ima takvih tendencija.

 

Ono sto mi je fascinantno, je omalovazavajuci nacin u ophodjenju prema drugim ljudima - da li su to forumasi ili eventualne musterije, od strane onih koji apsolutno nista ne znaju o sagovorniku sa druge strane tastature/telefona.

Link to comment
Share on other sites

ixi_ixi me je isprovocirao da napiÅ¡em jedan mali off, a tiÄe se tretiranja potencijalnih kupaca od nadobudnih i sveznajućih prodavaca naÅ¡ih vrlih distributera - Äast izuzecima...

Dakle, pred kraj prošle godine sam rasprodavši ceo sistem ozbiljno zagrizao da uzmem jedan Naim all-in-one uređaj, ako je neko pratio topic republikanaca može da vidi i mojih par pitanja na tu temu i tako ubijem više muva jednim udarcem.

OdluÄim da odem do salona u Svetozara Markovića i na licu mesta vidim Å¡ta imaju i eventualno zakažem probu sa mojim Jamo kutijama.

Da ne dužim, poÅ¡to ima dosta da se piÅ¡e (a mene stvarno mrzi da idem u sitna crevca), ali sam posle tretmana od strane "struÄnog" prodavca odluÄio da u dati salon viÅ¡e ne ulazim, poÅ¡to ionako nisam dobio niÅ¡ta od informacija, obećano sluÅ¡anje sa mojim kutijama se nije ni desilo (niko me nije pozvao, iako sam ostavio vizit kartu i zamolio da me pozovu, pa da doÄ‘em za vikend i donesem kutije u salon), a u meÄ‘uvremenu sam se i ohladio od kupovine nekog Naim ureÄ‘aja, poÅ¡to ipak mislim da ono Å¡to sam planirao (UnityQute) ne vredi 2k evra, pa su parice otiÅ¡le na drugu stranu.

Dakle, imali su kupca, poÅ¡to da me je neko pozvao da doÄ‘em za taj vikend doneo bih svoje kutije u salon i verovatno kupio ureÄ‘aj, poÅ¡to sam bio priliÄno zagrejan, ali ih nije bilo briga, poÅ¡to verovatno prodaju skuplje modele na lopate, pa im nije bio interesantan potencijalni kupac njihovog entry modela od triÄavih 2000 eura.

 

edit: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/12123-linn-naim-republika/page-75

Link to comment
Share on other sites

 (niko me nije pozvao, iako sam ostavio vizit kartu i zamolio da me pozovu, pa da doÄ‘em za vikend i donesem kutije u salon),

 

Ja kad musteriji obecam da cu joj nabaviti sitnicu od 100-200 din ,kada roba stigne odmah je obavestim pa cak ,ako je usput ,odnesem joj do kuce.

Za 2000 eura........

Cudna smo zemlja definitivno.

Link to comment
Share on other sites

ja se nebi bunio za jedan MR 78 tjuner od mk :facehearts  mogu samo da razmisljam kakav je zvuk tog lampaskog tjunera

Jos ako u tim lampama ima i Duh upsampling-a koji mp3 sa svojih 128kbps to updata - ira na 32 bit 192khz Master tape resolution,e to bi bio sound sa domacih prekompresovanih niskobudzetnolimitiranih predajnika....

Link to comment
Share on other sites

Jos ako u tim lampama ima i Duh upsampling-a koji mp3 sa svojih 128kbps to updata - ira na 32 bit 192khz Master tape resolution,e to bi bio sound sa domacih prekompresovanih niskobudzetnolimitiranih predajnika....

Pa lepo je Äovek rek'o, može samo da zamiÅ¡lja kakav je zvuk tog tunera, gde je cena samo deo problema. ;-)

Link to comment
Share on other sites

ixi_ixi me je isprovocirao da napiÅ¡em jedan mali off, a tiÄe se tretiranja potencijalnih kupaca od nadobudnih i sveznajućih prodavaca naÅ¡ih vrlih distributera - Äast izuzecima...

Dakle, pred kraj prošle godine sam rasprodavši ceo sistem ozbiljno zagrizao da uzmem jedan Naim all-in-one uređaj, ako je neko pratio topic republikanaca može da vidi i mojih par pitanja na tu temu i tako ubijem više muva jednim udarcem.

OdluÄim da odem do salona u Svetozara Markovića i na licu mesta vidim Å¡ta imaju i eventualno zakažem probu sa mojim Jamo kutijama.

Da ne dužim, poÅ¡to ima dosta da se piÅ¡e (a mene stvarno mrzi da idem u sitna crevca), ali sam posle tretmana od strane "struÄnog" prodavca odluÄio da u dati salon viÅ¡e ne ulazim, poÅ¡to ionako nisam dobio niÅ¡ta od informacija, obećano sluÅ¡anje sa mojim kutijama se nije ni desilo (niko me nije pozvao, iako sam ostavio vizit kartu i zamolio da me pozovu, pa da doÄ‘em za vikend i donesem kutije u salon), a u meÄ‘uvremenu sam se i ohladio od kupovine nekog Naim ureÄ‘aja, poÅ¡to ipak mislim da ono Å¡to sam planirao (UnityQute) ne vredi 2k evra, pa su parice otiÅ¡le na drugu stranu.

Dakle, imali su kupca, poÅ¡to da me je neko pozvao da doÄ‘em za taj vikend doneo bih svoje kutije u salon i verovatno kupio ureÄ‘aj, poÅ¡to sam bio priliÄno zagrejan, ali ih nije bilo briga, poÅ¡to verovatno prodaju skuplje modele na lopate, pa im nije bio interesantan potencijalni kupac njihovog entry modela od triÄavih 2000 eura.

 

edit: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/12123-linn-naim-republika/page-75

 

Hm.... ja sam odneo svoje pojacalo i plejer, maltretirao ih dobrih tri sata dok nisam odlucio koje kutije da uzmem. Sa moje strane, pohvale.. :wave2 .. i nisam potrosio tricavih 2000 eur.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je tebe Äika Å¡to prodaje procenio kao kupca, dok je mene (loÅ¡e) procenio i oduvao.

 

Nije stvar samo u tome (sada mi je Äak i drago Å¡to nisam slupao 2k evra na Naim), već i Å¡to, blago reÄeno, Äovek ne poznaje ono Å¡to prodaje, pri Äemu nema par stotina artikala, pa da mu oprostim. Kada sam ga pitao za Qute i objasnio da mi je potreban all-in-one ureÄ‘aj na koji ću da zakaÄim NAS i zvuÄnike, prodavac me je najpre ubeÄ‘ivao kako nisam u pravu i da mi je potrebno i pojaÄalo (a usput je pokuÅ¡ao i da me ubedi da je UnityLite ono Å¡to ja tražim), a kada je na moje insistiranje prelistao Naim katalog shvatio je da ovaj maliÅ¡a ima i pojaÄalo u sebi.

Onda je poÄeo da mi priÄa o svom sistemu koji ima kod kuće i koji odvaljuje kako svira (niti sam ga pitao, niti me interesuje), kako je Rega DAC fenomenalna sprava (naravno, on ga ima) i joÅ¡ kojeÅ¡ta, zaboravio sam...

Onda me je ubeđivao da idem u salon na Nbgd i odnesem kutije, pa preslušam, ali sam mu ja nekoliko puta rekao da radim do 17h (dokle radi i njihov salon) i da sam slobodan samo za vikend, ali oni na Nbgd ne rade u subotu, pa mi je zato jedina opcija ovaj salon u Svetozara Markovića i da će morati da donesu Qute sa Nbgd tu, pa da probamo sa mojim Jamo kutijama.

Na kraju je uzeo kontakt i rekao da ne brinem, da će me pozvati da dođem za predstojeći vikend i probam.

Zamolio sam ga da bude taj vikend, pošto sam naredna 2 bio službeno odsutan, pa da ne prolongiramo stvar na naredni mesec.

Nije se nikad javio, a ja nisam ni zvao posle pošto sam bio zauzet, pa sam se u međuvremenu ohladio i to je to.

 

Mislim da ovakvo ponašanje nije na nivou kompanija koje zastupaju, ali šta da se radi, to je što je.

Ne znam ko sve radi u pomenutom salonu (tada sam prvi put ušao u životu), ali sam dobro zapamtio kako izgleda prodavac. Na žalost, ne znam mu ime, ali ne bih imao problem da ovde podelim sa svima.

Ceo svoj profesionalni angažman radim kao prodavac i jako me nervira kada se neko tako ophodi sa mnom u situaciji kada sam ja kupac, pogotovo kada je u pitanju priliÄno znaÄajna suma... Mislim, i da je u pitanju jogurt, mleko i hleb ne bi trebalo, a pogotovo kada se kupuje neÅ¡to od 2000 eura.

 

Pozdrav za vlasnika One Hi-Fi od nesuđenog kupca...

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je tebe Äika Å¡to prodaje procenio kao kupca, dok je mene (loÅ¡e) procenio i oduvao.

 

Nije stvar samo u tome (sada mi je Äak i drago Å¡to nisam slupao 2k evra na Naim), već i Å¡to, blago reÄeno, Äovek ne poznaje ono Å¡to prodaje, pri Äemu nema par stotina artikala, pa da mu oprostim. Kada sam ga pitao za Qute i objasnio da mi je potreban all-in-one ureÄ‘aj na koji ću da zakaÄim NAS i zvuÄnike, prodavac me je najpre ubeÄ‘ivao kako nisam u pravu i da mi je potrebno i pojaÄalo (a usput je pokuÅ¡ao i da me ubedi da je UnityLite ono Å¡to ja tražim), a kada je na moje insistiranje prelistao Naim katalog shvatio je da ovaj maliÅ¡a ima i pojaÄalo u sebi.

Onda je poÄeo da mi priÄa o svom sistemu koji ima kod kuće i koji odvaljuje kako svira (niti sam ga pitao, niti me interesuje), kako je Rega DAC fenomenalna sprava (naravno, on ga ima) i joÅ¡ kojeÅ¡ta, zaboravio sam...

Onda me je ubeđivao da idem u salon na Nbgd i odnesem kutije, pa preslušam, ali sam mu ja nekoliko puta rekao da radim do 17h (dokle radi i njihov salon) i da sam slobodan samo za vikend, ali oni na Nbgd ne rade u subotu, pa mi je zato jedina opcija ovaj salon u Svetozara Markovića i da će morati da donesu Qute sa Nbgd tu, pa da probamo sa mojim Jamo kutijama.

Na kraju je uzeo kontakt i rekao da ne brinem, da će me pozvati da dođem za predstojeći vikend i probam.

Zamolio sam ga da bude taj vikend, pošto sam naredna 2 bio službeno odsutan, pa da ne prolongiramo stvar na naredni mesec.

Nije se nikad javio, a ja nisam ni zvao posle pošto sam bio zauzet, pa sam se u međuvremenu ohladio i to je to.

 

Mislim da ovakvo ponašanje nije na nivou kompanija koje zastupaju, ali šta da se radi, to je što je.

Ne znam ko sve radi u pomenutom salonu (tada sam prvi put ušao u životu), ali sam dobro zapamtio kako izgleda prodavac. Na žalost, ne znam mu ime, ali ne bih imao problem da ovde podelim sa svima.

Ceo svoj profesionalni angažman radim kao prodavac i jako me nervira kada se neko tako ophodi sa mnom u situaciji kada sam ja kupac, pogotovo kada je u pitanju priliÄno znaÄajna suma... Mislim, i da je u pitanju jogurt, mleko i hleb ne bi trebalo, a pogotovo kada se kupuje neÅ¡to od 2000 eura.

 

Pozdrav za vlasnika One Hi-Fi od nesuđenog kupca...

Pozdrav svima i da uputim javno izvinjenje clanu Ringeraja,zbog neorganizovanja slusanja Naim-a u radnji S.Markovica u pitanju je moj propust.

 

Kiki

Link to comment
Share on other sites

Ništa:)

Evo boljeg predloga za slusanje,i prilika da se ispravi greska(btw prava retkost da se tako nesto i prizna,vrlo pohvalno u danjasnje vreme).Istoimeni all in one ima i ugradjenu odlicnu  phono sekciju,bio sam bas iznenadjen kako sve to prijatno i skladno zvuci zajedno sa njihovim zvucnicima za jedan lifestyle gadget uredjaj.Skupe igracke doduse. http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/25330-linn-majik-i-prezentacija-u-one-hifi-shopu-06042013/#entry477387 .Rekao bi i da je pomenuta Mcintosh minilinija tako nesto,skupa igracka za spavacu sobu ili office,sve je dobro kad se to ima na umu bez "moralno" cistunackih pridika,tesko je doduse bez toga na hifi forumu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...