Jump to content


Musical Fidelity A-100


Dynamite

Recommended Posts

Meni je recimo A1 bio ulazak u engleski hifi.Oduvao je mog Marantza da me bilo sramota i vise nisam mogao nazad medju japance i prihvatio te ruzne engleske ampove.A100 nisam slusao ali mislim da te pare vredi iako treba obavezno racunati i servisiranje,ima dosta zamerki na trajnost i pouzdanost delova po stranim forumima kod tih njihovih integralaca,narocito A1.Ono na sta treba obratiti paznju je da im zvucnici ne budu preterano teski za rad,covek koji mi je prodao jedne linn zvucnike izuzetno male efikasnosti(83db) mi je rekao da su A100 iskljucivali zbog preopterecenja i pregrevanja.

Link to comment
Share on other sites

Slaba tacka su prema onom sto sam citao i kondenzatori koji se suse od prevelike toplote i potenciometar.Suma koju si naveo nije velika,ali po pitanju trajnosti delova i pouzdanosti u radu,naravno i zvuku obavezna preporuka da mu napravis veliku konkurenciju sa naim nait 1,2 ili 3 ampom- jedno nait 2 pojacalo je bilo na oglasima po jako povoljnoj ceni od 300E i prodato je odmah,ako sam malo pomogao tekstom na nasoj L&N Republici ne zalim,neko se lepo usrecio.Odlican amp je i mision cyrus 2,a ja sam imao od integralaca iz tog vremena i Magnum ia 150.Ono sto bi mene konkretno odbijalo od tog M.Fidelity je bas ta A klasa i temperatura-greje zaista ko sporet, mislim da je radna temperatura oko 70 C.Pritom malo mu i treba vise vremena da se zauka i radi kako treba zvucno.Da ne bude da samo hvalim.Ako bi vec trebao i leti da se grejem necim i pricekam dok amp proradi bile bi to lampe na pr. Audio Inovations-muzikalna pojacala male snage.Naravno ja sam odavno odabrao vec odavno mrtva hladna naim pojacala,toplog zvuka kao da su lampe,ali nisu naravno jedina.UK pojacala koje jos treba uzeti u obzir su Exposure,Arcam,Audiolab,Creek sve su to bila dosta muzikalna pojacala koje u manjim zivotnim prostorima kakvi su cesti u UK kao i kod nas rade odlican posao.Sve su to pojacala kojima bi dobro dosao servis.

Nadam se da te dodatnim preporukama nisam zbunio,ali malo konkurencije i razlicitih pogleda nikad na odmet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa ne bih rekao bolje/losije, nego drugacije. To je "konvencionalnije" pojacalo od A1/A100.

 

Prica o grejanju MF ne vazi, naravno, za sve njihove proizvode. Ja imam njihov preamp koji cesto ostavljam da radi poduze.

 

Ne mogu da procenim koliko je cena povoljna, mozda bi mogla da bude i niza, ali mozda nije lose da ga cujes ako si u prilici.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam Yamahu AX700, pa sam poslusao neki Curys One, a zatim mi je ruku dosao MF A1.

Razlika u zvuku - veeeelika.

 

Predpostavljam da je A100 slicna filozofija i da treba da ima lep i topao zvuk (ne od toplote samog uredjaja ;) )...

 

Svakako da treba opratiti paznju i na to da se komponente od velike temperature greju i da im se zivotni vek smanjuje... MOzda ideja o nekom "prepakivanju" uredjaja nije losa, kako bi se izlazni tranzistori (koji se greju ustvari) bili udaljeni od ostalih komponenti, kako bi se povecao zivotni vek...

 

Mislim da za te pare je to dobar izbor.!

Link to comment
Share on other sites

Svakako da treba opratiti paznju i na to da se komponente od velike temperature greju i da im se zivotni vek smanjuje... MOzda ideja o nekom "prepakivanju" uredjaja nije losa, kako bi se izlazni tranzistori (koji se greju ustvari) bili udaljeni od ostalih komponenti, kako bi se povecao zivotni vek...

 

Mislim da za te pare je to dobar izbor.!

 

То Ñе не иÑплати, оÑим ако неко баш заинтачи да Ñе то уради.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Posedujem MF A1 i mogu reci da pored silnih poredjenja jos nisam nasao nesto sto bi mu pariralo u cenovnoj klasi.Od svih prepravki najjeftinija ti je busenje rupa na bocnim stranama.Redovnim menjanjem kondova na svakih 5 godina neces imati problema sa njim.Kondovi koje stavljas Trebaju biti 105c grade.Sam zvuk dosta vuce ka tamnijem sto se lako moze resiti izborom kutija i kablova.Slabije se slaze sa Kefovima dok sa B&W I MA daje odlicne rezultate.Treba izbegavati kutije niske impedanse.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Evo ti snage pojaÄala:

-A1 20 w-cena  200 funti

-b1 32w-izaÅ¡ao 1990 g,bio hit u italiji cena nesećam  cca 1200 dm

a100 50w -cena oko 400 funti 

Mislim da ti je najbolja kupovina b1,svira kao moj Sugden svetlije.,mosfet ,tranzistori.

Nadam se da sam pomogao.

:thumbsup2  :wave2

Link to comment
Share on other sites

imao a1 i a100x (i jos uvek ga imam).

100-tka bolja visestruko. a1 je s vremena na vreme odlazio kod majstora i mozda je ta razlika zbog toga.

namerno sam spomenuo majstora, jer kupovinom 20-ogodisnje sprave nikad ne znas kakav ces uredjaj dobiti, i kako ce se istorija svakog uredjaja ponaosob odraziti na zvuk. 

hocu da kazem, ne svira svaki a1 isto i generalizovanje nema puno smisla ako se radi o odredjena 2 uredjaja koji su na oglasima. dakle, probati oba i gotovo.

 

b1 nisam imao prilike da cujem.

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo sa uporedjenjem A1 i A100 je drugacije.

 

Imao sam A1 par godina i jednom ga uzeo na nekoliko dana i direktno poredio sa drugarovm A100. Poredjenje sam koristio na mojim tadasnjim zvucnicima B&W CDM1.

Iako je A100 imao vise snage, tonski je A1 bio bolji. Zvuk je bio puniji preko A1 i koherentniji po celom spektru. A100 je imao izrazeniji bas i visoke ali su visoki bili tanki i ne tako dobro spojeni sa srednjim kao sa A1.

Razlika u projekciji zvucne slike je bila osetna u korist A1. U odnosu na A1, A100 je imao zvukprilicno iz zvucnika, sa veoma uskim sweet spotom.

Da napomenem da je slusana uglavnom klasicna muzika i jazz. U elektronici i roku je A100 bio bolji, sa vise ataka i pozitivne agresivnosti (uglavnom to nedostaje preko A1).

Imao sam prilike da slusam i A1 i A100 kod drugara na B&W Matrix 804 zvucnicima i obojici nam se vise dopao A1 (slusana akusticna muzika).

Konacno, ja bih uvek pre izabrao A1 od A100, meni je dosta muzikalniji.

 

A1 bih preporucio ljudima koji imaju manju prostoriju, bookshelf zvucnike od 8 oma i slusaju uglavnom akusticnu muziku.

Naravno, ovo je moje iskustvo sa konkretnim primercima, kao sto je superfiola naveo, iskustvo moze da varira od primerka do primerka s obzirom da je tesko naci ova pojacala bez ikakvih uradjenih intervencija.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...