Jump to content


Revox 215b


FANCY

Recommended Posts

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ÄŒekaj, da li sam dobro razumeo: maÅ¡ina je obrisala dve kasete bez ukljuÄenog snimanja?

Da dobro si razumio, maÅ¡ina je obrisala dve kasete ali samo desni kanal na obe kazete bez ukljucenog snimanja i to je vjerojatno bilo kad sam testirao mehaniku (capstan). a kasete su bile ispravne, oba kanala su prije radila bez problema Mehaniku sam dosta puta skidao i testirao i svaki put sam sve kablove spajao kao i prvi put, ali tko zna mžda mi se omaklo neki put i to nije iskljućeno. Mehaniku sam od subote ujutro do sad skidao 7-8 puta, znam napamet gde Å¡to ide. JoÅ¡ neÅ¡to, jeli onaj podizaÄ mehanike glave koji drži mehaniku podignutu (na vrhu tape mehanizma) mora biti vruć jer kod mene je dosta vruć nakon tri sata uzastopnog rada.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, solenoid. I on se podešava, imaš opisan postupak u servisnoj knjizi.

Dali solenoid mora biti vruć prilikom rada jjer kod mene nakon dva sata ne možeš držati prst na njemu. Jel bi mi mogao ukratko reći kako mogu znati dali je solenoid nepodešen jer mi mehanika glave radi bez problema osim što je vruć. Ima li nešto na što se mora pazik kod podešavanja solenoida.

Link to comment
Share on other sites

Dali solenoid mora biti vruć prilikom rada jjer kod mene nakon dva sata ne možeš držati prst na njemu. Jel bi mi mogao ukratko reći kako mogu znati dali je solenoid nepodešen jer mi mehanika glave radi bez problema osim što je vruć. Ima li nešto na što se mora pazik kod podešavanja solenoida.

Прочитај у СМ-у Ñтранице D-3/1; D-3/2.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Dali solenoid mora biti vruć prilikom rada jjer kod mene nakon dva sata ne možeš držati prst na njemu. Jel bi mi mogao ukratko reći kako mogu znati dali je solenoid nepodešen jer mi mehanika glave radi bez problema osim što je vruć. Ima li nešto na što se mora pazik kod podešavanja solenoida.

Solenoid se dosta greje ali pošto je opis subjektivan, samo proveri napon. Osim toga nema šta da ga greje.

Link to comment
Share on other sites

Solenoid se dosta greje ali pošto je opis subjektivan, samo proveri napon. Osim toga nema šta da ga greje.

Da mislio sam samo na solenoid, sam od sebe je dosta vruc, sve oko njega je normalne radne temperature. Drugo nista oko ili ispod solenoida se ne grije. Sinoc sam deck oko 4 sata testirao i radio je prekrasno i onda sam ga ugasio i jutros prije odlaska na posao upalio i lijevi capstan (gledano sa prednje strane decka) ne radi, nece da se pokrene osim kad ga rukom zavrstis onda nekako krene i nastavi dalje da se vrti. Kad se skine magnet, jedva da mozes prstom okrenuti osovinu-kardan capstan-a kao da zakuje ili se zalijepi iznutra. Desni capstan (sprijeda gledano) radi bez problema.Na lijevom koji zakuje je sve isto napravljeno ikao i na desnom capstan-u koji radi nakon gasenja decka i hladenja, sat-dva. Na lijevoj osovini capstan-a nisam primjetio da je ostecena ili slicno. Kad osovinu capstan-a ponovno ocistim malo upodmazem imam utisak da se okrece pomalo sa naporom, kad magnet zavrtis okrene se dva tri kruga i naglo stane kao da koci, ne okrece se bez napora nekoliko krugova 7-10 dok ne stane.Kad capstan proradi nakon ciscneja i uljenja i dok je dek upaljen cini mi se kao da se osovina capstan-a ugrije prilikom rada i kad se deck ugasi i kad se ohladi onda se lijeva osovina capstan-a nece vise pokrenuti. Mozda ulje od LINN-a ne godi iako to mislim nebi trebao biti problem jer bi na oba capstan-a imao istu stvar.

Link to comment
Share on other sites

Sintere i osovine pre podmazivanja treba oprati benzinom. Ako je unutra ostala neÄistoća od ranije, sa uljem se samo napravio mulj koji sada ponovo koÄi.

Sinteri se smiju prati benzinom??? To cu ionda veceras napravit ponovno i pokusat cu danas kupit ulje za sat i onda podmazati tim uljem.

Link to comment
Share on other sites

Sinteri se smiju prati benzinom??? To cu ionda veceras napravit ponovno i pokusat cu danas kupit ulje za sat i onda podmazati tim uljem.

Можеш да пробаш и нитро разређивач.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ako se lijevi lagano/normalno vrtio nako podmazivanja, a sad nakon ocigledno grijanja ne....dali je moguce da nesto sa motorom nije u redu? dali se grije sami motor obzirom da si rekao da se kapstan zagrije...ili se zagrije od ulja/trenja ili se motor pregrijava i radi kaos ulju...!?

Koliko lagano se vrti je dosta relativno, za moj pojam vrti se lakse nakon podmazivanja ali ne onoliko lagano koliko bi trebao da se vrti a to mi je poznato iz iskustva. Recimo kad "nesto" zavrtis ono se vrti par krugova 7-10, pogotovo ako ima tezak zamajac u ovom slucaju magnet i onda polagano staje-usporava a kod mene jedan-dva maksimalno tri kruga kad je podmazan frisko i stane kao da si ga zakocio. Morat cu sve veceras ponovo ocistit i podmazati, a nabavio sam specialno ulje za finu mehaniku pa cu sa tim uljem podmazati i vidjeti sta ce biti. neide mi u glavu da se to moze toliko zaprljati. Ipak deck je iz 1985-86 kad sam ja imao 12-13 godina :-) i svasta se moze ocekivati za tolike godine

Link to comment
Share on other sites

Може али ће Ñе каÑније оÑећати. Мени лично тај Ð¼Ð¸Ñ€Ð¸Ñ Ð½Ðµ прија.

:wave2

Da malo je miris WD-a cudan ali ako ce dobro ocistit ne smeta.

Link to comment
Share on other sites

To sam provjeravao u svezi kablova zamajce ne dodiruje niti metal koji je dio motora-stator i nemoguce je motore zamijenit jer kablovi koji napajaju motore su povezni plasticnim spajalicama i samo ih mozes presjeci i nista drugo. Motor radi dobro koliko sam ja vidio ali kao sto sam vece rekao kad skinem magnet i sve one sajbice i ostane samo osovina capstan-a, prstima je jedva okrenem, kao da je zapekla unutra, znaci da nesto mehanicki nije u redu ili je nenormalno zaprljano i upeklo. Ipak sa svaki slucaj provjerit su i ovo sto ste napisali oko kablova.

Link to comment
Share on other sites

Pravi postupak bi bio kada bi se sinter lezaj mogao zagrejati nekoliko puta u rerni na 200 stepeni, da otpusti ulje koje je upio. Ne biste verovali sta iz njega izadje. Ali to je tesko raditi.

Onda nek uzme "break cleaner" i posprica u posudu i opere dijelove.....taj cleaner sve masti doslovno ispari....ja sam na svom Volvacu sje. aluminijski karter...pospricao ranu sa njim...ulje nestalo na tom mjestu i zakrpao tekucim metalom....vec 5 godina drzi...kuc...kuc! :-)

ovo mi je za dek prenevjerovatno da se moze nesto uvuci unutra, osim, ako je krivo ulje koristeno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...