Jump to content


Dayens ka3..... pomoc oko pojacala


boban970

Recommended Posts

Omni-directional speakers je fenonem sam po sebi. Njhov zvuk nema nista manje ni vise neko konvencionalna kutija. Omni je jednostavno drugaciji. Cisto stvar ukusa. Zvucna slika nije direkno u lice kao kod kutija na koje smo navikli ali to je ne cini inherentno manje muzikalnu. Naprotiv visesmerna prezentacija daje dodatnu prednost za mnoge slusaoce. Pazljiv odabir pojacivaca je od sustinskog znacaja. :1038:

I Bose 901 je taj tip da svira na sve strane, ali me nešto nije dojmilo.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Dayensove Premium monitore i pre nekoliko godina sam ih sluÅ¡ao sa A1. Mogu ti reći da se odliÄno slažu. Medjutim kad sam ih upario s Dayensovim Menuetto pojaÄalom, to je bilo to. SluÅ¡am ih stalno i uživam.

Razmisljam samo da se ne muci sa Dayensima k3 jer su ovi deklarisani na preko 200w .....
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu a da se ne zapitam zaÅ¡to proizvoÄ‘aÄi uopÅ¡te prave zvuÄne kutije niske efikasnosti? Mislim, dokazano je da se može napraviti dobra kutija a da ne moraju da je pokreću dva bloka TNT-a. NeÅ¡to mi tu dismr na dil sa proizvoÄ‘aÄima pojaÄala.

Link to comment
Share on other sites

Osetljivost i nije tako kriticna, osim ako nemas neko bas slabo pojacalo.

Moji zvucnici su 84db i pokrecu se jako lako. U poredjenju sa nekim na kojima

"piše" 90 i kusur decibela i lakse. E sad da li je ovaj podatak i tacan. Sta ih kosta da napisu bilo sta kad se to ne moze proveriti.

Sa Luxmanom od 2x20w su radile sasvim solidno. Do neke odredjene jacine koja je vise nego prijatna za slusanje.

Ja ovo oko osetljivosti od tad uzimam sa odredjenom dozom rezerve, dok ne cujem ne sudim.

Link to comment
Share on other sites

Pa tek su kupljeni? Zasto to? Jesi li probao uopste neko pojacalo na njima, od ovih pomenutih?

Ako kao izvor koristis LapTop, tj njegovu integrisanu karticu, onda nije ni cudo ako zvuce lose.. Mozda bi bilo bolje da probas prvo iz njih izvuci nesto vise, pa tek onda ako ti se bas ne dopadnu, u oglase..

Ovo je samo moj savet, nista vise.. Ako si bas resio da ih otudjis, srecno s' prodajom onda..

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa tek su kupljeni? Zasto to? Jesi li probao uopste neko pojacalo na njima, od ovih pomenutih?

Ako kao izvor koristis LapTop, tj njegovu integrisanu karticu, onda nije ni cudo ako zvuce lose.. Mozda bi bilo bolje da probas prvo iz njih izvuci nesto vise, pa tek onda ako ti se bas ne dopadnu, u oglase..

Ovo je samo moj savet, nista vise.. Ako si bas resio da ih otudjis, srecno s' prodajom onda..

:wave2

Hvala ti Aleksandre na dobronamernom savetu i poslusacu te, povlacim ih iz oglasa do daljeg...svi mi imamo minute razne...nekad traju duze nekad krace ali tako je ....najteze je kad su nekontrolisani .....ali dobro to je tema za neki drugi forum svakako... :type:cheers:listen
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...