Jump to content


Magnetofoni - Trakasi


suca77

Recommended Posts

Greskom otisla ta fotka, trebala je druga.

E pa kolega gvga znam kako izgleda  "ta teÅ¡ka bolest". Samo neka nas zdravlje posluži i da ih Å¡to duže sluÅ¡amo.

Ni meni nisu dovoljna moja tri revoksa B77. Ja razmiÅ¡ljam  o nekom Tiku ili Revoksu serije C.

Kakva su iskustva sa Takramom?

 

Neka je sa srećom i prijatno slušanje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 759
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E pa kolega gvga znam kako izgleda  "ta teÅ¡ka bolest". Samo neka nas zdravlje posluži i da ih Å¡to duže sluÅ¡amo.

Ni meni nisu dovoljna moja tri revoksa B77. Ja razmiÅ¡ljam  o nekom Tiku ili Revoksu serije C.

Kakva su iskustva sa Takramom?

 

Neka je sa srećom i prijatno slušanje.

 

Hvala, hvala.

Cudan je taj Revox virus. Sta god da mu radis, ne nestaje.

Tascam - fenomenalan, preciznog zvuka, lak za kontrolu.

Teac ili Revox C serija?

Uvek Revox C :)

Naravno, Teac-ovi nikad nisu bili za bacanje.

Jedno vreme sam imao Teac 80-8, studijski osmokanalni.

Odlicno se pokazao uprkos godinama.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Tandberg TD 20a

 

Одличан магнетофон Ñа генијалним решењем четвртог мотора за примицање пинч ролера.

 

Можда једина мана што кепÑтен мотор није ДД.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ahahahaaaaaaa..... pa deckovi su smesni za ove grande  kolutashe. Kakve lude sprave jbte,  blago vama  :facehearts

 

Ja cekam nekog Studera da naidje ili  pak Technicsa, necu ni za njega da se ljutim

 

da imam gdje da ga smjestim kupio bih i ovoga

 

http://www.kupujemprodajem.com/tascam-br-20-4334867-oglas.htm?filter_id=7601586#photoBig

 

post-10717-0-12403400-1359575563_thumb.j

 

fenomenalna mašina, i danas se proizvodi ili se bar do skora proizvodio

Link to comment
Share on other sites

Neka Will potvrdi/opovrgne za Tehnics.

Technics 1500/6,1700 itd  je samo jako lep na oko ali mu zvuk ne prati taj izgled u potpunosti, Prednost je sto pusta i 2 i 4 kanala a snima 2 pa mozes da slusas i trake snimljene ranije na 4 traga.

Tandberg TD 20 SE znaci dvotrazni izdanak je dugo smatran za zvucno verovatno najkvalitetniji magnetofon od svih .  sada i najredji da se nadje

Revox 36 lampas izuva iz cipela kako svira da se tako izrazim. O studiskim Revoxima i da ne pricam kao i nekim Tascam velikanima, a Nagra tek,.... i tako dalje.

Ali to su sada vec starci treba im posebnaa nega pa je i nabavljivost delova jako bitan element a tu je Revox tata.

Navescu primer, ja sam imao Akai 747 i to za rad i onako kao masina nije ni upola od onoga sto bi neko rekao kada vidi slike. Ko ga je imao verovatno se slaze. Sta mu znaci sto je samo lep. Nista.

Revox ima neverovatnih sprava i Svajcarci prodaju delove nove sto je fenomenalna stvar. Sad pitanje sta ko voli, zvuk ili izgled, ja sam uvek za zvuk a onda za dugotrajnost i servisnu podrsku, izgled na kraju mada kada sam se zenio nisam bas tako razmisljao. :)  i to mi izaslo na nos pa sad je izgled na poslednjem mestu a jezik ovaj pardon zvuk na prvom. 

Imam zelju da udomim jednog Revox-a ali malo veceg. Za sad zelja ali bice, ne zvao se ja kako se zovem. Jos da stavim pecat i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Neka Will potvrdi/opovrgne za Tehnics.

Technics 1500/6,1700 itd  je samo jako lep na oko ali mu zvuk ne prati taj izgled u potpunosti, Prednost je sto pusta i 2 i 4 kanala a snima 2 pa mozes da slusas i trake snimljene ranije na 4 traga.

Tandberg TD 20 SE znaci dvotrazni izdanak je dugo smatran za zvucno verovatno najkvalitetniji magnetofon od svih .  sada i najredji da se nadje

Revox 36 lampas izuva iz cipela kako svira da se tako izrazim. O studiskim Revoxima i da ne pricam kao i nekim Tascam velikanima, a Nagra tek,.... i tako dalje.

Ali to su sada vec starci treba im posebnaa nega pa je i nabavljivost delova jako bitan element a tu je Revox tata.

Navescu primer, ja sam imao Akai 747 i to za rad i onako kao masina nije ni upola od onoga sto bi neko rekao kada vidi slike. Ko ga je imao verovatno se slaze. Sta mu znaci sto je samo lep. Nista.

Revox ima neverovatnih sprava i Svajcarci prodaju delove nove sto je fenomenalna stvar. Sad pitanje sta ko voli, zvuk ili izgled, ja sam uvek za zvuk a onda za dugotrajnost i servisnu podrsku, izgled na kraju mada kada sam se zenio nisam bas tako razmisljao. :)  i to mi izaslo na nos pa sad je izgled na poslednjem mestu a jezik ovaj pardon zvuk na prvom. 

Imam zelju da udomim jednog Revox-a ali malo veceg. Za sad zelja ali bice, ne zvao se ja kako se zovem. Jos da stavim pecat i to je to.

 

Bogami, meni se čini da Technics tonski prevazilazi Revox B77/PR99.

Link to comment
Share on other sites

jesu , slike su sve original moje , to su trakaÅ¡i , koje sam , kako bi se reklo , imao znatiželje radi , znaÄi Äista redaljka je bila u pitanju , imao sam tu sreću , uvijek sam tako planirao kupiti jedan model , isprobati , i proslijediti dalje , uvijek se kod mene vrte kako kada 2,3,4 komada ...............

imam , svakako nakon tog iskustva svoje aposlutno subjektivno mišljenje o svemu , moram i ja to malo posložiti u ovoj mojoj bundevi , pa ću sigurno to pokušati u kratkim crticama baciti na tastaturu ................

Link to comment
Share on other sites

Ти да поÑтанеш, знаш када када и ја поÑтанем нормалан. а можда и јеÑам али ми нико није рек'о.

:wave2

 

Pa, s obzirom na cinjenicu da ti odrzavas i popravljas sve moje trakase,

pravis rollere i ostale, samo tebi moguce, akrobacije da bi ta cuda perfektno

radila, nije ni cudo sto ti jos niko nije rekao da si normalan :)

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa, s obzirom na cinjenicu da ti odrzavas i popravljas sve moje trakase,

pravis rollere i ostale, samo tebi moguce, akrobacije da bi ta cuda perfektno

radila, nije ni cudo sto ti jos niko nije rekao da si normalan :)

 

:wave2

 

Вала да знаш да Ñи у праву по питању твојих тракаша. Ðи Ñам не знам шта Ñве из твоје куће од уређаја још није било код мене.

 

Ма битно је да ниÑмо нормални   :thumbsup2

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Вала да знаш да Ñи у праву по питању твојих тракаша. Ðи Ñам не знам шта Ñве из твоје куће од уређаја још није било код мене.

 

Ма битно је да ниÑмо нормални   :thumbsup2

 

:wave2

 

Frizider nije bio kod tebe.

Uskoro ce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...