Jump to content


Magnetofoni - Trakasi


suca77

Recommended Posts

  • Replies 759
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...
  • 2 years later...

E ovako, ja bih da snimim sa cd pleyera Revox B225 na PR99MKII neke trake, da spravim kompilaciju. Kako da podesim output? Sta znace ona dvadugmeta uncal pa kada se stisnu odu u oranž? Da li da koristim CAL TONE na cd pleyeru i "gadjam" 0db ili za svaku pesmu posebno da podesavam output signala? Hvala svima. 

p.s. Nisam iskusan clan, ne znam odakle ovo da sam iskusan na mom avataru. :D

Link to comment
Share on other sites

CAL ton ima nivo 2V na fiksnom izlazu. To bi odgovaralo pikovima +6dB na magnetofonu. PR99 nema peak metre nego VU metre koji kasne 4-6dB za pikovima. Drugim rečima, kada kazaljke VU metra pokažu 0dB, pikovi su već negde na +4dB ili više. Generalna preporuka je da uz CAL ton sa CD plejera i kontrole snimanja na magnetofonu prebačene napred (UNCAL) podesiš nivo na 0 do +2dB. U odnosu na ovo ćeš pojačati ili smanjiti nivo u zavisnosti od vrste muzike (glasnije/tiše) i tipa trake.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Willi Studer said:

CAL ton ima nivo 2V na fiksnom izlazu. To bi odgovaralo pikovima +6dB na magnetofonu. PR99 nema peak metre nego VU metre koji kasne 4-6dB za pikovima. Drugim rečima, kada kazaljke VU metra pokažu 0dB, pikovi su već negde na +4dB ili više. Generalna preporuka je da uz CAL ton sa CD plejera i kontrole snimanja na magnetofonu prebačene napred (UNCAL) podesiš nivo na 0 do +2dB. U odnosu na ovo ćeš pojačati ili smanjiti nivo u zavisnosti od vrste muzike (glasnije/tiše) i tipa trake.

Hvala veliko, sve jasno sada. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pozdrav,imam magnetofon Telefunken 3002,nasnimio bih sa računara neke pesme,zvučna kartica je Supreme fx 2 192KHz/24-bit,muzika mi je u formatu 320kbps 44khz,to bih snimao na brzini 9.5 i 19.1 pošto primetim da na 19.1 imam gubitak niskih tonova.
Koristim plejer Aimp 4 na računaru... hteo sam da snimim na traku -6 do -3 gledajući vu metre magnetofona,koristio bih trake scotch 7 inch 1200ft 120 A-12 iz doba 1974 godine, da li nešto radim pogrešno i da li postoji neki bolji audio plejer za računar da izvučem još malo kvaliteta?
Takođe primetim da različite trake različito prenose zvuk,šta je to bias trake i kako se to šteluje?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
21 sati ranije, Vlajo said:

Jedan dan se probudimo, kad ono - penzija 😊

 

10 sati ranije, NShappy said:

Penzija? Prođe i to...

:P

 

10 sati ranije, giZ_Mo said:

Екреме, нисам те препозн'о emoji41.pngemoji849.pngemoji2.png

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

E' štaćeš takav je život. A penzija ko penzija dođe i potrošiš je kao i da nije bila.

Link to comment
Share on other sites

Polyeser?

Polystyrene?

Polystyrol?

Koji su ovo kondezatori? Evo šta kod nas može da se nabavi.

1. Elementa

vBxjf9L.png

2.M&G Electronic

Cwb2OTl.png

3. Kelco

w4pveGC.png

4. Mikro Princ

zuDmBHs.png

5. InterHit Electronic

6NsAX4l.png

Kada uporedim ove kondezatore sa spiska i pogledam na sajtovima uopšte slike nisu iste tih kondezatora. Da li grešim a mislim da je to u pitanju. Da li znate još neku firmu u Srbiji koja prodaje kondezatore, bilo bi poželjno od firme Nichicon da se nabavi. Znam za priču u vezi kondezatore Nichicon-a zato vas molim ozbiljne odgovore, hvala vam unapred.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...