Jump to content


Magnetofoni - Trakasi


suca77

Recommended Posts

Niko ne želi da emulzija poÄne da se razlaže 

Off: 

A neko napravi umetnost od toga (Disintegration Loops) :) 

The Disintegration Loops is based on Basinski's attempts to salvage earlier recordings made on magnetic tape, by transferring them into digital format; however, the tape had deteriorated to the point that, as it passed by the tape head, the ferrite detached from the plastic backing and fell off.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 759
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Veoma, veoma dugo sam koristio Teac X-10, koji je u suštini generacija posle A-3300. Koliko mi je poznato, dobar deo toga je uporediv, s tim da je X-10 uveo dual capstan pristup i bolji sistem zatezanja trake.

 

Taj X-10 posle 34 godine radi kao i prvog dana, uz minimalne intervencije. Strahovito pouzdane i kvalitetno izraÄ‘ene maÅ¡ine. 

Link to comment
Share on other sites

Kakav je onaj TEAC 3300 sa KP Å¡to je kako piÅ¡e, najbolje oÄuvan od svih na oglasima, da li neko ima iskustvo sa tim modelom?

 

Механика заÑтарелог типа. Погон кепÑтена уз помоћ каиша ( није ДД) а електроника као код бољег каÑет дека.

Link to comment
Share on other sites

Jedno laicko pitanje:

Koliko minuta se moze snimiti na odredjenu magnetofonsku traku, i koji formati trake postoje? Trazim po netu ali ne mogu da nadjem, uvek izbacuje koliko traka moze vremenski da traje.

Da li neko moze da da neki predlog sta valja u ponudi magnetofona na kupujem prodajem sajtu?

Moj stari Philips jeste model 4500...

Link to comment
Share on other sites

postoje uglavnom brzine 9,5 19 i vrhunski modeli 38 cm/s,.pravilo je Å¡to veÄa brzina to kvalitetniji zvuk,za kućne uslove nekako optimalno je 19 cm/s jer je tu frekv.opseg do nekih 25kHz,a potroÅ¡nja trake je joÅ¡ prihvatljiva..postoje i 2 i 4 traÄni sistemi,2t je soniÄno bolji jer koristi cijelu Å¡irinu trake samo u jednom smjeru,dok 4t koristi samo polovicu trake u jednom a polovicu u drugom smjeru..to je soniÄno loÅ¡ije ali možeÅ¡ snimiti duplo viÅ¡e muzike..

Link to comment
Share on other sites

Sve razumeo, hvala vam.

Na koji nacin i da li je uopste moguce povezati magnetofon na npr. racunar, odnosno muziku koja je producirana na racunaru snimiti na magnetofon u analognom zapisu? Da li ce zvuk biti bogatiji?

Slabo mi ovo ide, ima puno informacija ne znam odakle poceti, mozete li mi preporuciti neku knjigu iz hi-fi oblasti i/ili produkcije?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...