Jump to content


Preporuka za avr?


bojke1

Recommended Posts

Imam u planu da zamenim moj dosadasnji avr sony str-da1200es pa me interesuje sta bi se lepo uklopilo uz prednje zvucnike jbl es90 koje sam skoro pazario.Ove zvucnike imam link

http://www.bgbstudio...emart&Itemid=56

Ostatak zvucnika koje planiram da kupim su centralni jbl es 25 link

http://www.bgbstudio...emart&Itemid=56

za suraund za planirao takodje jbl model es 20 link

http://www.bgbstudio...emart&Itemid=56

Wufer bih ostavio za sada moj koji imam par godina i to je jamo e7sub.LInk

http://www.jamo.com/...fers/?sku=E7SUB

Treba mi vasa preporuka za audio video risiver.Imam ponudu da menjam moj avr za model Onkyo tx-sr 875 uz moju doplatu od 150 eura,koji je prava mrcina od risivera,pun snage,mislim da je 2x130wati na 8 oma od 20-20khz ili da jurim neki harman kardon,konkretno model avr 365 za koji kazu da provereno dobro svira u kombinaciji sa jbl zvucnicima.

Prvenstveno mi treba za gledanje filmova u 5.1 sistemu ali volim da poslusam i stereo zvuk.

Sta da radim,ako moze neki savet.Da li uzeti ovaj onkyo koji je star par godina ili mozda juriti neki harman kardon avr 365 ili nesto trece?Nisam pametan sta da radim pa ako moze neka preporuka ili savet?

Hitno mi treba odgovor posto bih trebalo sutra da prelomim i odlucim sta kupiti.Cenovni rang do kojeg bih isao je 500 eura.Ne mora novo,moze i polovna sprava samo da daje dobar zvuk kako za stereo tako i za 5.1

Link to comment
Share on other sites

Citaj malo ovde po forumu, a mozes i na stranim forumim (what hi-fi forum, itd) i videces, da je jako tesko naci (za male pare) AVR risiver koji ce ti lepo svirati i u 5.1 rezimu i stereo. i ja sam imao nedoumicu kao i ti, i odustao sam od 5.1 sistema, jer film gledam 1 u mesec dana, a muziku slusam svaki dan.

Sve u svemu, na tvom mestu bih kupio Yamaha AVR (imas dobar popust u 4audio, misilm da je model 771 nekih 450 eura) i kupis neko polovno pojacalo preko oglasa (danas sam gledao jednog Rotela za 130 eura, mada mozes i bilo sta drugo za 100-ak eura) i imaces dobar stereo zvuk i 5.1

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru.Ja filmove gledam malo vise nego ti.Gledam ih na platnu dijagonale 224cm pa mi prvenstveno treba avr koji ce dati dobar 5.1 zvuk.Resio sam da pogledam model Onkyo tx-sr 875 pa cu videti sta ce od svega toga ispasti.Znam da u tom cenovnom rangu ne mozes ocekivati cuda za stereo ali trazim neki kompromis.Znaci da svira u stereu koliko toliko prihvatljivo.Citajuci po stranim forumima dosta njih kaze da je ovaj model onkya dosta dobar.Jedina mana bar ono sto sam ja uspeo da nadjem mu je ta da se dosta greje.I da se ne preporucuje da se drzi u nekoj polici nego mu treba slobodan prostor zbog hladjenja.

Link to comment
Share on other sites

da pitam ovde... za Network risivere najjeftinije tipa ONKYO TX-NR414 ili Yamaha RX-V473 preskocio bih pioneer

vrlo rado bih uzeo ONKYO ali uvek negde procitam kako HDMI ne valja pa ni sa novim firmwareom za razne modele, nekome ne radi ni daljinski za on/off kako treba itd...

mozda postoji jos neki u rangu 400eur i naravno iskljucivo je za film

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Treba mi mišljenje za av resivere

1. Yamaha RX-V461 HDMI (model koji ima 2xHDMI i 1HDMI out)

2. Sony str-dg 720

3. Yamaha RX-V467

Treba mi uglavnom za gledanje filmova a i za muziku. Znam da su prosek ali sta mi preporuÄujete a posebno su mi potrebni HDMI, videh negde da ti HDMI ne rade baÅ¡ kako treba.

Link to comment
Share on other sites

A Å¡ta misliÅ¡ o ovoj varijanti: uzmem tu Yamahu i spojim na jazz speakers 9940 (prethodno na woofer ugradim chinc izlaz) pa Yamahu preko HDMI na laptop? Ja sam zadovoljan kako ovi jazz zvucnici rade i koristio bih ih joÅ¡ neko vreme pa me interesuje da li bi zvuk bio loÅ¡iji ili bolji nego trenutno? A trenutno su povezani na laptop preko jeftine usb zvuÄne kartice. 

Link to comment
Share on other sites

Da bi ti laptop bio izvor zvuk?

Probaj to u 4audio,poneses laptop kod njih i da ti Yamahu spoje na neke slicne zvucnike i pustaj muzu i filmove preko laptopa, a potom nek ti spoje neki cd player i blu rey pleyer na Yamahu pa ces videti.

U globalu bi to trebalo biti OK samo neznam kakva ti je muzicka kartica na laptop,jesi razmisljao o DAC-u!?

Link to comment
Share on other sites

Ja bi najvise volo ovo

http://www.whathifi.com/review/m2tech-young

ali je malo skupo...

 

Imas sad pregrst DAC-ova, evo vidi sta se sve nudi na KP

http://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&return_url=&data%5Btip_oglasa%5D=all&data%5Bcategory_id%5D=1&data%5Bgroup_id%5D=&data%5Blocation_id%5D=&data%5Bcondition%5D=&data%5Bperiod%5D=&data%5Border%5D=&data%5Bkeywords%5D=DAC&submit%5Bsearch%5D=Traži

 

Dosta hvale Cambridge Audio, bio je onaj mali Magic 100 u 4audio ispod 250 evri,mada bi ti ja preporucio Magic Plus,on je malo skuplji.

Inace DAC je mocna stvar, znam ozbiljne audiofile koji sa compa preko DAC-a slusaju muzu i to zvuci fenomenalno,naskidas FLAC-ova i uzivas.

Link to comment
Share on other sites

ja jedino sto sam cuo da svira briljanto u stereo modu od svih av risivera jeste Cambridge Audio Azur 540r,to je jedina sprava koja po meni a i po mnogim kolegama iz hi-fi sveta svira bolje od puno pojacala ceneovnog ranga do 1000e,

na zalost dugo vremena trazim da kupim jaci model)ali nikao da naleti) azur 640r i to ne iz razloga sto je ovaj slab ili bilo sta drugo vec iz razlog dobro poznatog -sto je ljudsko oko nezasito i uvek trzai vise...

inace probao sam sve od denona ,harmana,onkyo,sony...i stigo pre 3 godine do ovog malog engleza koga sam gore spomenuo kao odlicnu univerzalnu spravu i za 5.1 i za vrhunski stereo,

 

inace konkretno ovaj moj primerak je testirao i slusao moj dobri prijatelj Zoran Karapandzic koji je do nedavno pisao za Hi-Files testove i tekstove i upravo je on potvrdio moju konstataciju da nije cuo od CA ovako dobru svirku nikada a tu je imao u obzir i njihov flagship a840 od koga kaze da ovaj malisa drasticno bolje zvuci a ni snage mu ne ponestaje...

 

inace Sub koji koristim je takodje Jamo E7 sub i ne bih ga menjao nikako...

Link to comment
Share on other sites

Muziku uglavnom sluÅ¡am preko 5.1 sistema koji imam. Kad baÅ¡ hoću da "sluÅ¡am" muziku odem u drugu sobu, tamo imam stereo pojaÄalo i zvuÄnike pa sluÅ¡am. AV risiver mi treba da na njega povežem i laptop i tv i d3 i joÅ¡ po neÅ¡to a najbitnije mi je da laptop spojim sa risiverom preko hdmi i da dobijem i zvuk i sliku (pisao sam o tome u prethodnim postovima). Eto zbog toga mi treba risiver i to ne neko ludilo nego neÅ¡to jeftinije Å¡to ima hdmi out/in a ne znam da li neki dac može da zavrÅ¡i posao i koliko bi bilo isplativo (ako može)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...