Jump to content


Kakav oglas 2013


Iron man

Recommended Posts

Mozda je interesantno primetiti i cinjenicu da pomenuti oglasivac ima na KP 15 oglasa i svi su "po dogovoru":

http://www.kupujempr...-svi-oglasi.htm

E sad, kakav je poseban dogovor potreban za 6 m neterminisanog Oehlbach Twin Mix kabla, stvarno ne znam.

Можда је још интереÑантнији Ð¾Ð³Ð»Ð°Ñ Ð·Ð° Ð’ÐÐœ1202 ЦД транÑпорт који Ñе уграђује баш у МС3 ЦД плејер.

Иначе продавац је колико Ја знам продао бар два комада МС3 ЦД плејера ( један Ñигурно).

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Можда је још интереÑантнији Ð¾Ð³Ð»Ð°Ñ Ð·Ð° Ð’ÐÐœ1202 ЦД транÑпорт који Ñе уграђује баш у МС3 ЦД плејер.

Иначе продавац је колико Ја знам продао бар два комада МС3 ЦД плејера ( један Ñигурно).

:wave2

he-he-he..znaÄi "srećan kupac" ms3 cd plejera,posle nekog vremena,javiće se i trebaće mu i uz dogovor"povoljan"transport.

Link to comment
Share on other sites

U ovom sluÄaju, ureÄ‘aj se prodavao duže vreme i nije prodat za cenu koja je pisala na oglasu, pa je prodavac stavio do znanja da je otvoren za dogovor.Po meni cena nije obavezno da se napiÅ¡e.Time se odbijaju neozbiljni, provokatori, preprodavci, blejaÄi i ostali koje taj ureÄ‘aj ne interesuje.Ko je bilo kada prodavao neÅ¡to zna o Äemu priÄam, uostalom za svaku od varijanti za polje cene koja je na KP ponuÄ‘ena postoji potencijalna zloupotreba.Uglavnom ko je ozbiljno zainteresovan njemu to nije bitno Å¡ta piÅ¡e, jer u većini ogasa piÅ¡e neÅ¡to Å¡to je približno ili netaÄno,taj zove i pita iz prve ruke, Äesto puta bude bolje od onog Å¡to piÅ¡e

Potpuno se slažem sa ovim stavom i podvukao bi ove kvalifikacije: neozbiljni,provokatori,blejaÄi...
Link to comment
Share on other sites

Ne radi se o tome da li je prekrÅ¡io pravilo niti je upitno da li takav prodavac to sme .Ne brani mu se!Ali nije u duhu trgovine.Ja sam apsolutno pristalica Perinog stava.Takve oglase bez cene ja pod obavezno preskaÄem.(Ima hiljadu razloga za to).

Ne razumem zaÅ¡to to nije u duhu trgovine?Pa na Zapadu je potpuno regularna i uobiÄajena stvar da se i u cenovnicima regularnih firmi za nove ureÄ‘aje stavi "call" kao opcija a ne cena, pogotovo za malo ekskluzivnije i skuplje ureÄ‘aje.I dalje tvrdim, da Å¡ta god piÅ¡e u oglasu nije nikakva garancija za regularnost ponude i poÅ¡tenje prodavca, mnogo viÅ¡e možete da saznate kada popriÄate, uostalom to je i većina vas navela u prethodnim postovima.Uzgred ja liÄno sam dosada uvek navodio cenu kada sam prodavao neÅ¡to, ne zato Å¡to mislim da to tako treba već je to bio deo moje marketinÅ¡ke strategije.Svaki prodavac odreÄ‘uje svoju marketinÅ¡ku strategiju, takoÄ‘e i kupac,pa ko se naÄ‘e naÄ‘e.Poenta ovog mog pisanj aje da vas zaobilaženje oglasa u kojima ne stoji cena neće zaÅ¡tititi od prevare, a velika je Å¡ansa da ćete propustiti neke dobre ponude
Link to comment
Share on other sites

Call, odnosno "call for best offer" je opcija kada za odredjeni proizvod postoji RRP (recommended retail price), a konkretan prodavac radi stock clearance ili nesto slicno, pa moze da ponudi znacajan discount. Ovo je posebno izrazeno kod prodavaca koji imaju reklamu tipa "5% niza cena od bilo koje koju Vam konkurencija ponudi".

Druga opcija je kada ni prodavac nije siguran da ce proizvod moci da ponudi, a ipak ne zeli da izgubi potencijalne musterije, pa je to onda "call for availability".

Kod proizvoda koji nemaju RRP, polovni su i nisu scarce, poziv nema taj smisao.

Mislim da, generalno gledano, principi koji vaze za registrovane firme u USA tesko vaze za (pre)prodavce na KP - sto bi rekli Latini: Quod licet Jovi non licet bovi (Sto dolici Jupiteru, ne dolici volu).

Prodavac koji ne stavlja cenu se mozda na taj nacin stiti od blejaca, ali se takodje "stiti" i od potencijalnih musterija.

To je kao sa obijanjem automobila. Lavlja kandza i ostalo nisu apsolutna zastita, jer se mogu skinuti, ali je logika jednostavna - zasto bi se neko mucio obijajuci, ako na parkingu ima dovoljno vozila koja nisu obezbedjena?

Tako je i ovde - zasto bi se neko mucio jureci konkretnog prodavca, ako je ponuda slicne robe dovoljna?

Covek koji hoce Twin Mix ce mozda radije otici kod Ranka i kupiti nov kabl nego da ga za par evra razlike neko smara, trosi mu telefon i tera ga na ko zna koju lokaciju da ga pogleda i kupi.

Ako je prodavcu najvaznije da zastiti sebe, isto se moze ocekivati i od kupca.

Link to comment
Share on other sites

BTW, ovo je interesantan primer cudne strategije:

http://www.kupujempr...ter_id=13174793

Nislija ovaj preamp prodaje bukvalno godinama, i nije ga prodao ni za 150 evra. Sada valjda racuna da ce lakse da ga proda za 220.

U medjuvremenu je izmenjao sve moguce opise (Hi End, ...) i ostalo je jos samo ovo...

InaÄe je vlasnik ureÄ‘aja Älan ovog foruma . :listen

Link to comment
Share on other sites

BTW, ovo je interesantan primer cudne strategije:

http://www.kupujempr...ter_id=13174793

Nislija ovaj preamp prodaje bukvalno godinama, i nije ga prodao ni za 150 evra. Sada valjda racuna da ce lakse da ga proda za 220.

Da li neko zna o cemu se ovde radi?

Ova mucenik prodaje ova dva gramofona vec mesecima, ako ne i vise od godinu dana:

mikroseiki bl 51+rucka ma 701

http://www.kupujemprodajem.com/mikroseiki-bl-51-rucka-ma-701-goldring-4334910-oglas.htm?filter_id=5771764

denon dp 3000+sme3009/2

http://www.kupujemprodajem.com/denon-dp-3000-sme3009-2-4334863-oglas.htm?filter_id=5771764

Za Micro Seiki bez zvucnice cena je jednom davno bila cini mi se i 800 eur, da bi sada varirala (najcesce) izmedju 700 i 500 eur.

Denon varira izmedju 500 eur i u jednom trenutku cini mi se cak 350 eur.

Razlike izmedju maksimalne i minimalne cene su velike.

Znaci prodavac prvo lupi vecu cenu, pa je onda postepeno smanjuje,

pa onda ponovo vrati maksimalnu, pa ponovo krece da smanjuje ....i tako beskonacno u krug.

I to tako traje mesecima, a cini mi se mozda i vise od godinu dana.

U cemu je fora?

Link to comment
Share on other sites

Bokija sam upoznao jednom kada sam od njega kupio neke CD-ove. Covek je ljubitelj vinila i cesto ima interesantne LP-ove (a i CD-ove).

Vrlo slicna situacija je bila i kada je prodavao CD plejer Classe Audio 0.5. Cena je stalno isla gore-dole. Ne znam sta se na kraju desilo sa tim uredjajem.

Link to comment
Share on other sites

Bokija sam upoznao jednom kada sam od njega kupio neke CD-ove. Covek je ljubitelj vinila i cesto ima interesantne LP-ove (a i CD-ove).

Vrlo slicna situacija je bila i kada je prodavao CD plejer Classe Audio 0.5. Cena je stalno isla gore-dole. Ne znam sta se na kraju desilo sa tim uredjajem.

Prodat
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...