Jump to content


Sta ste udomili u 2013. (od HiFi-ja)?


nenad

Recommended Posts

  • Replies 531
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Deda Mraz je stigao

Xono klon

post-8973-0-22392200-1357039487_thumb.jp

post-8973-0-15580100-1357039500_thumb.jp

post-8973-0-91330000-1357039515_thumb.jp

Pridruzujem se cestitkama,lepo je videti vinil novitete.Vidim da su ostali zaboravili da pitaju,kako preamp radi i kakav je napredak napravljen u odnosu na dotadasnji(ne znam koji je bio,nije lose da se navede),koji je gramofon i glava na njemu,sta je ostatak sistema,da li su i kakva su poredjenja pravljena da li je bilo probe nekog ranijeg uradka ili je uzet na slepo,bez obzira sto je DIY znam da to ne moze biti jeftin preamp.To kako izgleda,mnogo je manje bitno u odnosu na to kako radi.Lepo bi bilo organizovati uporedno slusanje sa jos nekim preampom(verujem da bi bilo i dobrovoljaca) ili bar da se opise kakav je upgrade doneo.Ja kad imam priliku volim da podelim iskustvo sa jos nekim(skoro da bih mogao reci da imam za to stalni sastav),imao priliku da demonstriram par puta razliku izmedju 2 preampa i to moze da bude zaista velika razlika-po meni mnogo veca nego sto se dobije promenom snagasa.Znam za jedan Xono uradjen ovde u NS uradjen po vrlo visokim standardima,slusao sam ga -radi odlicno ali i kosta dosta.

Link to comment
Share on other sites

Pridruzujem se cestitkama,lepo je videti vinil novitete.Vidim da su ostali zaboravili da pitaju,kako preamp radi i kakav je napredak napravljen u odnosu na dotadasnji(ne znam koji je bio,nije lose da se navede),koji je gramofon i glava na njemu,sta je ostatak sistema,da li su i kakva su poredjenja pravljena da li je bilo probe nekog ranijeg uradka ili je uzet na slepo,bez obzira sto je DIY znam da to ne moze biti jeftin preamp.To kako izgleda,mnogo je manje bitno u odnosu na to kako radi.Lepo bi bilo organizovati uporedno slusanje sa jos nekim preampom(verujem da bi bilo i dobrovoljaca) ili bar da se opise kakav je upgrade doneo.Ja kad imam priliku volim da podelim iskustvo sa jos nekim(skoro da bih mogao reci da imam za to stalni sastav),imao priliku da demonstriram par puta razliku izmedju 2 preampa i to moze da bude zaista velika razlika-po meni mnogo veca nego sto se dobije promenom snagasa.Znam za jedan Xono uradjen ovde u NS uradjen po vrlo visokim standardima,slusao sam ga -radi odlicno ali i kosta dosta.

Napravljena su dva komada, jedan je u Zemunu
Link to comment
Share on other sites

Znam, Gidjga mi je drugar,i najredovniji "slusac" u mojim kucnim "prezentacijama".Ima covek zlatne ruke,ali je publike nazalost malo.Jedan njegov lampaski preamp je tako obrisao pod Koratovim da je to bilo strasno,da je bio moj bacio bi ga u djubre.Pritom je i snagas bio isto korato,pa nema zbora da se nesto "nije sklopilo".

Diy jeste sjajna stvar,narocito ti klonovi.Ali uvek je problem sto ili pristedis na delovima i izradi pa ne valja zvucno ili nastane problem kad dodje situacija da se sprava nekad pozeli zameniti.Xono srecom nije preamp koji ces pozeleti zameniti-osim mozda jednog dana kad dodje trenutak istine i probas original pored njega,mislim da nebi bilo vece srece vlasnikove kad bi zazvucao bas kao original.Ja sam ovih dana imao priliku da pred strasni sud stavim klon naizgled vrlo jednostavnog uredjaja-hicap napajanja za moj preamp.Rezultat je da sad imam jedno napajanje viska(mozda i ne bude visak... :crno-na-belo ).Inace pokojni osnivac i vlasnik Naim-a Julijan Vereker je bas preko tog po njemu izuzetno jednostavnog uredjaja prozivao Diy-ere,ne znam da li je do Holden Fisher 500va trafoa ili neceg drugog ,ali bio je u pravu-bar u mom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

Preneo bih jedno iskustvo samograditeljima i apgrejderima sa jednog pinkfish media foruma gde sam takodje clan.Izvesni Neil Jadman cenjeni clan i tvorac jedne od nekoliko alternativnih plocica za naim preampe ima jedan par plocica koje stalno kruze medju forumasima na kucnim probama.Dobijes na probu dakle vec razradjenu(usviranu) plocicu na slusanje na 2-3 nedelje koliko je dosta da se dobro poslusa alternativa iz vise uglova.Nekad sprava ume da odusevi na prvo slusanje novim detaljima koje otkrije,ali se pokvari mnogo toga,ispadne manje slusljiva na duzi period,nepravilno svira odredjene instrumente...(takvo je na pr.moje iskustvo sa skupim digitalnim Nordost kablom).Dakle neki period duzi od jednodnevnog slusanja je prava stvar.Nakon perioda koji dobijes na slusanje saljes sledecem forumasu sa liste,a ne Neil-u.To tamo traje vec dugo.Ako pozelis da kupis dobijas novu kojoj je potreban burn in da svi imaju priliku da isprobaju pod istim uslovima "usviranu".Mislim da forum treba da sluzi i druzenju,neobaveznoj komunikaciji ali pre svega razmeni licnih iskustava, licnoj preporuci zato treba predstaviti svoj sistem,svoj rad ako nesto pravis,skolu zvuka koju "propagiras",preneti ono sto si cuo kod nekog iz svog ugla,ako nisi sujetan i svoje greske pri gradnji sistema... itd.

Link to comment
Share on other sites

Pridruzujem se cestitkama,lepo je videti vinil novitete.Vidim da su ostali zaboravili da pitaju,kako preamp radi i kakav je napredak napravljen u odnosu na dotadasnji(ne znam koji je bio,nije lose da se navede),koji je gramofon i glava na njemu,sta je ostatak sistema,da li su i kakva su poredjenja pravljena da li je bilo probe nekog ranijeg uradka ili je uzet na slepo,bez obzira sto je DIY znam da to ne moze biti jeftin preamp.To kako izgleda,mnogo je manje bitno u odnosu na to kako radi.Lepo bi bilo organizovati uporedno slusanje sa jos nekim preampom(verujem da bi bilo i dobrovoljaca) ili bar da se opise kakav je upgrade doneo.Ja kad imam priliku volim da podelim iskustvo sa jos nekim(skoro da bih mogao reci da imam za to stalni sastav),imao priliku da demonstriram par puta razliku izmedju 2 preampa i to moze da bude zaista velika razlika-po meni mnogo veca nego sto se dobije promenom snagasa.Znam za jedan Xono uradjen ovde u NS uradjen po vrlo visokim standardima,slusao sam ga -radi odlicno ali i kosta dosta.

Ovo je tema gde se malo hvalimo :)

Xono je tek stigao i samo sam ga ukljucio da vidim da radi. Na prvo slusanje veoma je tih i nenametljiv. Gramofon je Clearaudio Concept sa Aurum beta S zvucnicom. Plocice za Xono su iz forumskog GB od pre nekoliko godina. Preamp je uradio Dioklecijan. Imas na diyaudio.rs Dioklecijanovu temu. Ston je uradio napajanje i kutije.

Link to comment
Share on other sites

Cestitam Nenade! Znaci, konacno skuckano i gotovo. Ja sam moj pokupio proslo ljeto i nema nikakvog razmisljanja za mijenjanje.

Na tvom kucistu vidim jednu odlicnu izmjenu, ona dva staklena/plexy "poklopcica" ... tako je prakticnije... a jos samo da su bez vijaka ... mozda neki "klips" tako da samo skines i stavis?

Link to comment
Share on other sites

Cestitam Nenade! Znaci, konacno skuckano i gotovo. Ja sam moj pokupio proslo ljeto i nema nikakvog razmisljanja za mijenjanje.

Na tvom kucistu vidim jednu odlicnu izmjenu, ona dva staklena/plexy "poklopcica" ... tako je prakticnije... a jos samo da su bez vijaka ... mozda neki "klips" tako da samo skines i stavis?

Poklopcici su Stonova kreacija. Dovoljno je da se skine jedan zavrtanj i zarotira poklopcic

Link to comment
Share on other sites

Ovo je tema gde se malo hvalimo :)

Xono je tek stigao i samo sam ga ukljucio da vidim da radi. Na prvo slusanje veoma je tih i nenametljiv. Gramofon je Clearaudio Concept sa Aurum beta S zvucnicom. Plocice za Xono su iz forumskog GB od pre nekoliko godina. Preamp je uradio Dioklecijan. Imas na diyaudio.rs Dioklecijanovu temu. Ston je uradio napajanje i kutije.

Da,dosta je slicnih tema.Hvala u svakom slucaju na dodatnim informacijama.Najbolje imati i temu u vasi sistemi.U svakom slucaju lepo je cuti za jos jedan dobar gramofon kod forumasa.Steta sto se o takvim malo pise.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je tema gde se malo hvalimo :)

Xono je tek stigao i samo sam ga ukljucio da vidim da radi. Na prvo slusanje veoma je tih i nenametljiv. Gramofon je Clearaudio Concept sa Aurum beta S zvucnicom. Plocice za Xono su iz forumskog GB od pre nekoliko godina. Preamp je uradio Dioklecijan. Imas na diyaudio.rs Dioklecijanovu temu. Ston je uradio napajanje i kutije.

Cestitam :thumbsup2 . Koliko je novcano izasao

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...