Jump to content


Samsung UE32ES6100W


rasta

Recommended Posts

Kao prvo, lep pozdrav svima !

Pazario sam skoro ovaj tv, pa bih imao par pitanja. Imam jedan set zvuÄnika 2+1 koji su mi ostali sa starog kompjutera. Nameravao sam da ih povežem onim normalnim kablom sa crvenim i belim jackom, ali avaj, TV nema takav izlaz, već samo ulaz. Na kraju sam ih povezao preko izlaza za sluÅ¡alice na TVu. Nisam neki audiofil, ali dovoljno dobro Äujem da bih "video" da to nije to ... tako da sam ih ubrzo nakon toga iskljuÄio ...

Iz gore navedenog sledi pitanje : ReÅ¡io sam da nabavim neke "normalne" zvuÄnike koje bih povezao na TV, recimo ove http://emmi.rs/zvuÄn...productId=12570 Pretpostavljam da i oni imaju isti naÄin povezivanja kao i ovi za kompjuter koje sam probao, a na TVu postoji samo jedan jedini digital audio out (optical). Jel' ovo http://www.amazon.co...cp_ob_e_title_0 reÅ¡ava taj problem ?

Unapred hvala na odgovorima, pitanje je verovatno za poznavaoce banalno, ali verujem da nas ima još nepismenih koji se ne razumemo u ove nove tehnologije :blush:

P.S. haha ... sad sam provalio da svaka druga tema ovde postavljena ima sliÄnu tematiku ... izgleda da nas je baÅ¡ puno nepismenih :roll:

Link to comment
Share on other sites

Pa Å¡ta znam ... imam iptv preko telekoma, valjda je zvuk na njemu stereo ?

Nemam nikakvo pojaÄalo, jer nemam Å¡ta ni da pojaÄavam :unsure: Muziku sluÅ¡amo sa kompjutera, preko shoutcast i winampa ... uglavnom radio dismuke, muziku '20 i '30ih ... a to se streamuje na 24kbps, pa posao zavrÅ¡ava i altec lansing 2+1 star desetak godina ...

Sam zvuk zvuÄnika na tvu je priliÄno jadan ... ali viÅ¡e se i ne može oÄekivati od 10w koji se emituju na dole ... pa sam mislio da problem reÅ¡im sa dva bookshelf style zvuÄnika kao oni microlab iz prvog linka odozgo ... Nemam nikakav blu ray plejer ili tako neÅ¡to, jer filmove retko gledamo ... obiÄno kad se emituju na tv kanalima, i po nekad sa usb fleÅ¡ke ili hard diska ...

Link to comment
Share on other sites

2500? Gde ima za toliko ? O'ma kupujem dva para, da bidne sistem 4.0 ;-)

Možda je ovo cena samo za one koji hoće da poÄaste svoje uÅ¡i bookshelf zvuÄnicima renomiranog proizvodjaÄa ? Ili su poskupeli zbog new designe-ta ... http://www.pcberza.rs/komponente/zvuk-zvucnici-2-0-sistemi/179-137-0-0/q=microlab+b-73 :roll:

Ako imate neki bolji predlog za tako neku sirotinjsku varijantu (do 5-6 Ärvene) a da nije nepodnoÅ¡ljiv zvuk, slobodno kažite ... ovaj microlab sam pomenuo jer sam Äuo da nisu ubi Bože ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kako vidim, nema za rajka kapa ... sve Å¡to koÅ¡ta malo nema digitalni prikljuÄak. Možda ovo nije loÅ¡a varijanta ? http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/home-entertainment/blu-ray-home-entertainment-system/HT-E4500/XU

Tako bih reÅ¡io i problem 3D blu ray plejera i ozvuÄenja ... a i cena deluje razumno. Je l' valjaju Äemu ti samsung 5.1 kompleti ? Pretpostavljam da je pravom audiofilu sve to ispod proseka, ali ja zaista ne spadam meÄ‘u takve ... valjda će biti ok ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ok je.

 

Skroz je zgodan kompletić, zvuÄnici su baÅ¡ mali, ali zvuk je prijatan, nakon ugraÄ‘enih u tv pravo osveženje. Kablovi su zalemljeni za zvuÄnike, nije mi baÅ¡ jasno zaÅ¡to ... inaÄe dovoljno su dugi za omanji dnevni boravak, do 20 kvadrata recimo  ... Sam plejer Äita sve, Äak je sa hda otvorio neke filmove koje sam tv nije mogao. Kablovi (hdmi i tos) moraju naknadno da se dokupe <_<  I tako, ako ima pitanja, rado ću podeliti svoja zapažanja sa vama ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...