Jump to content


HTPC...


kameleon

Recommended Posts

  • Replies 370
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Postoji li neko HTPC kuciste koje prihvata samo 12cm ventilatore i ima visinu od 20ak cm? Visina zbog Cooler Master EVO 212 coolera. :)

 

Nema veze, ionako mi se ne svidja cena tih HTPC kucista. :)

Bolje da sacekam da Ston Kold rasturi svoj avr u delove, ionako mu Suca trazio neke kondove a ja uzmem limariju. :D

Link to comment
Share on other sites

Evo 212 vec imam, ne kupuje mi se novi cooler kada ovaj radi pristojno. Nema overkloka, samo 12cm na 500rpm.

To kuciste je nize, ne bi stao vislji cooler a i ne volim one 8cm fanove sto prihvata.

Kad nema OCa nista vise od pristojno ti i ne treba. Zato i kazem, prodaj taj kuler uzmi lepo neki top down (neces ni doplatiti), pre svega jer ces mnogo lakse naci kuciste. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bahato. Izgleda ko jedna moja komÅ¡inica od 19 leta :facehearts . Cena, u Engleskoj 1.999 funti, u Amerikama 1.999 dolarosa, ne znam za Japan. Valjda to i vredi toliko, obzirom da ima poznati logo na frontu, Å¡ta znam. Ako i ostali proizvoÄ‘aÄi shvate potencijal ovakvih gotovih reÅ¡enja možda tržiÅ¡na tekma izrodi neÅ¡to za nas na low budžetu za par godina.

Link to comment
Share on other sites

2K funti stvarno izgleda zastraÅ¡ujuće, slažem se. Ipak, sve su to pare, kažu da i Bale vredi 100 miliona evra... :wacko:  Sinoć sam neÅ¡to razmiÅ¡ljao, da sam ja u poziciji da neko plati za mene 100 miliona evra, tj. da sam Gareth Bale, siguran sam da mi me bilo sramota.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo jedne interesantne ploÄe koja nam uskoro dolazi od Gigabyta. Oznaka je: H81.AMP-UP i namenjena je prvenstveno korisnicima koji traže Å¡to bolji kvalitet zvuka tj. nama :) i prestavlja veoma dobar izbor za HTCP .

 

NajznaÄajnije karakteristike:

 

- poseban USB 2.0 DAC-UP pozlaćeni konektor/ port koji obezbeÄ‘uje Äisto napajanje (odvojeno napajanje) bez Å¡uma ka eksternom DAC-u

- izmenjivi OP-Amp na ploÄi

- zlatni Nichicon kondenzatori

 

Da nisam skoro uradio update svoje konfiguracije na soket 1155 i i5 ovo bih mi bio prvi izbor za novu ploÄu.

 

BZZoSuW.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Posto sam u zadnje vreme istrazivoa komponente za HTPC, ovo bi bila moja preporuka posle dosta analize:

Procesor: i3 4330 ili i3 4340 koji je prepolovljen I7 4770, ima novu intelovu grafiku HD4600 i TDP 54W. Kome treba jaci moze da ide na 4570s i 4770s koji su nabavljivi u Srbiji...

Dalje preporuka za plocu ASROCK H87 PERFORMANCE za one kojima treba vrlo stedljiva i kvalitetna ploca sa PCI slotom. Ukoliko ne treba PCI slot, onda moze i neko od mini, micro ATX resenja...

HDD Seagete 2-3TB, odlicne performance, stedljiv...

Odlicna memorija povoljne cene CRUCIAL 8GB 1600MHz DDR3 Ballistix Tactical BLT8G3D1608DT1TX0C ili ova verzija od 4GB

 

Napajanje, neko linearno sa winmate DC DC pretvaracem...

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice izbora komponenti, ja sam neke meni bitnije uspeo da iskombinujem u total fanless varijanti (graficka i napajanje), i sada su od ventilatora prisutni samo CPU cooler, i po jedan 12" vent na "usisu" i "izduvu" iz kucista. Tu sam stavio Noctue NF-S12A ULN, dok je na CPU stavljen Noctua NH-U12P SE2, sve spusteno na 7V, i skoro-pa-apsolutno besumno. ;)

 

Sto se tice diskova, sistem je na SSD-u, a sve ostalo meni bitno (ukljucujuci i muziku) je na 2TB WD Red disku stavljenom u cooler/silencer kuciste Scythe Himuro

 

Graficka je GAINWARD GeForce GT 630 Silent FX, dok je napajanje Super Flower SF-500P14FG.

 

Da ne svetli power i hdd activity LED na kucistu definitivno bi bilo jako, jako tesko provaliti kada je komp ukljucen, a kada ne.   

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imam slicnu graficku, jedino je na MSI ploci. Filmovi velike rezolucije seckaju, a i deluje mi kao da se graficka brzo pregreje pa i ono sto je pustala bez problema, pocinje da secka. Njenih 2gb memorije je cista kozmetika, ne sluze nicemu. Kupio sam je samo kao prelazno resenje jer je prethodna graficka nVidia 6600 crkla.

Link to comment
Share on other sites

Iz mog nekog (skromnog) iskustva sa PC komponentama grafike sa pasivnim hladjenjem su kratkog veka.

Predlog bi bio da se uzme bolji procesor sa integrisanom grafikom i bolja graficka karta, pa kad se pusta muzika graficka karta se iskljuci (samim tim nema zvuka iz nje) a kad je neki zahtevni sadrzaj ona se aktivira i to je to...koga ne mrzi, naravno :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...