Jump to content


HTPC...


kameleon

Recommended Posts

  • Replies 370
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Garsone, imam PC sa ASUS E35 M1-MPRO i Winmate dc-dc psu 130w, Å¡to je (mislim) i tvoja kombinacija. Kako si reÅ¡io povezivanje napajanja kablićem 20pin - 20pin kad je na ploÄi 24pin konektor.

Negde, Äini mi se na HTPC forumu, sam proÄitao da se može 20pin konektor bezbedno ukopÄati u 24pin konektor na ploÄi. Molim te daj komentar ili objaÅ¡njenje.

Link to comment
Share on other sites

Imas li neko konkretno misljenje o ovome:

http://www.coolermas...product_id=3102

Fino kuciste, ima dosta prostora, vidim da se dosta pominje u zadnje vreme (nov je model).

Mada ja ne volim ova box kucista.

Garsone, imam PC sa ASUS E35 M1-MPRO i Winmate dc-dc psu 130w, Å¡to je (mislim) i tvoja kombinacija. Kako si reÅ¡io povezivanje napajanja kablićem 20pin - 20pin kad je na ploÄi 24pin konektor.

Negde, Äini mi se na HTPC forumu, sam proÄitao da se može 20pin konektor bezbedno ukopÄati u 24pin konektor na ploÄi. Molim te daj komentar ili objaÅ¡njenje.

Ja imam E35M1-M, bez PRO, dakle isto samo bez USB3.0.

Moze bezbedno 20pin, u 24pin, i to radi bez problema. Dakle ja sam tako i povezao.

Dodatna 4 pina daju jacu struju na 12V, a s obzirom da se ovde radi o niskoj potrosnji, potpuno je nepotrebno.

Dakle, slobodno iskoristi 20 pin konektor. :)

Link to comment
Share on other sites

Sad goglao napajanje koje spominjes vidi se da unutar kucista postoje konektori u koje mozes ulkljuciti dodatni 4 pinski kabl. ako je to ovo externo napajanje. Ploca vidim ima taj dodatni 4 pinski konektor.

post-11560-0-02652000-1359118852_thumb.j

Ako mislis na ovaj 4 pin skroz levo, to je DC in, dakle tu se kaci "cigla" (punjac).

Pored 20 pin naravno postoji i 4 pin (levo od 20 pin na slici), i on je naravno obavezan.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Majstori, majstori, pomagajte.

 

Pazario sam sluÄajno, niÄim izazvan ovo kućiÅ¡te

 

http://www.chieftec.com/hm-03.html , silver varijanta.

 

Ali nažalost, display mu nije u funkciji. U pitanju je neka varijanta ovog display-a: 

 

http://www.soundgraph.com/oem-vfd-feature-en/

 

 

Otvorio, otkaÄio ga sa kućiÅ¡ta i pregledao konektore. Imao je neki tropinski konektor sa donje strane, bez kabla. Pored njega, postoji USB konektor za komunikaciju sa PC-jem. Kontam da mu nije dovoljno USB napajanje, pa zato ne daje znake života kada ga na isti povežem.

 

Muljao po netu i naÅ¡ao da postoji neka extenzija ATX konektora za ploÄu iz koje je izveden tropinski konektor, ali tog kabla nije bilo.

 

Ima li koga ko mi može pogledati, dijagnosticirati te eventualno popraviti ili napraviti dodatni kabl koji nedostaje?

 

Ja sam u Beogradu, donosim na kućnu adresu, sa Najlepšim željama u rukama ili pivom, po želji :)

Link to comment
Share on other sites

Majstori, majstori, pomagajte.

 

Pazario sam sluÄajno, niÄim izazvan ovo kućiÅ¡te

 

http://www.chieftec.com/hm-03.html , silver varijanta.

 

Ali nažalost, display mu nije u funkciji. U pitanju je neka varijanta ovog display-a: 

 

http://www.soundgraph.com/oem-vfd-feature-en/

 

 

Otvorio, otkaÄio ga sa kućiÅ¡ta i pregledao konektore. Imao je neki tropinski konektor sa donje strane, bez kabla. Pored njega, postoji USB konektor za komunikaciju sa PC-jem. Kontam da mu nije dovoljno USB napajanje, pa zato ne daje znake života kada ga na isti povežem.

 

Muljao po netu i naÅ¡ao da postoji neka extenzija ATX konektora za ploÄu iz koje je izveden tropinski konektor, ali tog kabla nije bilo.

 

Ima li koga ko mi može pogledati, dijagnosticirati te eventualno popraviti ili napraviti dodatni kabl koji nedostaje?

 

Ja sam u Beogradu, donosim na kućnu adresu, sa Najlepšim željama u rukama ili pivom, po želji :)

 

Дај Ñлике Ñвега тога.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ako mogu malo u off,posto nisam mogao da izdrzim.Funkcionalna razlika imedju original i patch-ovanog OS-a ne postoji! Patch upisuje podatke samo u onaj deo registra koji je odgovoran za licencu.Sve ostale stabilnosti i nestabilnosti su iste na na oba OS-a. Za ono sto ljudi pripisuju patchovanim OS-ovima  je kriv iskljucivo strokav patch,tj.ima u sebi malware,trojance,itd.NE PODRZAVAM PIRATERIJU,respekt svakom ko zeli da i kuci ima original OS,samo sam hteo da razbijem mit.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u Beogradu, donosim na kućnu adresu, sa Najlepšim željama u rukama ili pivom, po želji

 

 

Pozovi "Kanibal" pitaj mogu li oni da ti naprave ovaj kabl 

 

 

ЈеÑ' па поÑле да ови из Канибала пију пиво   :blush:

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa ono jeste. LakÅ¡e da se pije pivo i  gleda kako neko drugi blankira.

:cheers

 

Ма не, ниÑи разумео. Ми у Београду кориÑтимо термо бужире а не   :ruganje  изолир траку.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Upravo smo probali sa kolegom da zbudžimo napravu, po Å¡emi koju je postavio Aciko, ali nismo uspeli. Ja sam kompletni telac za ove stvari ali on nije. Nismo uradili niÅ¡ta. 

 

Pa, Ston, hoćeÅ¡ li to pivo ili jok?  :cheers

Osim Å¡to će kućiÅ¡te da izgleda malo bolje kad displej popraviÅ¡ i ukljuÄiÅ¡, nećeÅ¡ se baÅ¡ usrećiti sa njim, slova su toliko sitna da su potpuno neÄitljiva sa neke normalne distance sa koje se sluÅ¡a muzika ili gleda TV, osim ako nemaÅ¡ vid k'o kosmonaut... ;-)

Link to comment
Share on other sites

ЈеÑ' па поÑле да ови из Канибала пију пиво   :blush:

 

:wave2

U pravu si.

@Mostly Harmless nosi to kućište kod stoN Cold-a.

I prvo lemljenje, pa posle pivo da ne bi bilo puf - beli dim  :banana  .

(Å to reÄe moj kolega sa posla elekrtiÄni ureÄ‘aji rade na beli dim. Kada beli dim izaÄ‘e - viÅ¡e ne rade)  :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...