Jump to content


HTPC...


kameleon

Recommended Posts

  • Replies 370
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na zalost bez njega ne moze.

Citao sam ranije test za tu plocu gde se kao mana pominje taj ventilator, navodno je jako bucan.

.

Taj model ne moze jer mu je hladnjak prilicno mali. Ja bih recimo skinuo taj ventilatorcic i stavio 8icu ili cak 12icu na tipa 500RPM, bilo bi tise a bolje bi hladilo.

Link to comment
Share on other sites

Garsone, sta kazes na onu plocu sa KP?

Inace, ja imam jednu ITX plocu na kojoj je takav fan na cipsetu, ne znam kako bi mogao da se zameni vecim. Montira se na prilicno specifican nacin.

Super ploca, povoljna cena, rado bih je kupio al ne treba mi. :grin:

Za neku audio masinu je super, jedino sto ima SO-DIMM slotove al sad memorija i za laptopove nije skupa pa to i nije problem.

Hladnjak je povelik, verujem da je dovoljan (cpu je deklarisan na 13W TDP).

Kod zamene hladnjaka je najveci problem upravo to kacenje tj razmak rupa. Pogotovu kod ovakvih ploca koje nemaju neki standardni socket, pa se obicno za svaki model ploce pravi odgovarajuci hladnjak.

Mada verujem da moze nesto da se napravi u kucnoj radinosti. :)

Link to comment
Share on other sites

Garsone, to je cena za plocu sa E350 procesorom?

Kako bi ovaj mali fan mogao da se "poveca"?

Tako je, E350 ide iskljucivo zalemljen na plocu, dakle ne moze se kupiti samo CPU.

Da se poveca fan? Pa skine se ovaj mali, stavi se 12ica preko da duva, pricvrscivanje nije problem i stvar je improvizacije.

Ako se misli na povecanje hladnjaka, bojim se da bi to zahtevalo da se pravi hladnjak sa rupama koje odgovaraju originalnom. Verujem da ni to nije problem za nekog dobrog majstora, niti je skupo.

to je jedini model koji kod nas moze da se nadje u prodaji :plakanje

mada je cena stvarno dobra

uglavnom me zanima isto kao i Peru...

uz dodatno pitanje, ta ploca ima hdmi v1.3, a ako ne gresim u tom slucaju ne moze da radi 3D u HD-u...?

Meni se ova ploca dopada, pre svega sto ima PCI slot. Ja kad sam jurio plocu/cpu jurio sam E350 ali da ima PCI slot zbog zvucnih kartica. Tada je jedino ASUS imao par modela koje imaju PCI slot i pritom su mATX a ne mini ITX.

Doduse moj ASUS ima 2 PCI slota, 1 PCIE x1 i 1 PCIE x16.

Sto se HDMI tice ne znam odgovor ali ovo sam nasao na drugom forumu:

Baš pre neki dan rekoh da ne kapiram koja je fora sa tim 3D-om i HDMI-em?!?

Kada skinem neki film koji je 3D to je najobiÄniji HD-rip koji ima 2 slike složene side by side. Kada se takva slika poÅ¡alje TV-u, TV od toga napravi 3D... Kakve tu veze ima verzija HDMI-a ja ne znam...

Link to comment
Share on other sites

Montaza bi bila improvizacija pa kako kome odgovara.Ja bih ga podmetnuo ispod postojeceg CPU hladnjaka i samo pricvrstio.Ne znam koliko realno struje vuce,morao bih da potrazim.Ako nadjem pisacu,mozda se u medjuvremenu javi neko ko zna.

Mada ne mora se koristiti za hladjenje CPU-a,uz malo diy rada i kreativnosti moze hladiti npr grafiku ili recimo pojacavac u A klasi,samo sto bi trosio dosta energije za sta god da se koristi.

Link to comment
Share on other sites

Valjda nie offtopic pocete teme, jer ovo sto mene interesuje je ona "druga" opcija navedena na pocetku, pc sa sto manje pokretnih delova. Mene interesuje jel neko probao "one" nettop majusne PC-e, totalno fanless modele, koji obicno dolaze sa klasicnim HD-om, koji bih zamenio SSD HD-om, na kom bi bio WINDOWS 8 64bit sa foobarom i Jplay u hibernate rezimu rada, a eksterno povezani preko USB3 protokola server diskovi za arhivu muziku. Najinteresantija stvar mi je sledeca - vidim da imaju input za externo napajanje, sa zahtevima za nekih 40-50W, nekih 19V i ne znam koje trazene amperaze, zavisi od modela. Zar to sada nije najjednostvniji nacin da se uradi Linearno visokokvalitetno napajanje externo za ceo PC i izbegne stvaranje istog komplikovanog za "klasican" PC sa svim onim izvodima od ovoliko onoliko volti. Vidim da se takva linearna napajanja prodaju za neke hiljade dolara koja menjaju ova klasicna svicerska sa njihovim switch noisom, za koja se tvrdi da degradiraju zvuk sa PC-a u velikoj meri. Znaci nettop sa specificno uradjenim linearnim externim napajanjem, torough upgrade condensatora na samoj ploci u napajackim segmentima i u mom slucaju koristen samo USB output za externi USB/SPDIF/clock uredjaj. Kako bi takva "masinica" svirala, ima li neko iskustva ili misljenje ...

Link to comment
Share on other sites

Ðјде нека неко Ñрачуна Ñва потребна напајања ( напоне) и Ñтрује па да мозгамо.

Линеарно напајање обећава једино паљење на таÑтер мало жуља.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...