Jump to content


HTPC...


kameleon

Recommended Posts

Uz duzno postovanje all around racunari kostaju eheeee mnogo mnogo vise to sto sam ja naveo je neka veoma osrednja masina kakvu i ja trenutno posedujem i radi veoma korektno mada se mnogo vise koristi za video editing nego za gledanje filmova igranje igrica itd...

Evo kolega je napisao da moze da krene od Intel-a core i3 odlicno i sigurno ce mu to gurati bez stucanja u svakom slucaju bolje Intel nego AMD !

Ostaje da mu pomognemo koju plocu uzeti ram itd...

All-around racunar je onaj koji sluzi za razne namene, ne mora biti posebno jak da bi pustio film, muziku, neku nezahtevnu igru, sluzio za surf i slicno, HTPC sluzi ime mu kaze kao home theatre PC.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 370
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

All-around racunar je onaj koji sluzi za razne namene, ne mora biti posebno jak da bi pustio film, muziku, neku nezahtevnu igru, sluzio za surf i slicno, HTPC sluzi ime mu kaze kao home theatre PC.

Naravno ! Ali nemoj da mi kazes da core i5 spada u masine all around, veoma dobar procesor ali nikako all around !

Link to comment
Share on other sites

Naravno ! Ali nemoj da mi kazes da core i5 spada u masine all around, veoma dobar procesor ali nikako all around !

Ti mislis da je taj CPU slab i da je pravi izbor za HTPC? Recimo i5-2500k koji je veoma popularan kod overklokera i kod zahtevnih gejmera?

Po ovome bih zakljucio da smatras da je recimo i7 3930K 6 core all-around CPU?

Link to comment
Share on other sites

Ti mislis da je taj CPU slab i da je pravi izbor za HTPC? Recimo i5-2500k koji je veoma popularan kod overklokera i kod zahtevnih gejmera?

Po ovome bih zakljucio da smatras da je recimo i7 3930K 6 core all-around CPU?

Necemo vise da trujemo coveku temu svako ima svoje misljenje i bas ako zelis da znas reci cu ti all around procesor je recimo intel XEON kao varijanta uz core i7 ivy bridge ! Dosta prepucavanja pomozimo coveku daj neki predlog !

Link to comment
Share on other sites

Necemo vise da trujemo coveku temu svako ima svoje misljenje i bas ako zelis da znas reci cu ti all around procesor je recimo intel XEON kao varijanta uz core i7 ivy bridge ! Dosta prepucavanja pomozimo coveku daj neki predlog !

Pobogu Xeon je serverski procesor. :roll:

A sta mislite o laptopu kao izvoru(baterijsko napajanje)

Laptop-SPDIF konverter-DAC-Pojacalo....

To je ok, s tim sto bi tu dobro legao neki USB to SPDIF konverter tipa M2Tech HiFace (2).

Link to comment
Share on other sites

Mozda bi bilo najbolje da se za pocetak definise sta je to "all-around PC", a zatim da se kaze sta je to "jos nesto" sto bi racunar trebalo da radi.

Ovako govorimo o sportskom dvosedu, koji po potrebi moze da poveze sestoclanu porodicu, ili preveze neki cement na plac, solidno je spusten, ali moze po potrebi da se popne i na najvisi ivicnjak, kupe je, ali sa velikim gepekom, ...

Link to comment
Share on other sites

Pobogu Xeon je serverski procesor. :roll:

Рнаћи плочу за њега :blush:

Ovako govorimo o sportskom dvosedu, koji po potrebi moze da poveze sestoclanu porodicu, ili preveze neki cement na plac, solidno je spusten, ali moze po potrebi da se popne i na najvisi ivicnjak, kupe je, ali sa velikim gepekom, ...

Е такав не поÑтоји, оÑим неки клон. :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Novi (late 2012) Mac mini sa Fusion drive-om i upgrade-om RAM-a u DIY varijanti (jos ako postoji mogucnost nabavke po americkim cenama - oko 1100$) je veoma sexy opcija. Mac mini sa C2D procesorom, koji se kod nas prodaju za 400-500 evra mi se ne cini isplativom opcijom. Za te pare se moze sastaviti dobar hackintosh (upravo kucam na jednom takvom).

My 2c

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skoro dobio jedan 10" Netbook sa novim Äetvorojezgrenim Atomom na 1,6GHz-a i oduÅ¡evljen sam.

Baterija drži 7-8 sati a ne greje se ni malo, ventilatore ne Äujem.Planiram neÅ¡to na nekoj sliÄnoj platformi za kućnu varijantu beÅ¡umnog medija server PC-a.

Link to comment
Share on other sites

Koji je to quad core Atom, posto ja ne znam da takav postoji?

Atom N2600 @1,6 GHz, netbook je Acer Aspire One D270-CBkk

PS

Tek sad zagledah multitriding je, ima 2 jezgra ali 4 thread-a.

***ga od skoro je kod mene. Å to se mene tiÄe OK je, poosebno ova potroÅ¡nja od 3.5W!!!

Link to comment
Share on other sites

Tako je :)!

Treba traziti neka resenja tog tipa i za storage. Recimo, sad su se pojavili relativno povoljni HDD-ovi od 3, pa i 4 TB, dok veliki broj NAS-ova koji se prodaje po oglasima podrzava max. 1 TB

Bice zanimljivo pravljenje nekih DIY NAS-ova - mali OS na neku CF karticu i slicno...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam napravio masinu sa Atom 230 (single core, 1.6Ghz, 4W, pasivno hladjeno), 512MB DDR2 memorije (platio polovno 30e), na masini se vrti Nas4Free, i sve sljaka, CPU usage ne prelazi 50%, potrosnja memorije tipa 20%...

Nas4Free zauzima do 400MB, tako da moze na CF karticu. :)

Ja sam pre za ove DIY varijante, i novo da se uzme jeftino je, a nema nekih ogranicenja bar kad je softver u pitanju. :)

Link to comment
Share on other sites

Tako je :)!

Treba traziti neka resenja tog tipa i za storage. Recimo, sad su se pojavili relativno povoljni HDD-ovi od 3, pa i 4 TB, dok veliki broj NAS-ova koji se prodaje po oglasima podrzava max. 1 TB

Bice zanimljivo pravljenje nekih DIY NAS-ova - mali OS na neku CF karticu i slicno...

Možda nešto ovako (fanless Nas i HTPC u jednom):

2CyUN.jpgz067f.jpg53Yqs.jpgxQsAy.jpg

Link to comment
Share on other sites

StaviÅ¡ WD Green diskove i podesiÅ¡ u Windowsu da se iskljuÄe posle 5 min i eto mrtve tiÅ¡ine. Za sistemski može neki SSD.

Verovatno ovo može da se uradi mnogo povoljnije u nekoj DIY varijanti (da se iskoristi kućište od nekog snagaša).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...