Jump to content


HTPC...


kameleon

Recommended Posts

Poceo bih sklapanje date masinerije...

Odlucio sam se za kuciste, ali cekam da stigne u nase krajeve. Trebalo bi sledece sedmice. Silverstone LC13S-E.

http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=199&area=usa

Za sada imam HDD. WD 1TB.

Kuda dalje?

Napajanje, ploca, ram, graficka, zvucna, opticki uredjaj...

Prvenstveno za slusanje muzike i gledanje filmova, mada mozda ponekad i neka igrica...

Bitno je da zvucna ima spdif ili coax zbog dts, dolby i sl. i da zvuci bolje od WD TV live media plejera preko koga slusam muziku (mada sam zadovoljan njime). Nek' zvuci bar tako. :-)

Kad ovo sklopim, WD ce na prodaju, a i dvd plejer (Sony DVP-NS32). Ostatak sistema je Sony STR-DB940QS i JBL E80, ES25C i ES150P.

Citao sam i po forumu i neke ideje dobio, mada bih voleo da cujem neke predloge, ako je iko raspolozen da ih podeli.

Kuciste je oko 120e, a budzet van toga je oko 380-400e.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 370
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ima nekoliko pravaca od kojih se izdvajaju dva.

Prvi, optimizovana mašina samo za muziku, bez pokretnih delova.

Drugi,kojim si ti već krenuo je Å¡to jaÄa maÅ¡ina za opÅ¡te namene.

Sledeće je odrediti Å¡ta će biti izvor zvuka: integrisana kartica, posebna zvuÄna ili DAC.

Zatim gde će biti smešteni podaci,koja vrsta veze itd...

Link to comment
Share on other sites

:order:thumbsup2

Prophet, pogodio si. Pod dva je, ali ne mora biti sto jaca. Recimo neka sredina, ali bi osnovna namena bila za multimediu. A i za opste namene... :roll:

Surfovanje, office... Prikopcan na lcd.

Zvucnu sam mislio, pci, pci-e... pa pucaj.

Graficka, verovatno neka silent, jer nisam neki zahtevan igrac, ali bih voleo da moze i nesto van zume i solitaire-a. Uglavnom igrice starije generacije.

Zamislio sam da muziku koju slusam, drzim na tom hardu i da to odatle svira preko toslinka ili coax kabla sa zvucne pravo u risiver.

Link to comment
Share on other sites

Pre par meseci sam bio u situaciji kao i ti sad.Koliko sam imao para toliko sam se pruzio - pazario sam AMD FM1 procesor sa integrisanom grafikom i Gigabyte-ovu plocu( + ostale dzidza bidze).Ukupno imam 2 kulera u kucistu,na procesoru i u napajanju(LC Power LC-600h).Po meni,solidno tiha konfiguracija koja me je tada (kompletna) kostala nesto manje od 32 000din.Ali naravno uvek moze bolje,tise...

Sasvim zadovoljava moje potrebe tj potrebe prosecnog blejaca na netu koji slabo igra igrice i slusa muziku.Doduse koristim ext DAC :rolleyes:....tebi ce tu Sony zavrsiti posao.

Vidi sta ti se najvise uklapa,ali savet je da pogledas sta AMD(a mozda i Intel ima sta da pokaze) nudi na polju procesora sa integrisanim grafikama i da obratis paznju na to kuciste u linku - mali su mi ti kuleri i u najavi se vrte "glasnije" od nekih 12-ica ili 14-ica.Pri tom kod mene najglasnija komponenta je HDD (WD) tako da i to nemoj da zanemaris.

Link to comment
Share on other sites

Bas tako... Lupanje glave. Ipak, bih neko standard desktop kuciste. Taman da lepo ispuni policu. :-)

Kuciste mi se svidja vizuelno. Bruseni aluminijum, celik. Ima ga sta. Gledao sam neki klip na youtube i covek ga puni komponentama. Mocno izgleda.

Mozda i neko drugo, ali da nije plastikaner kineski.

Googlam danima, ali nekako je slaba ponuda. Nisam imun i da bude jeftinije od ovoga...

Link to comment
Share on other sites

Ja ne bih lupao glavu i budžet dalje od ovoga:

http://www.kupujempr...lter_id=5812286

Mac Mini sam i ja hteo da predlozim. :)

Ipak, ovaj sa oglasa je sa cenom od 450eur mozda preskup za model koji je dve generacije stariji od aktuelnog.

Mozda je bolje potraziti neki noviji sa core i5 ili i7 procesorom.

Opticki SPDIF izlaz je takodje odlican!

Ja sam neko vreme jurio da kupim polovan, ali sam na kraju kupio nov jer su cene polovnih kod nas bile previsoke.

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam link, naravno! Hvala za savet i trud, ali ipak ne bih Mac.

Nedostatak optickog uredjaja je u startu minus za mene (svi koncerti, dosta filmova), a i kupovina dodatnog usb to tos ili sl...

Pomislio sam da je to sve moguce resiti sa "boljom" zvucnom...

Mislim i da standard kuciste ostavlja vise mogucnosti i za nekad kasnije nadogradnje, eventualne.

Link to comment
Share on other sites

Meni je, pored gramofona, multipraktik PC jedini izvor. Letos sam ga apgrejdovao (i5 procesor, GeForce GTX550Si, Z68P matiÄna). Nije problem sastaviti solidno moćnu maÅ¡inu na kojoj mogu da se igraju i nove, zahtevne igrice, ali, problem je buka. Kuleri i tiha napajanja koÅ¡taju.

Ja sam taj prolem reÅ¡io tako Å¡to sam kućiÅ¡te raÄunara izbacio iz sobe. Tastatura i miÅ¡ su bežiÄni, do DAK-a ide 5 metara coax kabla a monitor je na pokretnom stalku, stoji pored fotelje, ali mogu da ga pomeram po sobi. Naravno, do njega dolazi DVI kabl od 5 metara.

Evo, sad ću da instaliram Far Cry 3.

Link to comment
Share on other sites

Za 450e moze da se sastavi opasna masina, koja ce da usije taj MacMini, na kome usput, ne mogu da se igraju igre, sto je pokretac stavio kao jedan od zahteva.

AMD FM1/FM2 je najbolji izbor pod uslovom da njegova graficka odgovara zahtevima.

To je apsolutno tacno. :)

Meni odgovara sto je malih dimenzija (5.1×17×17 cm) i sto je APSOLUTNO tih.

Kada se uvo priblizi na nekih 5cm od kucista, jedva da se cuje ista, sa tek malo vece daljine deluje kao da nije uopste ukljucen.

Sa PC-jem te snage (quad core i7) to je tesko ili nemoguce postici za male pare.

Link to comment
Share on other sites

Za 450e moze da se sastavi opasna masina, koja ce da usije taj MacMini, na kome usput, ne mogu da se igraju igre, sto je pokretac stavio kao jedan od zahteva.

AMD FM1/FM2 je najbolji izbor pod uslovom da njegova graficka odgovara zahtevima.

Za 450 evra ne može da se sastavi opasna HTPC mašina koja je apsolutno tiha.

Što se tiče igrica, dual boot, WIndows i ima da peva!

Link to comment
Share on other sites

У неком Ñтаријем разговору Ñа колегом Garsonom предложио ми је ово : http://www.asus.com/Motherboards/AMD_CPU_on_Board/E35M1I_DELUXE/.

Верујем да Ñа тихим напајањем без вентилатора и ССД-ом горе поменута интегриÑана плоча може да одради подоÑта.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Za 450 evra ne može da se sastavi opasna HTPC mašina koja je apsolutno tiha.

Å to se tiÄe igrica, dual boot, WIndows i ima da peva!

Za 450e mašina ne samo da će biti opasna, nego može i da se opasno odigra i neka igra.

To je i previše za HTPC, mislim da je cena onog Maca veća za 50% nego što bi trebalo ...

Link to comment
Share on other sites

У неком Ñтаријем разговору Ñа колегом Garsonom предложио ми је ово : http://www.asus.com/...E35M1I_DELUXE/.

Верујем да Ñа тихим напајањем без вентилатора и ССД-ом горе поменута интегриÑана плоча може да одради подоÑта.

:wave2

I meni ta ploca izgleda delikatesno. E350, pasivno hladjenje, ...

Jedino je, ako je verovati IT svetu nema u prodaji. Vredi potraziti...

Link to comment
Share on other sites

I meni ta ploca izgleda delikatesno. E350, pasivno hladjenje, ...

ИÑкрен да будем, Ñечем вене на такав тип плоче а уÑпут и ÐМД је у питању.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Za 450e mašina ne samo da će biti opasna, nego može i da se opasno odigra i neka igra.

To je i previše za HTPC, mislim da je cena onog Maca veća za 50% nego što bi trebalo ...

A zašto misliš da je cena 50% veća nego što bi trebala?

Ako pogledaš kvalitet celokupne mašine, uz koju dobijaš i potpuno legalan OSX, videćeš da ne možeš mini da upoređuješ sa nekim hand made htpc-om u kome se vrti piratski Win.

E sad, da li će neko sam sklapati maÅ¡inu i uÅ¡tedeti neÅ¡to novca ili kupiti gotovo reÅ¡enje po sistemu plug'n'play to je na svakom pojedinaÄno da odluÄi.

Link to comment
Share on other sites

Lepa plocica... Ali format...iTX. Moze li to u ATX kuciste? :smile:

Pretpostavljam da ne. Jedino da uzmem neko drugo u razmatranje.

Moze. Ploca je dosta manja od ATX. Obrnuto bas i ne bi moglo ;).

Raspored rupa na mITX ploci je takav da je ona kompatibilna sa vecinom kucista, ako su iole fleksibilna.

Link to comment
Share on other sites

Lepa plocica... Ali format...iTX. Moze li to u ATX kuciste? :smile:

Што не би могла, Ñамо зашто ту прцољак плочу у онолику кантурину Ñтављати?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...