Jump to content


Luxman L-505u VS Accuphase E-260


VU metar

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ZnaÄi niÅ¡ta ne valja onaj Luxman 505u? Ajde malo življe, Å¡ta ste se uspavali. Usput oni zvuÄnici u Accu direkciji su verovatno neki stariji, veći model (4343?), ne novi 4307 koji potseća na njih.

Taj Luxman je odlicno pojacalo. Ja sam ga slusao u vise navrata i na mene je ostavilo odlican utisak. Neutralan, dinamican ... za te novce odlicna kupovina. Nove JBL monitore nisam slusao sa Luxmanom vec sa Mark Levinsonom i sa Harman Kardon i to svira jako dobro. Izgledaju retro ali su neutralni, brzi, ... Accu E 2xx ne volim i na mene nikada nisu ostavili neki narociti utisak.

Idealno bi bilo kada bi mogao to da poslusas i uporedis pa da onda doneses odluku. Uostalom ukusi su razliciti a jos su razlicitiji sitemi, sobe, ...

Link to comment
Share on other sites

I zvuÄnike i pojaÄalo. Imam neku priliku za taj Luxman pa treba da delujem. ZvuÄnici moraju doći posle. Dakle fokus na Luxmana, sam po sebi kakav je, ima li snage, koliko su deklarisani wati realni obzirom na malu potroÅ¡nju... Vidim uparuju ga sa Harbethom. JBL je samo želja u nadi da mogu iznenaditi.

Taj koji se prodaje je prethodni model sa oznakom F, ima 10 wati manje, košta 500eur više... Ne mogu ga poslušati a i ne dobijam puno time.

Ima jedan Accu e-250 na oglasima po istoj ceni, pa usporedba sa njim je verovatno adekvatnija umesto sa e-260.

Zašto misliš da "pobrojanim neću dobiti ozbiljan zvuk", kako si rekao?

Već napisah da se radi o ozbiljnom novcu. Å to se Accu tiÄe sluÅ¡ao sam serije 2,3 i 4. Serija 2 mi se nikako nije dojmila. Serija 3 tako-tako. Serija 4 je već OK i jedina može da koliko toliko parira recimo mom pojaÄavaÄu. A po ceni su dosta skuplji. DoduÅ¡e jesu integralci, imaju ime, na ceni su ali se i pored toga teÅ¡ko prodaju. ZnaÄi ako već hoćeÅ¡ Accu idi na seriju 4, imaju duplo viÅ¡e snage od serije 2 i bolji su dosta i od ovih Luxmana. OdliÄno su konstruisani, trajni pouzdani. Ja bih uvek radije uzeo modele u A klasi, važi i za Lux i za Accu, oni joÅ¡ skuplji ali su i bolji.

PreporuÄio bih prvo kupovinu zvuÄnika pa onda pojaÄavaÄa.

Da ne Å¡irimo sad priÄu i na zvuÄnike, Harbeth i ostalo, može to sve bolje da se posloži.

Link to comment
Share on other sites

Nove JBL monitore nisam slusao sa Luxmanom vec sa Mark Levinsonom i sa Harman Kardon i to svira jako dobro. Izgledaju retro ali su neutralni, brzi, ...

Koji model od monitora? Mene zanimaju 4312 i 4307 kao pristupaÄniji.

Na A-B testu 505u vs Accu 308, Accu se pokazao "nesto masniji i punijeg zvuka od Luxa" (citiram sluÅ¡aÄa). Å ta misliÅ¡ o ovoj konstataciji, odgovara li tvom ustisku?

Da ne Å¡irimo sad priÄu i na zvuÄnike, Harbeth i ostalo, može to sve bolje da se posloži.

Å to da ne, daj neki predlog za Luxa onako intuitivno.

A klasa mi nije u planu, a i dosta je skuplja. I ovaj Lux je skup inaÄe ali za cenu od 2500 eur deluje zanimljivo. Zamena koja dolazi kroz koji mesec 505hX će koÅ¡tati 4500 eur.

Link to comment
Share on other sites

Koji model od monitora? Mene zanimaju 4312 i 4307 kao pristupaÄniji.

Slusao sam 4429 (veoma ozbiljan zvucnik) i 4312.

Na A-B testu 505u vs Accu 308, Accu se pokazao "nesto masniji i punijeg zvuka od Luxa" (citiram sluÅ¡aÄa). Å ta misliÅ¡ o ovoj konstataciji, odgovara li tvom ustisku?

Accu E308 sam imao svojevremeno mesec dana na slusanju kod kuce. Obsluzivao je moje Focal Electre 1028 Be. I to nije radilo dobro. To pojacalo ima snage (na pretek) ali mu prefinjenost nije bila jaca snaga. Osim toga imao je neki cudan bas, koji mi se nikako nije svidjao. Luxman je druga prica ali Luxmana nisam slusao sa mojim zvucnicima vec sa nekoliko razlicitih, koji su igrom okolnosti imali keramicke drivere (Consensus Audio, Ayon, DS-Audio). To je bilo uravnotezeno, finije, kontrolisano, umiveno ... Na mene je ostavio utisak ... Doduse imao je zakacene vrhunske kablove, strujni cistac i tako to ...

Link to comment
Share on other sites

Accu E308 sam imao svojevremeno mesec dana na slusanju kod kuce. Obsluzivao je moje Focal Electre 1028 Be. I to nije radilo dobro. To pojacalo ima snage (na pretek) ali mu prefinjenost nije bila jaca snaga. Osim toga imao je neki cudan bas, koji mi se nikako nije svidjao.

Jel bio boomy?

Pitam jel sam Äuo od nekih da serija 3xx ima takav bas.

Link to comment
Share on other sites

Jel bio boomy?

Pitam jel sam Äuo od nekih da serija 3xx ima takav bas.

Ne secam se vise tacno ... dosta je vremena proslo. Ali bio je umeksan i cini mi se trom ... mozda i boomy .... nije radio sa mojim Focalima. Ali mozda sa nekim drugim zvucnicima hoce - treba probati. Ali kao sto rekoh, moj tip ide u pravcu Luxmana ...

Link to comment
Share on other sites

ne znam kakva im je polovna cena ali bih na tvom mestu isao na luxman 590A-II, znaci njihovu A klasu koja je remek delo i mozda najbolja trenutno na trzistu kod tih mejnstim firmi.

ali se slazem sa prophetom da ti je metodologija da odaberes pojacalo pa juris zvucnike losa ali ne i retka u ovom sportu. lakse ce ti biti obrnuto, ali ako si amp fetisista, go ahead.

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko i dalje gledas u pravcu luxmana, anubis ti je dao dobar predlog, eventualno l 550, ovi noviji...imaju 2x20w A klase, malo ali ako izaberes adekvatne kutije i ne slusas jako glasno, sasvim ok.

Sto se tice zvuka, tvoj navedeni l 505 nisam slusao ali slusam godinama l 540 (2x15w A kl.) i najkrace- muzikalnost i prirodnost...Ustvari, ovo sam hteo reci, gledajuci ove sadasnje otvorene modele serije 5xx, iznenadio sam se kolko delova je potpuno isto kao u mom ampu- na signalu crvene elne for audio, napajanje nichicon i nippon chemicon kondenzatori, toshiba tranzistori, iste bakarne plocice za vezu elemenata...itd da ne smaram. na nekim mestima sve identicno.Ima i razlika, pre 2 velika konda u napajanju, sada 4 mala...isto pre strujas ide iz ampa, sada ima uticnica ( znaci ipak priznaju da je i kabel bitan )...znaci filozofija njihovog zvuka se ne menja zahvaljujuci dosta i kvalitetnim delovima koje decenijama ne menjaju, i kome se to svidja, dobro, kome ne, opet dobro...Uglavnom, ako hoces amp koji je uvek ugodan, muzikalan i dugo slusljiv, dobro pogledaj i A klasu luxmana ( naravno i Akufejzu dole kapa,ali njih sam slabo i kratko slusao, i to neke 2xx modele kod nekih svercera, nakratko, cist zvuk ali tanak, plitak...). Opet, ako hoces apsolutnu tisinu kod svakog tona i svake note kad ne tece melodija, onda je mozda bolje zaobici ova pojacala...

Link to comment
Share on other sites

Sad, zavisi Å¡ta je Äoveku prioritet. Ono Å¡to će zvuÄno da nadmaÅ¡i te Luxmane i Accuphase a da ne koÅ¡ta toliko je moj trenutni kombo (NS10 + Forte). Pisao sam već ranije o tome, poredio sam sa serijom 3xx Accuphase koja je bolja od navedenih. Meni se mnogo dopadaju ti Luxman i Accuphase integralci u A klasi, mislim lepa koncepcija ali ... nikad ne bih stavio A klasu snage preko 15W u isto kućiÅ¡te sa preampom. Za ove ispod 15W ne znam koliko se greju ali i za njih sumnjam. Znam da je Luxman koristio neke bakarne cevi za hlaÄ‘enje. ZnaÄi za A klasu samo odgovarajući masivni hladnjak. Govorim naravno o Äistoj A klasi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav svima, već odavno pratim forum ali mi se nije dalo registrirati do sad. Malo mogu reći o ovoj temi jer posjedujem Luxman-a L-550 AII. Ovo pojÄalo ima sve Å¡to treba nekomu tko želi uživati sluÅ¡ajući muziku ali da bude jasno ne nudi nikakav svemirski zvuk. Ima sve moguće ulaze, MM MC, 2x XLR, tastu za obrtanje faze itd, sve stoji u specifikacijama istog. Prvo da kažem koji setup imam pa ću onda kratko o zvuku. PojaÄalo Luxman-a L-550 A II, Moon Supernova RS CD Player, Focal Electre 1027B zvuÄnici, NBS Monitor VI XLR, NBS Monitor II zvuÄniÄki kabel, Gramofon Linn Sondek LP12 sa Micro Benz Ace MC zvuÄnicom, ostatak nije bitan osim strujnog filtera Isotek Aquarius.

Zvuk, Luxman-a L-550 AII je kao prvo teÄan i nenametljiv, nema nikakvog zamora kod sluÅ¡anja, ja sam znao sluÅ¡ati muziku i po 15 sati bez odmora i da mi se nije spavalo tko zna koliko bi to joÅ¡ trajalo,ali zamora nije bilo.Visoki, srednji, niski sve je to maksimalno dotjerano, ali i ostavljena mogućnost da svatko sam sebi kontrolama podesi sve onako kako mu se sviÄ‘a. Zvuk je uvijek kontroliran ali živ, detaljan, opipljiv, nema ispada visokih ili nekotroliranog basa ili sliÄno, kontrola je uvijek prisutna. Kod mene je uvijek ukljuÄena line stright opcija za izbjegavanje svih kontrola, ali i sa kontrolama sam se malo igrao i stvarno nemam prigovora, odliÄno uraÄ‘eno. HlaÄ‘enje je isto tako odliÄno odraÄ‘eno ali iznad bi trebalo najmanje 30 cm slobodnog prostora za odlaženje topline kroz otvore na gornjoj strani pojaÄala ali ruku na srce i ne grije se neÅ¡to straÅ¡no ni nakon 15-ak sati sluÅ¡anja. Struje troiÅ¡i, ovo sam ja mjerio oko 260W na sat konstantno.Snaga ovog pojaÄala je i viÅ¡e nego dovoljna, kad netko kaže 20W to je nekako malo ali kad ÄujeÅ¡ 20W u A klasi tek onda se zamisliÅ¡, pa kolika je stvarna snaga 20W uopće. Ovo pojaÄalo nije za partije i odvrtanje do daske, nego za veoma ugodno sluÅ¡anje muzike i to svih mogućih vrsta muzike, nije ograniÄeno na ovu ili onu vrstu muzike. NajviÅ¡e me se dojmio MC dio koji je uraÄ‘en maksimalno profesionalno i tko kupi ovo pojaÄalo samo će mu joÅ¡ trebati gramofon ako ga već nema a o zvuku gramofona i ovog pojaÄala, pogotovo singeriji Sondeka i ovog Luxman-a nebih jer rjeÄnik mi joÅ¡ nije na tom nivou da mogu objektivno opisati zvuk, samo ću reći fenomenalno. Moja soba je nekoh 17-20 m2 i kad pojaÄam do pola, neÄujem sugovornika pokraj sebe dok se ne zadere onako muÅ¡ki, izobliÄenja nema nikakvih ma koliko pojaÄalo bilo pojaÄano, znao sam ga i muÅ¡ki odvrnuti ali nisam dugo izdržao i nisam nikad primjetio da se zvuk pokvario ili izobliÄio. Nadam se da sam bar malo pomogao a u obzir se mora uzeti da nijedna soba i nijedan setup nije isti i da ne svira isto u razliÄim uvijetima i sa razliÄitim komponentama.Najbolje ureÄ‘aj probati kod kuće sa svojim komponentama i u svojoj sobi i tek onda kupiti.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Šta sa tim? To je poboljšani 505u ali za sada dostupan samo na japanskom tržištu. Ne verujem da će cena biti 2500 eur kada dođe u EU.

 

 

Kojih crnih 2500, za te pare nebi mogli da izadju u susret svim narudzbinama sveta. Za te pare moze polovan 505u, novi UX kod Sretenovica 3800 ja ga pitao jos pre  skoro godinu dana kad je verzija tek pocela da se pojavljuje na netu. Najveci je problem sto jen nonstop skace a takodje je bila i frka sa onim cunamijem. Treba biti strpljiv i sacekati mozda se nesto promeni.

Link to comment
Share on other sites

2500 ZA NOVOG, NE ODPAKOVANOG?  Ako da, sta si brate cekao, za 2500 to radi bolje od svake engleske what-hifi kutije za sibice, to je uredjajaj bre! Kad je to bilo?

 

Znam da je tema otvorena ranije nego sam mislio ako moze sad da se ispravi.

Link to comment
Share on other sites

Da bi uzeo 505ux kad bude ex-demo ponuda kroz koju godinu  :bounce

A sto onda ne sacekas jos koju godinu ili deceniju da izadje 505 uxy?

E moj jarane, neces se ti muzike naslusati. Ti pucas iz prazne puske i trosis ovde i svoje i nase vreme a to nije lepo. Nemoj samo da mi kazes da ako necu da trosim svoje vreme zaobidjem ovu temu. Tek to nebi bilo lepo da mi kazes. Polomise se ljudi da ti pomognu a ti se zezas.

Vajduga

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

2500 ZA NOVOG, NE ODPAKOVANOG?  Ako da, sta si brate cekao, za 2500 to radi bolje od svake engleske what-hifi kutije za sibice, to je uredjajaj bre! Kad je to bilo?

 

Znam da je tema otvorena ranije nego sam mislio ako moze sad da se ispravi.

 

Ako jedan AMR, Chord i slicno smatras engleskim kutijama za sibice onda si ozbiljno promasio sustinu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...