Jump to content


Luxman L-505u VS Accuphase E-260


VU metar

Recommended Posts

Å ta mislite o Luxman L-505u integralnom pojaÄalu? http://audio-databas...p/L-505u-e.html Osnovni je model ali ga dosta hvale. Kako vam se Äini konstrukcija i karakteristike na papiru? OÄekujete li da novi Accuphase E-260 bude (puno) bolji?

Neke razlike Lux VS Accu:

damping faktor -110 vs 200,

snaga -100W vs 90W,

potrošnja - 210W vs 245W

Daljinski od Luxa nije neka lepota ali...

Luxman se naÄ‘e i za 2500 eur (poÄetno 3700 eur), dok Accuphase je tu negde ali se tek pojavio pa ne znam taÄnu cenu.

Pitam se kako bi se uklopili sa nekim zvuÄnicima od JBL Studio Monitor Series, naroÄito modeli 4312 i 4307. Ako se ne varam, drugi se vidi na ovoj fotografiji kod Accuphase-a u "direkciji":

Accuphase-Soundroom-personn.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisam slusao ni jedno od pomenutih pojacala ni zvucnika. Dakle, mozda cu zvucati kao "Homer" :)

Po nekom iskustvu od ranije, mislim da zvucnici koje si naveo nekako ne "dodiruju" tu kastu iz koje su pojacala... Pre bih se usredsredio na ujednacavanje odnosa zelene mase (novca) na to da zvucnici budu iz neke vise kaste, a pojacalo iz nize... Jer, zvucnici - to pouzdano mogu da kazem, daju osnovnu farbu onome sto ces dobiti, a sve dalje su vece ili manje nijanse.

Link to comment
Share on other sites

Nisam slusao ni jedno od pomenutih pojacala ni zvucnika. Dakle, mozda cu zvucati kao "Homer" :)

Po nekom iskustvu od ranije, mislim da zvucnici koje si naveo nekako ne "dodiruju" tu kastu iz koje su pojacala... Pre bih se usredsredio na ujednacavanje odnosa zelene mase (novca) na to da zvucnici budu iz neke vise kaste, a pojacalo iz nize... Jer, zvucnici - to pouzdano mogu da kazem, daju osnovnu farbu onome sto ces dobiti, a sve dalje su vece ili manje nijanse.

Lep odgovor, te dve firme koje si naveo Accuu i Lux... nikako ne idu na JBL studio monitore. Ja licno probao Acuu e 260 i Luxman c 300 i m 300 i nista ne valja .

Link to comment
Share on other sites

Po nekom iskustvu od ranije, mislim da zvucnici koje si naveo nekako ne "dodiruju" tu kastu iz koje su pojacala... Pre bih se usredsredio na ujednacavanje odnosa zelene mase (novca) na to da zvucnici budu iz neke vise kaste, a pojacalo iz nize... Jer, zvucnici - to pouzdano mogu da kazem, daju osnovnu farbu onome sto ces dobiti, a sve dalje su vece ili manje nijanse.

Da, tako se obicno krene.. I na kraju zavrsi sa skupljim pojacalima od samih zvucnika, da bi se iz njih izvukao maksimum. Greota je prodati zvucnike, a da se pre toga ne cuje sta sve mogu.. Studio monitor PRO, kakvi su ovi JBL-i, ne bi trebali da daju nikakvu 'farbu', dok bi pojacalo trebalo da bude dominantno sa karakterom.. Rekoh trebalo, nisam probao i cuo ove nove serije, samo one stare 431*.. S' tim da je ovo dosta skupa kombinacija i pritom nova, da bi se pucalo na srecu. Treba imati hrabrosti, a i novca, za takvo eksperimentisanje.. :)

@suca77, L90 imaju neki svoj karakter i boju tona.. Ne mnogo, ali dovoljno da mozda budu izbirljivi prema pojacalima. To bi ti trebalo da znas bolje od mene.. ;-) Ovi JBL-i, koje je naveo Vu metar, nisu isti tip monitora kao L90..

Link to comment
Share on other sites

Sticajem okolnosti, slusao sam L90 sa Azure pojacalom (nekih 60ak w po kanalu, ne znam tacnu oznaku) i recimo Yamaha A-S1000 sa Souns Faberom Liuto (moj sistem).

Recimo da ukupno daleko, ali daleko bolje zvuci ovo drugo, iako su zvucnici po nekom pedigreu znacajno preko yamahe... u planu je uskoro i neko testiranje pomenutog Azure (Cambridhe Audio) pojacala na SF i uporedno preslusavanje sa yamahom..., kao i obrnuto, da se to sve isproba na L90... javljam utiske, ako mislis da ce ti to pomoci...

b.t.w., ja sam imao mnogo nesuglasica sta kupiti u cenovnom nangu 3500 - 4000 e (pojacalo + cd + zvucnici), dakle, kretao sam od nule... pa sam eto dosao na ovo... imas temu koju sam postavio oko toga pre par godina... i dugo je trajala ta evolucija resenja (bez potrosenog novca). kada je doslo do trosenja, sve je kupljeno u 7 dana!

Link to comment
Share on other sites

Ma, meni nema pomoci.. :1038:

Ako je to 340 ili 640A, onda ste se bas pretrgli da pogurate te devedesetice.. :roll: Njima je, inace, preporcena snaga amp-a 50-300W, i podrazumeva se da ti Watt-i budu kvalitetni, jer su zvucnici stvarno zahtevni za pogon. A CA Azur je miljama daleko od kvaliteta.. :) Takodje, ako vec kazes da su SF daleko ispred Yamaha, sta reci za L90 i CA Azur? Nije mi u interesu da branim L90, ali poredjenja ti nikako nisu na mestu..

Za kraj, eto imas poziv da svratis kod mene i cujes L90, mozda promenis ocigledno lose stecenu sliku o zvucnicima.. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Å uco bre, valjda znaju neÅ¡to u direkciji kod Accua Äim su uzeli te JBL monitore, m?

U pravu je Alexandar ja ovo JBL Studio Monitor Series, na pocetku teme nisam ni otvorio link tako da tek sad videh. Pa valjda je i L 90 monitor koliko ja znam a koji je tip u pitanju mogu samo da ti kazem da je to najneutralniji JBL koji sam ja imao da sad a imao sam ih 10 ak. Jesu li ovo novi zvucnici i jesu li cene za komad

Link to comment
Share on other sites

Pa valjda je i L 90 monitor koliko ja znam a koji je tip u pitanju mogu samo da ti kazem da je to najneutralniji JBL koji sam ja imao da sad a imao sam ih 10 ak. Jesu li ovo novi zvucnici i jesu li cene za komad

Pa kada su svi ostali 'obojeni'! :1038: Ali lepoo, narocito u sredini.. :facehearts Ovaj jeste najneutralniji.. :thumbsup2 Dok 'cetvorocifrena' serija zvuci jos drugacije.. Pretpostavljam da je slicna ovoj novoj, mozda i gresim..

Link to comment
Share on other sites

Ozbiljan novac. Sa ovim pobrojanim nećeš dobiti ozbiljan zvuk, ako ti je to uopšte i bitno.

I Accu i Lux imaju modele u klasi A i oni bi bili mnogo bolji match za JBL 4312.

Å to se AB klase tiÄe jedino Å¡to iole prilazi je Accu serija 4xx.

Mislim, nadam se da ćeÅ¡ prvo kupiti zvuÄnike pa ćeÅ¡ onda da ih upariÅ¡ sa odgovarajućim ampom. Ima tu joÅ¡ Å¡ta da se proba, pre svega Pass, zatim cevni pojaÄavaÄi ...

Razmisli i o onim Yamaha zvuÄnicima iz oglasa.

Link to comment
Share on other sites

U pravu je Alexandar ja ovo JBL Studio Monitor Series, na pocetku teme nisam ni otvorio link tako da tek sad videh. Pa valjda je i L 90 monitor koliko ja znam a koji je tip u pitanju mogu samo da ti kazem da je to najneutralniji JBL koji sam ja imao da sad a imao sam ih 10 ak. Jesu li ovo novi zvucnici i jesu li cene za komad

L90 nije studio monitor
Link to comment
Share on other sites

L serija ne spada u studio monitore. Premda L-90 koncepcijski podseća na iste. Studio monitori, govorimo sve vreme o JBL imaju oznake 4xxx. L u nazivu serije najverovatnije potiÄe od reÄi Lancer (kopljanik). TakoÄ‘e JBL je imao i seriju ili model pod tim nazivom. Namenjena je Hi-Fi, mada su nekada te razlike bile male npr. 4311 i L-100. Muzika 70-ih je u velikom procentu nastala na ovim monitorima. Pouzdano znam da je npr J.M. Jarre u svom studiu imao 4311A. Bilo je naravno i Tanoy-a i Altec-a. U radio stanicama su korišćeni Fostex, Philips, Supravox... uglavnom 6.5" do 8", fullrange.

Link to comment
Share on other sites

I zvuÄnike i pojaÄalo. Imam neku priliku za taj Luxman pa treba da delujem. ZvuÄnici moraju doći posle. Dakle fokus na Luxmana, sam po sebi kakav je, ima li snage, koliko su deklarisani wati realni obzirom na malu potroÅ¡nju... Vidim uparuju ga sa Harbethom. JBL je samo želja u nadi da mogu iznenaditi.

Taj koji se prodaje je prethodni model sa oznakom F, ima 10 wati manje, košta 500eur više... Ne mogu ga poslušati a i ne dobijam puno time.

Ima jedan Accu e-250 na oglasima po istoj ceni, pa usporedba sa njim je verovatno adekvatnija umesto sa e-260.

Zašto misliš da "pobrojanim neću dobiti ozbiljan zvuk", kako si rekao?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...