Jump to content


SBB+AV Pioneer receiver prijem fm stanica


darko85

Recommended Posts

Imam kablovsku SBB i D3 njihov prijemnik preko koga gledam tv kanale.Filmove i neke koncerte gledam i slusam preko lg blue ray-a.Hteo bih da slusam i kanale fm koje imaju preko sbb kablovske ali kako? Mora li da bude stalno tv ukljucen pa da preko D3 moram da vrtim dok ne dodjem do fm radio emisija ili moze direktno sa d3 na pionir da se prikljuci i ocita sa njegovog led displeja koja je fm stanica.U uputstvu nista ne kazu.Pomoc?

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je sta D3 izbacuje kroz digitaliju. Koliko sam uspeo da vidim, to je standardni stereo 44/16 output, meni radi preko DAC-a i nema mogucnost nikakve kontrole D3 boxa. Cisto sumnjam da kroz link ide neki multiplex (vise stanica paralelno) odakle moze da se bira jedan od streamova. U teoriji apsolutno moguce, ali u ovom slucaju je D3 box jeftina igrackica i pitanje je da li D3 hardware to podrzava.

Doduse, mogu da probam preko kompa, imam karticu koja ima opticki ulaz, pa da javim rezultate ako nekog interesuje, ako nista drugo makar da vidim sta ima u samom streamu.

Edit: da dodam da su "FM" stanice audio streamovi koji su digitalizovani od strane SBB-a i kao takvi idu do risivera kao didigatlni audio stream. Ako je kao kod total TV-a, to je onda najobicniji MPEG I Audio Layer 2, tj mp2 format, iliti preteca mp3 formata. (http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-1_Audio_Layer_II)

Link to comment
Share on other sites

Nisam se javljao pre jer sam probao i nisam uspeo nista.samo mi radi preko tv zvucnika Probao sam sa coax kablom sa d3box-a na receiver ,pa sa analognog cinc-a na receiver opet nista.Neka neko proba pa ako ima neka iskustva neka podeli.Pozdrav.

Meni radi digial coax-om na DAC bez problema. Takodje radi preko analognog cinca isto. Scart isto radi. Dakle, kod mene svi prikljuci rade. Jesi probao da rebutujes box, mozda se tamo nesto zaglupelo?

Link to comment
Share on other sites

Prvo nema FM stanica preko D3, sve su u digitalnom formatu. :P

Na 2.0 risiveru bira se u podesavanjima stereo ili dolby gde ima a preko spdif izbacuje signal kakav ima 48/16 ili 44/16 za radio stanice.

Da bi hdmi radio mora biti povezan sa hdmi uredjajem.

Pa povezan je ali ga TV ne vidi. Sive su opcije za HDMI kod input selekta.
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...