Jump to content


Strujni kablovi-condicioneri


babylon11

Recommended Posts

Pa, dobro - razliciti smo ljudi... Ja nisam bio na sajmu, a da sam bio pitao bih... Kada mi neko nesto prezentuje i pokazuje da je nesto bolje - ja pitam "zasto". Interesuje me. Ako objasnjenje ima smisla - kazem 'svaka cast'. Ako nema, ja pitam dalje. Ovo sto sam gore pitao zoranzu-a je samo iz razloga sto objasnjenje na FTA sajtu nema smisla. Moze covek i da mi kaze 'ja znam, to je tajna mog posla i necu da ti kazem' - i to je OK....

Jedna stvar mi nije jasna. Ako se oko icega na forumu skoro svi slazemo to je da ce najgora karika u lancu audio reprodukcije postaviti granicu celokupnog sistema. Zbog cega ovo prestaje da vazi u slucaju napajanja el. energijom? Ako posmatram elektranu kao izvor tona od 50 Hz (to je onaj divan ton koga se gramofondzije groze), onda me niko ne moze ubediti da kvalitet tog tona TOLIKO zavisi od poslednjeg metra kabla. Kao kada biste mi rekli da izvor nema uticaja, IC nema uticaja, pojacavaci nemaju uticaja, vec na kraju sve popravi zvucnicki kabel... A onda uzmete srafciger i izvadite uticnicu i vidite da je sa jedne strane 99.99999% OFMC kabel preseka 4 mm2, a sa druge obican bakarni kabel preseka 1.5mm2. Sa jedne strane je trostruko izolovan, a sa druge obicna PVC izolacija (ili masna krpa kao u mojoj zgradi). Sa jedne strane hi-grade aluminijumski srafovi, sa druge obicni srafici. Sa jedne strane rodijumski tretiran kontakt, a koji u uticnici naleze na obican plehani klizac. Ne moze me niko ubediti da ovo ne vapi za odgovorima....

Verujte mi, lepse bi mi bilo da je sve magla. Ako su razlike zaista tolike koliko se prica, onda bih stvarno voleo da znam zasto.... Zoranzu je krenuo da objasnjava, pa rekoh da iskoristim priliku....

Nisam imao potrebe da pitam. Na pitanje (molbu, zahtev) koje je bilo indicative-no za proveru moje sumnje da je u pitanju postupak za koji sam i pretpostavljao da jeste, dobijen je jasan i nedvosmislen odgovor... Moguće da je, kasnije, pod pritiskom, promenjen, ali tada, kada sam ja bio u sobi, nije bilo moguće... ReÄ je o redosledu pri sluÅ¡anju... ReÄ je o izboru odreÄ‘enih delova uzoraka... Napisao sam već jednom, ovde, poznati pristup, pogledati, recimo, najjasnije je, pod zetetics... Ne kao oblast u algebra-i već u naÄinu razmiÅ¡ljanja, da ne bude nesporazuma...

Da pojasnim i joÅ¡ neÅ¡to. Ja sam pristalica pristupa da ne postoji global-no pogreÅ¡no i ispravno (right or left/wrong) u ovoj naÅ¡oj ljubavi i razbibrizi, postoji samo local-no (pojedinaÄno)... Da ne kažem da je sve ovo jedan hologram, da ne kažem holograph, Äija je osnova zapisana na ljusci naÅ¡eg universe-a ili jednostavno rukopis svakog od nas...

SliÄno mislim da je i u vezi sa ureÄ‘ajima. TeÅ¡ko da postoji global-no dobar cable... Svaki od njih jeste filter i to će i ostati. System je, jednostavno, niska filter-a... Zajedno ima system function koja je zavisna od svake od pojedinaÄnih...

PoÅ¡tujem svaÄiju želju i napor da naÄ‘e najbolje reÅ¡enje i poÅ¡tujem sve one koji nam u tome pomažu. Na nama je da odaberemo, odluÄimo i izvagamo na terazijama uloženo/dobijeno...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo koliko "prljavÅ¡tine" ulazi u moj PS510 (da napomenem da od razvodne table u stanu imam zaseban kabl na zasebnom osiguraÄu koji se zavrÅ¡ava oyaide utiÄnicom)

post-10961-0-79734800-1354553568_thumb.j

a koliko izlazi.

post-10961-0-98093000-1354553575_thumb.j

E sad, kako sam se i sam uverio, nisam dobio nikakvu razliku u zvuku menjajući tri kabla na relaciji PS>AMP ili PS>CD, a na relaciji utiÄnica>PS nisam dobio manje "prljavÅ¡tine" na ulazu.

I delim mišljenje/pitanje kolege Jazzavca.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

treba imati ozbiljne zvucnike a i uredjaje ko sto imaju kolega Milje ili Suca da bi se cula razlika u kablovima...

Колега Beast има озбиљније, веруј ми! И не мења их чеÑто.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

lapp i samo lapp sto se tice strujnih kablova..ipak su MADE IN GERMANY :wave2

kad sam kupio mono blokove imo sam neke snj kablove od kompa ,kad sam ih promenio sa lapp kablovima

razlika je bas bila osetna

treba imati ozbiljne zvucnike a i uredjaje ko sto imaju kolega Milje ili Suca da bi se cula razlika u kablovima...

Ili kao ja npr? :1038: Kod mene se cuje razlika :D

Link to comment
Share on other sites

Tema postaje OZBILJNA!

Vrlo ozbiljna !!!! a sve zbog toga jer ju je pokrenuo OZBILJAN Audiofil. Onakav uvod na pocetku teme je za totalni respect tako da Stounova zamerka pokretacu takodje na pocetku teme - tipa nije ovo nista i bilo je takvih tema i ranije ne drzi vodu sto se i vidi po tome kako se tema kvalitetno razvija .Cisto neki da znaju da je Babylon vise uredjaja ( pretezno visoke klase ) promenio i cuo nego neko carapa za ceo zivot - ozbiljan :thumbsup2 igrac koji dobro cuje i uvek namesti vrhunski zvuk i ima moju punu podrsku na putu ka zvucno boljim kablovima ma koliko oni kostali . Zna taj sta radi pre nego zavuce ruku u dzep :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto sam gore pitao zoranzu-a je samo iz razloga sto objasnjenje na FTA sajtu nema smisla. Moze covek i da mi kaze 'ja znam, to je tajna mog posla i necu da ti kazem' - i to je OK....

Zoranzu je krenuo da objasnjava, pa rekoh da iskoristim priliku....

Da iskoristim priliku i pitam inzenjera u tebi

Ako izlazni stepen pojacala povuce iz kondenzatora za filtraciju 5A..,100mA,..2,9A..,400mA...,4,1A..... itd

Koliko ampera ce *traziti*kondenzatori za filtraciju da se dopune,i kroz koje elemente?

:wave2 & :cheers

Link to comment
Share on other sites

Meni je žao Å¡to nisam bio u toku prezentacije na sajmu da Äujem, jer mi je bilo neverovatno koliko su pojedini bili opÄinjeni razlikom u kvalitetu zvuka (na bolje), drugi mi rekli da nikakvu razliku nisu Äuli a jedan Älan foruma mi je rekao da je zvuk bio loÅ¡iji.

Ja verujem u dobra napajanja (power supply) ali u strujne kablove ne, iako imam jedan u sistemu.

Ja sam bio prisutan pred kraj prezentacije.

Ona neka srebrna kutija, nekakav "harmonizer", je (za moj ukus) uklonila živost iz muzike.

Kapiram da ima puno ljudi koji vole taj fazon, da nista ne vredja uvo, da ne zamara, "da može da se slusa satima", svilene violine, itd,

pa im se taj efekat svideo.

Meni je taj zatupljeni i uštrojeni zvuk samo izazvao zevanje od dosade.

Kolega sa foruma koji je bio pored mene se u potpunosti složio, i njemu je zvuk sa ukljuÄenom spravom bio loÅ¡iji.

I oni kao neki utikaci sa elektronikom i plavim lampicama, sto kostaju 300eur komad (a po sugestijama prezentera najbolje je imati ih sto viÅ¡e) su imali sliÄan efekat.

Muzika na prezentaciji je birana tendenciozno,

za te "utikaÄe" je namerno koriscena neka umetniÄka (?) elektronska muzika sa nekim agresivnim i neprijatnim zvucnim efektima,

tako da je to utupljivanje zvuka u stvari bilo mnogima odmor za usi.

Ja volim i agresivnu muziku, tako da mi je i ovom sluÄaju bio bolji zvuk bez kondicionera.

.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo ozbiljna !!!! a sve zbog toga jer ju je pokrenuo OZBILJAN Audiofil. Onakav uvod na pocetku teme je za totalni respect tako da Stounova zamerka pokretacu takodje na pocetku teme - tipa nije ovo nista i bilo je takvih tema i ranije ne drzi vodu sto se i vidi po tome kako se tema kvalitetno razvija .Cisto neki da znaju da je Babylon vise uredjaja ( pretezno visoke klase ) promenio i cuo nego neko carapa za ceo zivot - ozbiljan :thumbsup2 igrac koji dobro cuje i uvek namesti vrhunski zvuk i ima moju punu podrsku na putu ka zvucno boljim kablovima ma koliko oni kostali . Zna taj sta radi pre nego zavuce ruku u dzep :wave2

Suco, hvala na komplimentima i lepim zeljama.
Link to comment
Share on other sites

BTV, znam da je vecina ovih pitanja bila upucena Zokiju, ali prosto sam , kao pokretac ove teme osetio potrebu da ja odgovorim.

Ok,hvala

Tja,Boki je samo deo ekipe,koja je ovde na forumu,zakljucila da promena strujnih kablova ne utice na zvuk..." i sta sad se opet o tome raspravlja,kad smo mi dosli do tog zakljucka.."

Ali dace sve za Black Gate,Riken,Dale,Panasonic FX Telefunken,ECC803s....i to im niko ne osporava

Moje javljanje je bilo i uvek ce biti kada se povede prica o zicama,narocito u negativnom kontekstu

Ko nije doziveo i cuo sta moze toliko naizgled jednostavna stvar da uradi sa zvukom( strujni kabel) nece poverovati ni posle 1000postova,dok ne proba

Zasto i kako strujni kablovi uticu na zvuk, moj je licni stav, i dok se ne pojavi smislenije objasnjenje,za mene je to vazece

:wave2 & :cheers

Link to comment
Share on other sites

Suco, a je li ti mislis da je tvoj post ozbiljan? Moras poceti pisati u nivou sa godinama...

A ko je rekao da nije. MORA samo da se umre, sve ostalo je za ljude . Cestitam na razmisljanju za nabavku PS Audia , bicemo kolege mada je moj mala beba za taj :thumbsup2

PS Vidim da je napon na mom PS Audio PPP drasticno poceo da pada sa dolaskom hladnijih dana i vec pokazuje 218 volti , ALI NE BRINEM ZA ZVUK, NAPON, Hz, ociscenu struju u sistemu , itd.. DOK JE ON i Dynaudio TU

post-11928-0-74386900-1354568200_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Razlog pokretanja teme je Å¡to sam se nadao da će se ukljuÄiti poneke tatamate za pojaÄala, i da će se priÄati o relacijama. mreža-->kabel-->napajanje-->pojaÄanje signala,

a povod je bio text na sajtu FTA od impulsnim strujama, i direktnom povezivanju promena struja u kabelu sa oblikom signala iz izvora, Å¡to po meni nije taÄno.

@Jazavac i DIY ekipi

Remember, your hi-fi system essentially modulates the AC power

coming into the box with audio signals that go to your speakers. The

cleaner the source, the cleaner the

result...

Pocetak texta Tone Audio no.50 strana 129

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Da iskoristim priliku i pitam inzenjera u tebi

Ako izlazni stepen pojacala povuce iz kondenzatora za filtraciju 5A..,100mA,..2,9A..,400mA...,4,1A..... itd

Koliko ampera ce *traziti*kondenzatori za filtraciju da se dopune,i kroz koje elemente?

I to je sve sto imas da mi kazes na dileme i pitanja koja sam ti postavio? Nisam ja javno iznosio onakve tvrdnje kakve si ti iznosio i iza kojih bi trebao da stojis. Izvini, mislio sam da si malo ozbiljniji igrac...

Zasto i kako strujni kablovi uticu na zvuk, moj je licni stav, i dok se ne pojavi smislenije objasnjenje,za mene je to vazece

Argumentovano... No, prihvatam - i to je OK stav.... Samo bi onda bilo fer ceo onaj tekst sa sajta zameniti ovom recenicom, a ne zen filozofijom iza koje stoji jedno veliko nista. I to sve nazvati 'konceptom'....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...