Jump to content


Strujni kablovi-condicioneri


babylon11

Recommended Posts

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pokusavam da shvatim poentu ovog posta ali mi ne ide..insinuiras li da su Nordost kablovi pravljeni od njihovih sirovina ili npr Samsung telefoni od iskljucivo Samsung sirovina..rekao bih da nisu kao sto ni FTA verovatno ne topi svoj bakar, izvlaci ga u zicu, presvlaci srebrom itd...

Poz.,

G.

P.S. dobra tema malo za promenu

Ne ,verujem da su i oni poreklom iz PRC.

Pitam se,a ako neko zna neka kaze,kako FTA odabere (kojom metodom)kabal koji kasnije seche na meru i vari konektore.

Dakle,nemam nista protiv FTA ,samo bih zeleo da imam malo vise informacija o njihovim kablovima.

Link to comment
Share on other sites

Kabl ti se zove Koridor10 a ne 66birds. :D

No way, Hose, ja sam ga krstio :) . Mislim, ko je zadovoljan za Koridorom 10? :D

Odosmo u off.... Vidim da Prophet ima "Inomag ERN" stabilizator, da li je to isti onaj (samo veceg kapaciteta) kao onaj koji je pominjao kolega rrapaic ovde na forumu? Par puta sam ih video na oglasima, trenutno ih nema. Onda kada sam ih vidjao, bili su od 30-50 evra, sto je dobra cena za takvu stvar, cini mi se.

Mozda su ove cene off za temu koja je u podforumu high end...

Link to comment
Share on other sites

Ne ,verujem da su i oni poreklom iz PRC.

Pitam se,a ako neko zna neka kaze,kako FTA odabere (kojom metodom)kabal koji kasnije seche na meru i vari konektore.

Dakle,nemam nista protiv FTA ,samo bih zeleo da imam malo vise informacija o njihovim kablovima.

"Varenje bicikala i lemljenje nisu isto!" kazu bar tako :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Ne ,verujem da su i oni poreklom iz PRC.

Pitam se,a ako neko zna neka kaze,kako FTA odabere (kojom metodom)kabal koji kasnije seche na meru i vari konektore.

Dakle,nemam nista protiv FTA ,samo bih zeleo da imam malo vise informacija o njihovim kablovima.

Hmmm....Posteno pitanje mada zadire u neke intimne poslovne stvari - to moze biti problem

Link to comment
Share on other sites

Ne ,verujem da su i oni poreklom iz PRC.

Pitam se,a ako neko zna neka kaze,kako FTA odabere (kojom metodom)kabal koji kasnije seche na meru i vari konektore.

Dakle,nemam nista protiv FTA ,samo bih zeleo da imam malo vise informacija o njihovim kablovima.

17 Svedskih devica ih svojerucno stavlja u blizinu medjunozja ( zbog skin efekta). Snejk skin ne zelis da cujes kako prave. Reci cu samo da je u pitanju produkt Galumbite sa Arkturiona 6. Sad ozbiljno, mislis li da bi ijedna ozbiljna firma toliko zadirala u postupak i objasnjavanje svojih produkata. Koliko sutradan bi se na trzistu pojavilo x proizvodjaca sa istim ili slicnim proizvodom. Nesto nisam siguran da svi koji voze Fijate, a sipaju Selenija ulje pitaju odakle je to ulje, i koja je aditivna formula, a Fijat inace nema svoju rafineriju niti mesaonicu. Da je hi fi , nije, al mi zgodna paralela. Pritom i nije neko ulje. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Nego jedno pitanjce. Sta mislite da li moj PS Audio PPP utice dosta na zvuk u sistemu. Ja licno se nisam mnogo bavio tim pitanjem u svom sistemu da ili ne vec mi je primarno bilo peglenje pada napona i zastita uredjaja. Ko bese ima jos ovu spravicu i jel cuo neke razlike u zvuku. Mislim da DejanM ima PPP :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nesto nisam siguran da svi koji voze Fijate, a sipaju Selenija ulje pitaju odakle je to ulje, i koja je aditivna formula, a Fijat inace nema svoju rafineriju niti mesaonicu.

Slazem se. Niko od nas nije siguran ni sta ima u hrani koju jedemo, sve se mnogo potresoh sta mi je u kablovima za hifi sistem.

Nego jedno pitanjce. Sta mislite da li moj PS Audio PPP utice dosta na zvuk u sistemu.

Suco, prikljucis sistem direktno na mrezu bez PS Audio i samo ce ti se kasti.

kolika je cena

Nemam pojma. Dobio sam na poklon. Pitao sam za cenu Zorana jer nisam hteo da primim na poklon nesto ako je, za moje pojmove, skupo, on nije hteo da razgovara o tome, rece da je poklon u pitanju :thumbsup2 .

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Useru, ne brini, mozda pokupe nesto zvuka iz te kutije, plus bice im mekano unutra.Inace bio sam fasciniran kolika je promena bila bas na phono sekciji, mislim posto si ti 100% analogni hi-fi-sta.Nekako po pravilu, ljudi razmisljaju da ce dobar strujni kabl najvise imati uticaja na pojacalu, kao najvecem potrosacu, i ja sam tako razmisljao, ali bio sam iznenadjen koliko uticaja imaju na svaku komponentu.Vise tako ne razmisljam.

Naravno, podrazumeva se kvalitetan strujni kabl na phono sekciji, u mom sluÄaju Transparent PowerLink Plus. Na pojaÄalu je isti kabl, dok je od zida do letve Refference iste firme. Žao mi je Å¡to nisam mogao novÄano da dobacim do Refferenca i na ureÄ‘ajima, ali ako se prikupi u budžet to će biti sledeći upgrade.

Å uca malo voli da se teÅ¡i (i ne voli da daje pare na kablove, Å¡to je ok), ali kad smo prikljuÄili Transparent Ultre kod njega, i tek kako je bilo ozbiljnog pomaka na bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ne ,verujem da su i oni poreklom iz PRC.

Pitam se,a ako neko zna neka kaze,kako FTA odabere (kojom metodom)kabal koji kasnije seche na meru i vari konektore.

Dakle,nemam nista protiv FTA ,samo bih zeleo da imam malo vise informacija o njihovim kablovima.

Prvo, bih se veoma zahvalio svima koji nas spominju u Hi End temi u ime Vladana i svoje ime,respect

Drugo,kolega Pionir,lepo pitaj, uvek smo na Audio Berzama,niko ne ujeda...

Trece,ako hoces recept za strujne kablove,ovo je audio forum a ne 24 Kitchen,

ali ipak dobices sve linkove za konektore, zicu,snake skin ,izolacije,mreze....

pa izvoli.... :wave2:cheers

Link to comment
Share on other sites

Prvo, bih se veoma zahvalio svima koji nas spominju u Hi End temi u ime Vladana i svoje ime,respect

Drugo,kolega Pionir,lepo pitaj, uvek smo na Audio Berzama,niko ne ujeda...

Trece,ako hoces recept za strujne kablove,ovo je audio forum a ne 24 Kitchen,

ali ipak dobices sve linkove za konektore, zicu,snake skin ,izolacije,mreze....

pa izvoli.... :wave2:cheers

Kakav dzentlmenski potez od Zorana - auuuu - respect

Link to comment
Share on other sites

Prvo, bih se veoma zahvalio svima koji nas spominju u Hi End temi u ime Vladana i svoje ime,respect

Drugo,kolega Pionir,lepo pitaj, uvek smo na Audio Berzama,niko ne ujeda...

Trece,ako hoces recept za strujne kablove,ovo je audio forum a ne 24 Kitchen,

ali ipak dobices sve linkove za konektore, zicu,snake skin ,izolacije,mreze....

pa izvoli.... :wave2:cheers

Prvo,nema na chemu ,mozda i nema neke razlike izmedju tvojih i daaaaleko skupljih,ionako je sve PRC,gistro Hi-End. Evo za FTA , :cheers

Drugo,nisam isao na berzu,trazio sam preko Schuce cenovnik,nisam dobio.

Trece,malo si bio bezobrazan,nemoj vise.

Linkovi mi ne trebaju,ne zelim da pravim kablove.

A na glavno pitanje nisi dao odgovor .Odabir ?

Link to comment
Share on other sites

Å uca malo voli da se teÅ¡i (i ne voli da daje pare na kablove, Å¡to je ok), ali kad smo prikljuÄili Transparent Ultre kod njega, i tek kako je bilo ozbiljnog pomaka na bolje.

I dan danas se cudim kako su trgovci uspeli da mi isteraju tolike pare iz dzepa za kablove, cirka oko 2000 eura za ceo sistem. Ne mozete da verujete kave sam sve face pravio dok sam ih kupovao. Mnogo manje me je bolelo jer sam kupovao parcijalno kabal po kabal i tek kad su se svi od iste firme objedinili cuo sam prave pomake. Babylonu skidam kapu za takvu hrabrost i na igranju sa tolikim ciframa ali neka hvala . Da nemam ovo sto imam verovatno bi zavrsio pricu sa FTA ili Dabicem - Terasonic ali samo komplet zica

Svaka cast i Transparentima - cuo sam razliku kada su stigli na probu , meni nije bila ogromna za razliku od Usera koji misli drugacije. Samo 1 ili 2 Transparent kabla mogao da uzmem za ceo moj komplet Ensembla koji su jako posteno napravljeni i dokazani u mnogim ambicioznim sistemima po Beogradu a i dosta sire. Prosli su sudare sa veoma skupim Kimberima iz Select serije . N a moje usi su i pocistili VDH Revolution, neke skupe Zenn Acoustics i to mi je bilo sasvim dovoljno za odluku. Sa kablovima je za mene zavrsena prica. Probao sam i Shuniatu Viper i nije me odusevila - kao da sam ukljucio loudness

ps Suca nikad nije imao cenovnik FTA , samo kontakt tel..Vladana i Zorana jer je od njih kupio send box a sa kojim je ekstra zadovoljan, stoji ispod Burmestera 001 OD 12.000 EURA - Respect za FTA :wave2

post-11928-0-39745100-1354304293_thumb.j

post-11928-0-77185000-1354304389_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Posto smo u jednom trenutku,hteli da postanemo pokrajna u PRC,odgovor bi tada bio DA ;-)

ali ipak konacni je NE

:wave2 & :cheers

PS

Ovo je prica o Nordost strujnim kablovima,

i mi bi rado,da nas uzmu pod svoje...

Zorane, gde nestade onaj jako poucan i strucan text o znacaju strujnih kablova , jesi ga ti uklonio?Onaj sa podnaslovom "sam si to trazio" ili tako nesto.
Link to comment
Share on other sites

Zorane, gde nestade onaj jako poucan i strucan text o znacaju strujnih kablova , jesi ga ti uklonio?Onaj sa podnaslovom "sam si to trazio" ili tako nesto.

Tekst je nastao od razmene misljenja na FTA temi(Gluva soba)

Pokusao sam da objasnim kako i zbog cega strujni kablovi uticu na formiranje zvuka,

bez magle i woodoo magije...

http://www.finaltouc...rs/koncept.html

:cheers

@Pionir,ovih principa se drzimo i kad biramo provodnike

Nema bulk koturova, od 100m, gotovog strujnog kabla,pa odseci...

Svaki kabel je unkat

Link to comment
Share on other sites

No way, Hose, ja sam ga krstio :) . Mislim, ko je zadovoljan za Koridorom 10? :D

Odosmo u off.... Vidim da Prophet ima "Inomag ERN" stabilizator, da li je to isti onaj (samo veceg kapaciteta) kao onaj koji je pominjao kolega rrapaic ovde na forumu? Par puta sam ih video na oglasima, trenutno ih nema. Onda kada sam ih vidjao, bili su od 30-50 evra, sto je dobra cena za takvu stvar, cini mi se.

Mozda su ove cene off za temu koja je u podforumu high end...

Ovaj moj je Äist Hi-End, duplo je većeg kapaciteta i cena mu je jako visoka jer u ovoj oblasti sa porastom kapaciteta cene rastu geometrijskom a ne linearnom progresijom :D

Link to comment
Share on other sites

Tekst je nastao od razmene misljenja na FTA temi(Gluva soba)

Pokusao sam da objasnim kako i zbog cega strujni kablovi uticu na formiranje zvuka,

bez magle i woodoo magije...

http://www.finaltouc...rs/koncept.html

Mene bi bilo blam da sam proizvoÄ‘aÄ i da mi na web stranici egzistira takav diletantski text. Pa, upravo u FTA temi je Kuja pokuÅ¡avao da ti objasni kako pojaÄala i njihove napaÄke sekcije funkcioniÅ¡u, i ti se opet isto nabeÄ‘uje posle 3,5 godine. Jao!

"Impulsne struje" ?? ...oh...bože...

Evo u FTA temi na 8. strani: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/12687-ftafinal-touch-audio/page__st__140 postovi #145 i #147.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...