Jump to content


Strujni kablovi-condicioneri


babylon11

Recommended Posts

Ponovo sam pogledao onu sliku strujnog kabla koju je suca77 postovao. Interesantno je koliko sirmova tamo ima. Predpostavljam da tamo nije moguce da dodje do ove pojave zbog dosta slozene strukture i konfiguracije raznih sirmova.

Taj kabl ima samo jedan shirm, onaj spoljasnji, na crtezu oznecen kao shield.

Deluje mi da to cak nije ni strujni kabl?

Izgleda kao zvucnicki?

Oni centralni vodovi su uradjeni od slojeva zica naizmenicno spiralno motanih u suprotnim pravcima,

ali tu nema shirma - sve je vod.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Taj kabl ima samo jedan shirm, onaj spoljasnji, na crtezu oznecen kao shield.

Deluje mi da to cak nije ni strujni kabl?

Izgleda kao zvucnicki?

Oni centralni vodovi su uradjeni od slojeva zica naizmenicno spiralno motanih u suprotnim pravcima,

ali tu nema shirma - sve je vod.

 Pogledaj pazljivije: ima dva shielda (bar su tako obelezeni na slici: Spital Shield and Litz drain i drugi koji je obelezen kao Teflon Graphite Composite shield) i dosta izolatora.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...

A da li postoje neki strujni kondicioneri sa DC Blokadom i zastitom od naponskih pikova, po mogućstvu dovoljno velike snage da on ne bi postali usko grlo i gusili dinamiku sistema? A da pritom ne koÅ¡taju Äetvorocifreno?

 

Naime, kod mene se u pojaÄalu snage Äuje zujanje OBA trafoa, toroidnih, priliÄne snage od 300 i neÅ¡to VA (po jednom) i nakon malo raspitivanja saznao sam da se zujanje javlja zbog te neke famozne "jednosmerne komponente u naizmenicnom naponu gradske mreze" (koja nastaje upotrebom raznih kucnih aparata koji imaju regulaciju brzine ili temperature) poÅ¡to mi je struja u kući katastrofalna - toliko loÅ¡a da me trese svaki put kad sam bos i rukom se uhvatim za neku Å¡erpu na Å¡poretu :roll:

 

Da li je neko možda imao taj problem? Da li bi se to zujanje možda izgubilo kad bih recimo odvojio jednu fazu iz razvodne kutije skroz posebno, da bude samo namenski za Hifi? Onda mi strujni filter možda ne bi ni trebao?

 

Izvinjavam se ako su pitanja laiÄka ili je post na pogreÅ¡nom mestu, ali ima već toliko otvorenih tema o struji da nisam želeo da otvaram joÅ¡ jednu....

 

Ako neko ima bilo kakve predloge ili iskustva sa sliÄnim problemima bio bih jaaako zahvalan... :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

A da li postoje neki strujni kondicioneri sa DC Blokadom i zastitom od naponskih pikova, po mogućstvu dovoljno velike snage da on ne bi postali usko grlo i gusili dinamiku sistema? A da pritom ne koÅ¡taju Äetvorocifreno?

 

Naime, kod mene se u pojaÄalu snage Äuje zujanje OBA trafoa, toroidnih, priliÄne snage od 300 i neÅ¡to VA (po jednom) i nakon malo raspitivanja saznao sam da se zujanje javlja zbog te neke famozne "jednosmerne komponente u naizmenicnom naponu gradske mreze" (koja nastaje upotrebom raznih kucnih aparata koji imaju regulaciju brzine ili temperature) poÅ¡to mi je struja u kući katastrofalna - toliko loÅ¡a da me trese svaki put kad sam bos i rukom se uhvatim za neku Å¡erpu na Å¡poretu :roll:

 

Da li je neko možda imao taj problem? Da li bi se to zujanje možda izgubilo kad bih recimo odvojio jednu fazu iz razvodne kutije skroz posebno, da bude samo namenski za Hifi? Onda mi strujni filter možda ne bi ni trebao?

 

Izvinjavam se ako su pitanja laiÄka ili je post na pogreÅ¡nom mestu, ali ima već toliko otvorenih tema o struji da nisam želeo da otvaram joÅ¡ jednu....

 

Ako neko ima bilo kakve predloge ili iskustva sa sliÄnim problemima bio bih jaaako zahvalan... :klanjanje

Imao sam takvih problema sa jednim Diy napajanjem i njegovim trafoom.Zamenom trafoa tj celog uredjaja za originalni problemi su nestali i nisam ih nikad vise cuo.inace menjao je ponekad brzine tj zvuk sa ves masinom,a fen ga je izludjivao.Osim toga uredjaj kad nije bilo tih smetnji je radio i zvucao sasvim OK.Pisem ovo da mozda razmislis i o kvalitetu ugradjenih trafoa ako je DIY uredjaj jer su dva trafoa svakako ispod cene o kojoj se prica za kondicionere pa mozda pomogne.Umom je slucaju pod istim uslovima sto se struje tice problem resen kvalitetnijim trafoom(H&F) jer je ostatak uredjaja isti.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam takvih problema sa jednim Diy napajanjem i njegovim trafoom.Zamenom trafoa tj celog uredjaja za originalni problemi su nestali i nisam ih nikad vise cuo.inace menjao je ponekad brzine tj zvuk sa ves masinom,a fen ga je izludjivao.Osim toga uredjaj kad nije bilo tih smetnji je radio i zvucao sasvim OK.Pisem ovo da mozda razmislis i o kvalitetu ugradjenih trafoa ako je DIY uredjaj jer su dva trafoa svakako ispod cene o kojoj se prica za kondicionere pa mozda pomogne.Umom je slucaju pod istim uslovima sto se struje tice problem resen kvalitetnijim trafoom(H&F) jer je ostatak uredjaja isti.

Koliko god ste u pravu da je moguće da je napajanje loše, toliko se ne bih složio oko cena (za DC-block, koji se može (recimo, veoma lako) ugraditi i u sam uređaj)...

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam na odgovorima.

 

Jeste ovo pravljeno pojaÄalo ali ne verujem da je kvalitet trafoa u pitanju (mada moguće je da igra ulogu, da su možda neki ultra kvalitetni možda se ne bi Äulo), ali isto mi se deÅ¡ava i sa NOVIM Naim-om XS-om, kao i sa svim pojaÄalima pre njega... Tako da mislim da mi ne gine neki uredjaj za peglanje struje :(

 

Ova priÄa o DC-bloku mi se svidja, ako je zaista jeftina i laka za nabaviti/napraviti - Žiko možeÅ¡ li mi molim te dati neka uputstva kako da obezbedim jedan? Da li to možda neko prodaje, proizvodi gotovo (kao komponentu) ili mora da se pravi po nekoj Å¡emi?

Link to comment
Share on other sites

 Da li to možda neko prodaje, proizvodi gotovo (kao komponentu) ili mora da se pravi po nekoj Å¡emi?

 

То можеш и Ñам ако Ñи иоле обучен.

 

Правио Ñам по овој шеми:

 

 

post-10714-0-18498700-1396697732_thumb.g

 

Мада има и проÑтија:

 

post-10714-0-88540400-1396697754_thumb.g

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

A da li postoje neki strujni kondicioneri sa DC Blokadom i zastitom od naponskih pikova, po mogućstvu dovoljno velike snage da on ne bi postali usko grlo i gusili dinamiku sistema? A da pritom ne koÅ¡taju Äetvorocifreno?

 

Naime, kod mene se u pojaÄalu snage Äuje zujanje OBA trafoa, toroidnih, priliÄne snage od 300 i neÅ¡to VA (po jednom) i nakon malo raspitivanja saznao sam da se zujanje javlja zbog te neke famozne "jednosmerne komponente u naizmenicnom naponu gradske mreze" (koja nastaje upotrebom raznih kucnih aparata koji imaju regulaciju brzine ili temperature) poÅ¡to mi je struja u kući katastrofalna - toliko loÅ¡a da me trese svaki put kad sam bos i rukom se uhvatim za neku Å¡erpu na Å¡poretu :roll:

 

Da li je neko možda imao taj problem? Da li bi se to zujanje možda izgubilo kad bih recimo odvojio jednu fazu iz razvodne kutije skroz posebno, da bude samo namenski za Hifi? Onda mi strujni filter možda ne bi ni trebao?

 

Izvinjavam se ako su pitanja laiÄka ili je post na pogreÅ¡nom mestu, ali ima već toliko otvorenih tema o struji da nisam želeo da otvaram joÅ¡ jednu....

 

Ako neko ima bilo kakve predloge ili iskustva sa sliÄnim problemima bio bih jaaako zahvalan... :klanjanje

Ako si iz Beograda mogu da ti dam na probu DC blok, strujni filter i korektor napona.

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam dobri ljudi :thumbsup2

 

Nisam iz Beograda, iz VrÅ¡ca sam i iako sam Äesto u Beogradu (minimum jednom nedeljno) ipak ne bih da pozajmljujem spravice na duže, eventualno ako iskombinujem neÅ¡to pa dan za danom dodjem do Bg-a... ali puno hvala na nesebiÄnoj ponudi! :wave2

 

Pokušaću uz pomoć prijatelja koji se razume malo više u elektroniku od mene (što uopšte nije teško :) da napravim nešto po ovoj šemi gore, pa ako ne uspem plaćam put do Vršca (piće i iće se podrazumeva) svima koji su raspoloženi za druženje i igranje sa strujom :cheers

Link to comment
Share on other sites

То можеш и Ñам ако Ñи иоле обучен.

 

Правио Ñам по овој шеми:

 

 

attachicon.gifDCblock.gif

 

Мада има и проÑтија:

 

attachicon.gifdcblocker.gif

 

:wave2

Koliko ova naprava degradira ili poboljšava zvuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...