Jump to content


Strujni kablovi-condicioneri


babylon11

Recommended Posts

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ðи говора о ХВПС-у, Ñтандардни напони. Обичан трофазни транÑформатор велике Ñнаге, а ако је Ñтварно Ð¡Ð¸Ð¼ÐµÐ½Ñ ÑˆÑ‚Ð¾ не верујем онда нека их је Ñрамота.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðи говора о ХВПС-у, Ñтандардни напони. Обичан трофазни транÑформатор велике Ñнаге, а ако је Ñтварно Ð¡Ð¸Ð¼ÐµÐ½Ñ ÑˆÑ‚Ð¾ не верујем онда нека их је Ñрамота.

:wave2

Što sramota, ako je iz perioda WWII, što je velika verovatnoća, još i dobro izgleda. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Što sramota, ako je iz perioda WWII, što je velika verovatnoća, još i dobro izgleda. ;-)

КлаÑичан транÑформатор из доба СФРЈ-РУЛ ЛеÑковац.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðи говора о ХВПС-у, Ñтандардни напони. Обичан трофазни транÑформатор велике Ñнаге, а ако је Ñтварно Ð¡Ð¸Ð¼ÐµÐ½Ñ ÑˆÑ‚Ð¾ не верујем онда нека их је Ñрамота.

:wave2

Natera me da kopam po radionici.

Evo Siemens HVPSa.

post-10168-0-81558000-1356100756_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Jooj, fensii li fore! Kol'ko ovo kosta?

Ja u tu svrhu koristim ono sto se dobije uz vesh masinu, ako znate na sta mislim, hah? 4 cepa koja se moraju skinuti, tj kojima je fiksiran bubanj! Idealno.. Sa jedne strane dovoljno siroki da se nasloni kabal, a sa donje guma, da ne grebe policu! :crno-na-belo

Da li si pravio uporedni test Gorenje, Candy, Bosch, Indesit i sl.Äepova, koji rade najbolje?ÄŒuo sam da su Miele HI-AND! ^_^
Link to comment
Share on other sites

Jok, opet gresis! :P Mada dobar pokusaj! :lol: Prave vrtlog na kraju kabla, taman gde je spoj s' IEC-om, pa tako izvlace sve prljavstine pre nego li stignu do uredjaja! :crno-na-belo I prosledjuju ih na dodir sa Vasom fensi, naravno dampiranom, audiofilskom policom! Probajte, sta da Vam kazem..

Prestajem sa oftopic-om, pravimo pos'o nasim dobrim moderatorima.. Mada je cela ova tema odavno otisla u off..

Link to comment
Share on other sites

Jok, opet gresis! :P Mada dobar pokusaj! Prave vrtlog na kraju kabla, taman gde je spoj s' IEC-om, pa tako izvlace sve prljavstine pre nego li stignu do uredjaja! I prosledjuju ih na dodir sa Vasom fensi, naravno dampiranom, audiofilskom policom! Probajte, sta da Vam kazem..

Prestajem sa oftopic-om, pravimo pos'o nasim dobrim moderatorima.. Mada je cela ova tema odavno otisla u off..

Taman posla vidim da indukuju loše raspoloženje B)
Link to comment
Share on other sites

ÄŒisto da malo da razmrdamo temu :order

Do sada se najmanje priÄalo o strujnim kondicionerima i njihovom uticaju na zvuk.

Pretpostavljam da ste svi bili u prillici da se uverite u Äujne razlike u performansama sistema u odnosu na periode sluÅ¡anja tipa dana/veÄe/noć.

Koliko sam shvatio, naÄelno se pominju dve vrste stujnih kondicionera: pasivni i aktivni.

Od proizvoÄ‘aÄa pasivnog tipa pada mi napamet firma Audience npr. model Adept Response 6, a od aktivnih PS Audio Power Plant Premier AC Regenerator.

Takođe, na hifi forumima (doduše više stranim), a pogotovo u kontekstu kvalitetnijih sistema pominje se Shunyata Hydra Model 8... i to uvek u dobrom svetlu.

Å ta su glavne tehniÄke i zvuÄne karakteristike ova dva tipa kondicionera, kao i Å¡ta su mane i prednosti svakog pojedinaÄno?

Koliko sam video, Å uca i DejanM u svojim sistemima imaju PS Audio PPP pa ako mogu neka iznesu svoja iskustva sa i bez kondicionera u sistemu.

Sa druge strane, Sonic Hammer kao distibuter Audience-a može nešto da kaže o iskustvima sa Adept Response 6 kondicionerom ako je bio u prilici da ga testira.

Sva iskustva su dobrodoÅ¡la (dobra i loÅ¡a), ukljuÄujući i druge proizvoÄ‘aÄe u odnosu na gore navedene.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sudeći po prethodnim postovima, tema suva ko barut :ruganje

Ninja, hvala na linkovima.

:wave2

Ja ti spremam izuzetno strucan odgovor samo ce mi trebati vremena jer sam u nekoj guzvi pa si nemam vremena . Pisacu i o WBT viljuskama koje sam stavio na svoje Ensemble zv... kablove :wave2

PS Vidjam se veoma cesto sa Babylonom , sve vas je pozzzz i obavezao me zajedno sa Userom i predao stafetu da mu pazimo na temu, kako on kaze kao da ste je vi ti otvorili i predajem vam je u Amanet. Tako da ce preko mene i njegovi postovi biti prisutni kao i njegova neka misljenja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...