Jump to content


Strujni kablovi-condicioneri


babylon11

Recommended Posts

Sretenovic.Eto ko mene i malo poznaje , zna da ja i nisam bas u nekim jako dobrim odnosima sa njim, pa nemam razloga da mu bilo sta reklamiram.Bez obzira na to , moj motiv da pisem o izmedju ostalih firmi i Nordostu je sto su im kablovi stvarno sjajni.

Ne poznajem gospodina. To da li imate ugovor o poslovno-tehniÄkoj saradnji ili ne me ne interesuje. Motivacija takoÄ‘e. Mislim, sve je lako proverljivo, pokaže se fiskalni raÄun i gotova stvar.

Iskreno oÄekivao sam mnogo viÅ¡e od ove teme, pre svega sa tehniÄkog aspekta. Nemam problem sa tim da neko kabl plati 5000 eur, kao ni sa tim da neko plati kabl 5 eur i da je ekstra zadovoljan. Izgleda da je nivo akumuliranog znanja na forumu nizak, ali je zato nivo akumuliranih frustracija i nekulture jako visok.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo je sve sto si shvatio?Strasno.Rekao sam ranije da nemam nikakav interes sto pisem na ovoj temi i uopste sto sam na ovom forumu.Mozda su za tebe takodje nepozeljni i ljudi druge boje koze, veroispovesti.Cime se ti bavis u zivotu?

Ako ti forum ne odgovara- ti idi...Cime se ja bavim u zivotu, to ne treba da je predmet tvog interesovanja, kao ni moj stav prema bilo cemu, pa i onom nabrojanom...ako ti to predstavlja problem, onda je krajnje vreme da se obratis na neku drugu adresu, a ne na hifi forum.

Link to comment
Share on other sites

huh..pratim temu od pocetka,forum mi se zgadio u zadnje vreme,i rekao sam sam sebi u 3PM forum,al nisam izdrzao,i u ime naroda dokle li cete s ovim qrcometrom????..da Vas sve hebale zice od pocetka do kraja,slusali se tu vise muzika???..od Nordost Odina-a,Elrod Statement-a,Siltech-ova sto iz rudnika Sneguljica i 7 patuljaka na karbonskim kolicima guraju odabrani vukodlaci za prefinjene hajendere na zlatnim talickama ,naslusan slicinih "pitona" do 00,prozirnih,plavih,crvenih,crnih,okruglih "ko cevanica",pljosnatih-prozirnih,kondicionera/stabilizatora gde trepce voltaza na displeju u dilecima sekunde,po ceni mog celog sistema od 1%,vala zna li se ko su bitlsi,stonsi,fela kuti,j.l.huker,jedan usrani m.vaters,sajmon i garfankl,dorsi,dilan,hendriks,dzaret,majls,koltrejn....

Link to comment
Share on other sites

Auuu, na sve strane neki prodavci, preprodavci, priprema terena za neku novu robu...ko zna, mozda gos'n uvoznik nordost-a i isotec-a ima i pomoc...

pa normalno da na ovako malom i jadnom trzistu mnogo ljudi na razne nacine zeli nesto da unovci. to je donekle razumljivo, a razumljivo je i da kada neko treba da proda nesto skupo sa diskutabilnom svrhom onda mora da nastupi uvijeno (babylon11) i naravno da mu smetaju oni koji tome pristupaju relativno zdravorazumski (anubis, pera, ....).

da se vratim na temu.

ja koristim Lapp i neke kopije Oyaide uticnica. zasto? pa zato sto je lapp 3x2.5mm2 (znaci bezbedan je sto se tice amperaze) i oklopljen sto donekle smanjuje uticaj EM polja koje se generise oko kabla kada kroz njega protice struja, i na taj nacin to polje manje smeta interkonekt kablovima i zvucnickim kablovima, koji prolaze blizu strujnih kablova. Oyaide (kopije) uticnice ostvaruju dobar (mehanicki) kontakt sa uticnim mestima na uredjajima i na letvi, a takodje sistem prihvata zice iz Lapp kabla je odlicno izveden, odnosno zica od 2.5mm2 se lepo i sigurno spoji u samoj uticnici.

i to je to, znam da je bezbedno, ostvaruje se dobar kontakt, i umanjuje se uticaj EM polja na signalne i zvucnicke kablove.

zvuk. pa zvuk je cini mi se malo mirniji, ali anubis je potpuno u pravu kad kaze da ce se zvuk promeniti cim se taj strujni kabl pomeri 10-15cm levo ili desno, a nedaj boze da ga stavljas u neki drugi sistem, to tek nemoze da se predvidi kako ce da svira. rekao sam promeniti, a da li je ta promena na bolje ili gore, to je vec stvar ukusa i o tome se ne raspravlja.

misliim da je svaka rasprava o % koliko neki strujni kabl menja zvuk sistema, i da li je to na bolje ili na gore potpuno bespredmetna, jer je prakticno nemoguce obezbediti da uslovi testa budu jednaki za svaki testirani kabl, a mi ovde imamo slucaj gomile raznih sistema, kablova, soba, razlicitih RF i EMI zracenja koja se menjaju u prostoru na svakih par destina cm, a nekad i na par cm ...., itd.

moderacija bi trebala da se malo dublje pozabavi ekipom koja pise po forumu, pogotovu sto se vecinom medjusobno poznaju i moderatori i clanovi foruma (neminovnost male i zatvorene sredine), jer se poslednjh godina forum sveo na cisto prepucavanje i preprodaju.

toliko od mene i pri kupovini/promeni strujnog kabla uvek prvo razmisljajte o bezbednosti a posle o zracenjima, zvuku, forumu, patkometriji, itd.

Link to comment
Share on other sites

Pa sta treba da bude ? :screwy

Imas neka pitanja za kablove ,kondicionere ili mozda odgovore na postavljena ili nepostavljena pitanja...neke nedoumice...predloge...

Da! Vrlo povoljno delim pravne savete i zastupam strane u parnicnom postupku! Eto! A i krajnje je vreme da se mi pravnici ovajdimo malo od ovog foruma...

Link to comment
Share on other sites

Ako nista drugo bar se sad zna da Babylon nije neki Michaelis . Ima svoje ime, svoj Nick Name , korektan je kolega a i dobar drugar privatno. Iako se znamo nikad mi nije nista prodao niti me navodio na njegove uredjaje. Cime se bavi privatno je njegova licna stvar i to me ne zanima. Dobro se razume u hi - fi , veliki je ljubitelj ovoga sto mi svi volimo, uspesan je u zivotu i to nekima ocigledno smeta. Dobronameran je za razliku od mnogih i meni je to sasvim dovoljno da ga podrzim u svemu sto radi. Njegovo prepucavanje sa Anubisom verovatno ima dublje korenove jer se licno poznaju i mi tu ne treba da se mesamo i svrstavamo - neka to oni sami rese i ja im dajem podrsku i predlazem da zaborave na ruzne stvari i sujete ostave iza sebe. Jedan je zivot i i svi treba da ga provedemo u miru i da sluzimo forumu i forumasima sa svojim konstruktivnim savetima jer se to od nas ocekuje. Ocekujem od njih da ce tako i biti i pruziti ruku jedan drugom :) Za Anubisa svi znamo da je veciti kontras i mrshtavac koji je i ovde na temi krenuo djonom - nista strasno takav je covek po prirodi i to cesto sistematski radi i to je njegova stvar . Ako misli da je to u redu neka ga - valjda ce jednog dana i on shvatiti da gresi sa takvim stavom i pristupom koji samo njemu moze da steti

Tema je odlicna , lepo se razvila i ima dobar tok gde mnogi mogu nesto da nauce o skupim kablovima i da se shodno s tim i mozda odrede u nekoj buducnosti prema celoj ovoj prici.

Sto se kablova tice moje neko misljenje je da kablovi ne bi smeli biti skuplji od zvucnika u sistemu i da treba postici neku ravnotezu u svemu. Recimo kod mene u sistemu kablovi cenovno ucestvuju sa 25 % cene u odnosu na ceo sistem i to mi je ok . Sve preko toga mi je stvarno puno , ne kazem da nema smisla ali ja sam tako odredio i tu stavio tacku. Mozda ako mi neko jednog dana donese u sistem neki skup kabal i cujem da to stvarno radi za te pare mozda onda i promenim zice , nikad se ne zna. Mada mislim da ce to tesko ici jer bih uvek pre takvog poduhvata te pare usmerio na bolju kutiju i sugurno cuo vece promene u zvuku :wave2

Link to comment
Share on other sites

huh..pratim temu od pocetka,forum mi se zgadio u zadnje vreme,i rekao sam sam sebi u 3PM forum,al nisam izdrzao,i u ime naroda dokle li cete s ovim qrcometrom????..da Vas sve hebale zice od pocetka do kraja,slusali se tu vise muzika???..od Nordost Odina-a,Elrod Statement-a,Siltech-ova sto iz rudnika Sneguljica i 7 patuljaka na karbonskim kolicima guraju odabrani vukodlaci za prefinjene hajendere na zlatnim talickama ,naslusan slicinih "pitona" do 00,prozirnih,plavih,crvenih,crnih,okruglih "ko cevanica",pljosnatih-prozirnih,kondicionera/stabilizatora gde trepce voltaza na displeju u dilecima sekunde,po ceni mog celog sistema od 1%,vala zna li se ko su bitlsi,stonsi,fela kuti,j.l.huker,jedan usrani m.vaters,sajmon i garfankl,dorsi,dilan,hendriks,dzaret,majls,koltrejn....

Nego Paja959 jel može odgovor na ovo pitanje http://www.hi-files....ti/#entry449567

Hvala unapred.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Nego Paja959 jel može odgovor na ovo pitanje http://www.hi-files....ti/#entry449567

Hvala unapred.

:wave2

sta te muci tamo?..Linn?..Logan?..kako sviraju zajedno?..pre 20 godina bio sam spreman da dam da je trebalo i da je moglo i koju kap krvi za neki hibridni Logan,danas sa misljenja,da za mene to ne treba..Linn je republikanska stvar jos i danas,sa cenama(tehnologijom oko apmlifikacije/strimeri ili sta li je vec) su otisli u 3PM..dealera znam jako dobro,cesto odlazim u ducan,a nekad i kod vlasnika kuci (www.limar.hu)..sta sad,ja kao, jedan ljubitelj vintage zvuka i danas treba da kazem o svemu tome?..da stavljam slike koje sam ja uradio od naponskih/zvucnickih/IC kablova Odina da bi imao tiket za diskusiju,a kuci slusa stock kablove ?... :)

ako si jako zainteresiran pa se to ne moze poslusati zajedno u SRB,mogu ugovoriti slusanjac kad hoces,pa je onda cist racun,duga ljubav :)

Link to comment
Share on other sites

Ako ti forum ne odgovara- ti idi...Cime se ja bavim u zivotu, to ne treba da je predmet tvog interesovanja, kao ni moj stav prema bilo cemu, pa i onom nabrojanom...ako ti to predstavlja problem, onda je krajnje vreme da se obratis na neku drugu adresu, a ne na hifi forum.

Milovane, otici cu ja kad budem hteo i ako budem hteo.A ti se nalazis na temi koju sam ja zapoceo i govori o strujnim kablovima i kondicionerima a slabo o tome pises.Molim te, nemoj da ti ja budem problem, slobodno pisi na ovu temu sta mislis, kakva su ti iskustva, a ako zelis o meni da pricas, pozovi me, sad imas telefon pa da se ispricamo ko ljudi.A pitao sam te cime se bavis, posto ti znas cime se ja (izmedju ostalog) bavim i kritikovao si me, pa da se propisno upoznamo.Ali ako neces da se to zna nema problema, cenim to.
Link to comment
Share on other sites

pa normalno da na ovako malom i jadnom trzistu mnogo ljudi na razne nacine zeli nesto da unovci. to je donekle razumljivo, a razumljivo je i da kada neko treba da proda nesto skupo sa diskutabilnom svrhom onda mora da nastupi uvijeno (babylon11) i naravno da mu smetaju oni koji tome pristupaju relativno zdravorazumski (anubis, pera, ....).

moderacija bi trebala da se malo dublje pozabavi ekipom koja pise po forumu, pogotovu sto se vecinom medjusobno poznaju i moderatori i clanovi foruma (neminovnost male i zatvorene sredine), jer se poslednjh godina forum sveo na cisto prepucavanje i preprodaju.

toliko od mene i pri kupovini/promeni strujnog kabla uvek prvo razmisljajte o bezbednosti a posle o zracenjima, zvuku, forumu, patkometriji, itd.

Moram da te ispravim Silverrocket, zaista kablovi o kojima pisem NISU NA PRODAJU, Stoga nemam potrebe da nastupam uvijeno, niti je "üvijeno" moj stil i kad zelim nesto da prodam.I niko ko je zdravorazumski i normalno nastupio mi nije smetao.Smetalo mi je samo namerno i tendenciozno trovanje ove teme od pojedinih clanova.Kao sto sam jednom ranije rekao , ne smeta mi zdrava rasprava, koliko god se sa sagovornikom ne slazem, sve dok ne dodje do zle namere i nedostatka kulture i vaspitanja.Toga sa moje strane nije bilo, ni jedan jedini post.Za moderaciju se potpuno slazem i mislim da postoje povlasceni clanovi, upravo zbog poznanstava koje opisujes.Ja ne poznajem ni jednog moderatora.

Sto se tice tvojih Lapp strujasa, sa vecinom tvojih zapazanja se slazem, s tim sto ne poznajem tvoj sistem i ne bih nista blize mogao da kometarisem.Ipak ovako uz tu ogradu te ohrabrujem da experimentises sto vise, mozda ti se isplati.Promene mogu biti dramaticne.

Link to comment
Share on other sites

sta te muci tamo?..Linn?..Logan?..kako sviraju zajedno?..pre 20 godina bio sam spreman da dam da je trebalo i da je moglo i koju kap krvi za neki hibridni Logan,danas sa misljenja,da za mene to ne treba..Linn je republikanska stvar jos i danas,sa cenama(tehnologijom oko apmlifikacije/strimeri ili sta li je vec) su otisli u 3PM..dealera znam jako dobro,cesto odlazim u ducan,a nekad i kod vlasnika kuci (www.limar.hu)..sta sad,ja kao, jedan ljubitelj vintage zvuka i danas treba da kazem o svemu tome?..da stavljam slike koje sam ja uradio od naponskih/zvucnickih/IC kablova Odina da bi imao tiket za diskusiju,a kuci slusa stock kablove ?... :)

ako si jako zainteresiran pa se to ne moze poslusati zajedno u SRB,mogu ugovoriti slusanjac kad hoces,pa je onda cist racun,duga ljubav :)

MuÄila me sinergija Linn-a i Logana-a. ;-)

I ja imam stock kablove. :)

U svakom sluÄaju hvala, ako budem bio zainteresovan javljam.

Link to comment
Share on other sites

I evo kako se upropasti svaka tema...

Izvini Babylone, sada pocinjem da sumnjam da su slucajnost i cary monoblokovi koje mislim da imas, a slicne/iste je i meni Sretenovic nudio pre dve godine kada sam trazio pojacalo. Pa, onda nekako cudno, svako ko posluje sa Sretenovicem posle hvali Nordost kablove.... Pa se prica o 300b zvuku i eto cuda jedan na oglasima. Ne mislim ja da je srpsko trziste bilo kome bitno i da bilo ko sta kupuje zbog toga sto je to neko na forumu to nesto hvalio, ali nekakvi sistemi ostaju ljudima u podsvesti... Jedna stvar je kada neko kupi novo pojacalo pa prodaje posle staro. Druga je prica kada neko drzi lager hifi opreme i prodaje je po KP. Na kraju krajeva, prodajes tamo i neke Nordost interkonekte. Ako je sve cisto i iskreno, zbog cega je onda potrebno skrivati te cinjenice? A svi ste napadali Simu koji nije krio ko je i sta je da mu se prilepi tiket... Mada, opet, sumnjam da je iko ovde povodljiv i da ce nesto kupiti samo zato sto je Sonic/Babylon na forumu nesto hvalio...

Sa druge strane, kazes gore da su za tebe kablovi i slusanje samo emotivan dozivljaj, da te tehnika ne zanima. Zbog cega onda sa svima nama delis te emocije? Odakle ta potreba? Sto bi bilo koga od nas interesovale tvoje emocije i dozivljaji? Valjda ovde delimo ponovljiva i proverljiva iskustva i misljenja? Valjda pokusavamo da formulisemo neke stavove, da nadjemo nesto opste oko cega cemo se sloziti ili ne.... Ili je sve prodaja magle....

Link to comment
Share on other sites

Ako nista drugo bar se sad zna da Babylon nije neki Michaelis . Ima svoje ime, svoj Nick Name , korektan je kolega a i dobar drugar privatno. Iako se znamo nikad mi nije nista prodao niti me navodio na njegove uredjaje. Cime se bavi privatno je njegova licna stvar i to me ne zanima. Dobro se razume u hi - fi , veliki je ljubitelj ovoga sto mi svi volimo, uspesan je u zivotu i to nekima ocigledno smeta. Dobronameran je za razliku od mnogih i meni je to sasvim dovoljno da ga podrzim u svemu sto radi. Njegovo prepucavanje sa Anubisom verovatno ima dublje korenove jer se licno poznaju i mi tu ne treba da se mesamo i svrstavamo - neka to oni sami rese i ja im dajem podrsku i predlazem da zaborave na ruzne stvari i sujete ostave iza sebe. Jedan je zivot i i svi treba da ga provedemo u miru i da sluzimo forumu i forumasima sa svojim konstruktivnim savetima jer se to od nas ocekuje. Ocekujem od njih da ce tako i biti i pruziti ruku jedan drugom :) Za Anubisa svi znamo da je veciti kontras i mrshtavac koji je i ovde na temi krenuo djonom - nista strasno takav je covek po prirodi i to cesto sistematski radi i to je njegova stvar . Ako misli da je to u redu neka ga - valjda ce jednog dana i on shvatiti da gresi sa takvim stavom i pristupom koji samo njemu moze da steti

Tema je odlicna , lepo se razvila i ima dobar tok gde mnogi mogu nesto da nauce o skupim kablovima i da se shodno s tim i mozda odrede u nekoj buducnosti prema celoj ovoj prici.

Sto se kablova tice moje neko misljenje je da kablovi ne bi smeli biti skuplji od zvucnika u sistemu i da treba postici neku ravnotezu u svemu. Recimo kod mene u sistemu kablovi cenovno ucestvuju sa 25 % cene u odnosu na ceo sistem i to mi je ok . Sve preko toga mi je stvarno puno , ne kazem da nema smisla ali ja sam tako odredio i tu stavio tacku. Mozda ako mi neko jednog dana donese u sistem neki skup kabal i cujem da to stvarno radi za te pare mozda onda i promenim zice , nikad se ne zna. Mada mislim da ce to tesko ici jer bih uvek pre takvog poduhvata te pare usmerio na bolju kutiju i sugurno cuo vece promene u zvuku :wave2

Mudrosti i zdravog razuma ti nikad nije falilo.Zaista nije tesko biti fin.Trebalo bi svi da se ugledamo na Sucu (ukljucujuci i mene).Donecu ti ja da probas, ali ti necu prodati jer kablovi mi nisu na prodaju, ako hoces, zanima me kako ce kod tebe da legne.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...