Jump to content


Strujni kablovi-condicioneri


babylon11

Recommended Posts

Kako je krenulo, ochekujem da Oyaide i slichni uskoro krenu sa proizvodnjom audiofilskih bandera (kojima je naravno potrebno usviravanje), da bi u kasnijem periodu pocheli sa proizvodnjom istih takvih stubova za dalekovode.

.....turbina za hidrocentrale...

jedva Äekam da imam svoj mali fuzioni reaktor

bogdan maglić

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni ovi deluju zanimljivo.

Stealth Dream AC kabel.

The Ultra high performance Dream AC power cords are very thick (approximately 35mm= 1.38 inches in diameter), but flexible.

p142655363-4.jpg

p457737834-4.jpg

There are three types of Dream AC cords:

Dream Preamp (black with blue stripes) - for preamplifiers and AC power conditioners.

Dream Power (black with silver stripes) - for analog power amplifiers, turntable motors

Dream Digital (black with gold stripes) - for digital gear (CD players and transports, digital processors and AD and DA converters, digital and class-D power amplifiers)

The suggested retail price for a 1.5 meters long Dream cord is $2700; $3200 for a 2 meters cord, and then - $1000 for each consecutive meter.

Ništa lepše nego kad ti dođe "drugarica" i pita za ovaj strujni:

- " Å¡ta je ovo?"

Ti kažeš:

- " zmiuga "

Onda ugleda interkonekt i pita:

- " a Å¡ta je ovo?"

Ti kažeš:

- " zmiuga loma"

:wave2

Link to comment
Share on other sites

A da svi lepo u podrum/garazu/spajz/terasu/tavan stavimo agregat, ne mora da radi na benzin moze i na struju, pa da lepo regenerisemo AC na koji prikljucujemo samo letvu.... Naravno, treba da bude audiofilski generator i da se usvirava jedno godinu dana... Da ne kazem da bi ga trebalo drzati u audiofilskom podrumu, na audiofilskom postolju - to se valjda podrazumeva....

Neko je pitao gore za uticnice - na sajtu koji je Anubis dao imas ceo vod (osiguraci, kablovi, pa i uticnice). Mislim da su furutech u pitanju, a da je audiofilski osigurac naravno siemens. Sada se zezam, ali kada dodje vreme krecenja nije da mozda i ja ne odradim tako sto. Jos kada bih u dvoriste mogao da ukopam uzemljenje samo za audio vod.... Iiiihhaaa :cheers

Link to comment
Share on other sites

Hvala Zorane (Rocky Balboa ;-) ). :thumbsup2

Na osnovu svega iznetog u ovoj temi logichno mi deluje da nema igranja sa kablovima ako je prethodnica drljava.U stanu koji ce se renovirati upravo je takav sluchaj.

Ako neko ima predlog za neke zidne utichnice,moze i no-name ako izgledaju da mogu obezbediti kvalitetan kontakt za duzi vremenski period,hvala unapred.

Ti ne brigaj brigu , kad budes sredjivao stan napravicu ti projekat za akusticko sredjivanje sobe i razvlacenje kablova po stanu. Pocev od table sa osiguracima pa do hi - fi uticnice za sistem u zidu. To te ja castim ;-)

Mozda bi trebalo obratiti paznju na kabal od trafo stanice do tvoje bandere a posle dati akcenat na kabal od bandere do tvog stana - kuce

Link to comment
Share on other sites

S obzirom na cenu jednog nordosta kad ih saberes na gomilu od svake komponente bice dosta da celu instalalaciju promeniis i na krovu postavi solarni audio grade power suply.Ostane pride I malo tople vode da vremenom pristedis za po neku plocu.Bojler naravno na dedicated solarnu plocu da ne prlja struju za hifi.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom na cenu jednog nordosta kad ih saberes na gomilu od svake komponente bice dosta da celu instalalaciju promeniis i na krovu postavi solarni audio grade power suply.Ostane pride I malo tople vode da vremenom pristedis za po neku plocu.Bojler naravno na dedicated solarnu plocu da ne prlja struju za hifi.

Link to comment
Share on other sites

U mojoj sali bar je pola istine.Na poslednjem sam spratu sam i od solarnog power suply do hife bi me delilo 2-3m kabla.Pitao sam jednog poznanika koji je u tom poslu svojevremeno oko tih sistema sa solarnom energijom i oduvratila me je slaba isplativost u to vreme,kad je pitanje grejanje tople vode i usteda na struji.Hifa tad nije bila ni u ideji,ali kad citam ove teme o stetnosti ''lose struje'' po zvuk,i ona dodje u razmisljaonicu u vreme dokolice...

Link to comment
Share on other sites

Pa, posle evo 20 str. o strujasima i dalje suprostavljeni stavovi, i zato bi mogao jedan clash- kabel, kod nekog nekog ko ima vreme i uredjaje gde se to dobro cuje, sa poznatim i priznatim forumasima...npr da neko ko ima neki skup-kvalitetan hajend strujas ga da u poredjenje sa srednjim ili jeftinijim strujasima, domacim proizvodjacima ili diy-varijantama...da se konacno vidi za koliko je klasa taj strujas bolji,i sta je to bolje, kad vec toliko kosta...naravno, pitanje je samo, da li ce vlasnik tog strujasa hteti ( ili smeti) dati kabel na clash...time bi pala sva ova magla o istima

Link to comment
Share on other sites

Babylon je to nudio Schuci ali ne znam zasto Schuki nije prihvatio.

Voleo bih da dodje do toga ali sumnjam da ce doci do ogromnih razlika.

Kod Schuce sam slusao 1 na 1,dacove,cd playare,amplifikaciju i kutije.

Hmm,razlike su bile kako gde,sitnije,sitne,ne bas toliko uocljive na prvu loptu, ali kod kutija OGROMNA razlika u korist Dynaudia u odnosu na T+A(ne znam koji je bio model ,ali prilicno velike).

Link to comment
Share on other sites

Babylon je to nudio Schuci ali ne znam zasto Schuki nije prihvatio.

Voleo bih da dodje do toga ali sumnjam da ce doci do ogromnih razlika.

Kod Schuce sam slusao 1 na 1,dacove,cd playare,amplifikaciju i kutije.

Hmm,razlike su bile kako gde,sitnije,sitne,ne bas toliko uocljive na prvu loptu, ali kod kutija OGROMNA razlika u korist Dynaudia u odnosu na T+A(ne znam koji je bio model ,ali prilicno velike).

Hmm,sta sam hteo da kazem sa ovim gore ?

U mom sluchaju ne zelim da ulazem u skup strujni kabal dok ne budem siguran da sam sa kutijama zavrsio.

Neki korektan DIY ili eto npr.FTA da probam.Po meni,zvuchnici donose najvecu razliku u zvuku,ali ako se uverim u suprotno...menjam taktiku.

Ovo boldirano je vec za analizu u DY klubu. :order

Link to comment
Share on other sites

da se konacno vidi za koliko je klasa taj strujas bolji,i sta je to bolje, kad vec toliko kosta...

Nemoguće. ZvuÄna razlika za koju bih ja dao 100 evra nekome neće vredeti ni deset a neko treći će, opet, tu razliku laka srca platiti hiljadu evra. Koliko je, onda, dobra i koliko vredna ta razlika?

Uz pretpostavku, naravno, da smo sva trojica sliÄnog imovinskog stanja.

Link to comment
Share on other sites

Tu je samo pitanje ko je koliko spreman da da za svoj sistem. Logicno gledano svaki kabl od nekog kvalitetnijeg materijala je bolji od onog jeftinijeg, nekvalitetnijeg, ali to je u teoriji tako gde ne postoji subjektivnost oko koje se ovde vode ratovi na vecini tema. Lepo je Bujodrag rekao, pitanje je samo koliko je ko spreman da plati za tu razliku u zvuku, nista vise.

Link to comment
Share on other sites

Nemoguće. ZvuÄna razlika za koju bih ja dao 100 evra nekome neće vredeti ni deset a neko treći će, opet, tu razliku laka srca platiti hiljadu evra. Koliko je, onda, dobra i koliko vredna ta razlika?

Uz pretpostavku, naravno, da smo sva trojica sliÄnog imovinskog stanja.

Trebalo bi da se ustanove razlike u zvuku.

Drugo pitanje je da li je neko spreman da plati za to zadovoljstvo.

Problem moze da se javi ako skupoceni kabal na testu kod ,recimo Schuce,ne pokaze svu raskos a kod Babylona razvali.

Koliko sam shvatio kablomane(nemojte se ljutiti na izrazu),to je i vrlo realna mogucnost.Dakle,ne pruza kabal isto u svakom sistemu.

Znachi realno bi bilo da bude vise testova na razlichitim sistemima.

Link to comment
Share on other sites

Tu je samo pitanje ko je koliko spreman da da za svoj sistem. Logicno gledano svaki kabl od nekog kvalitetnijeg materijala je bolji od onog jeftinijeg, nekvalitetnijeg, ali to je u teoriji tako gde ne postoji subjektivnost oko koje se ovde vode ratovi na vecini tema. Lepo je Bujodrag rekao, pitanje je samo koliko je ko spreman da plati za tu razliku u zvuku, nista vise.

Slazem se da postoji subjektivnost,ali ako 4 od 5 opisu identichno ili makar slichno razlike a peti samo slegne ramenima,ipak moze da se kaze o kvalitativnoj razlici u zvuku.Opet ,drugo pitanje ko ce platiti za tu razliku.Mozda ti ili ja danas necemo a sutra cemo juriti za tim...ko to zna.

Ovo oko ratova na temama: chesto ljudi preuvelichavaju nesto sto se zove zuchnija razmena misljenja,zezanje,sitne provokacije(ovde i ja uchestvujem)...meni je to potpuno ok pa chak i zanimljivo.

Dugo sam na forumu i veruj mi da su ovo sada chestitke i pozdravi u odnosu na ono sta je bilo pre nekoliko godina.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

slusajte koliko god hocete strujne kablove, svi zakljucci do kojih dodjete merodavni su samo za taj sistem i za tu sobu i za nijedan drugi sistem ili za drugu sobu sa potpuno drugacijim setom RF zracenja. ima sistema u kojima ne postoji realna - bitna - razlika izmedju strujnog kabla od 150 i od 1500e a ima i onih gde postoji, zapitajte se zasto je to tako.

kunst ovog sporta vezanog za strujne kablove je da se u sistemu otkrije zasto strujni kablovi prave razliku. onda kada se to shvati, onda sigurno nece biti potrebno da vam jedan strujni kabl u sistemu kosta vise od zvucnika. impuls je bio jedan od retkih koji je ovde nastupio sa tehnickim objasnjenjem, nije bio ni kablovski vernik a ni agnostik, nego covek koji zna o cemu pise. slusati strujne kablove bez bazicnog razumevanja sta oni zapravo unose u sistem i kako to cine, moze da bude zabavno ali je sasvim beskorisno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...