Jump to content


Strujni kablovi-condicioneri


babylon11

Recommended Posts

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За нашу Ñтрују каква да је треба пробати и Lapp 110. О кондиционерима и не бих, ипак волим звук који није поÑут златном прашином.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

За нашу Ñтрују каква да је треба пробати и Lapp 110. О кондиционерима и не бих, ипак волим звук који није поÑут златном прашином.

:wave2

Onda ti ne znas sta je pravi zvuk :D:ruganje

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se ako je oftopik ali samo kratko i jasno: da li je bolje, ako uslovi dozvoljavaju, da strujni kabl ide direkt u zidnu uticnicu nego u neku namensku strujnu letvu? Kroz manje stvari prolazi struja zar ne?

:cheers

Zavisi, od mnogo parametara.U svakom slucaju treba probati.Meni bolje radi kroz Isotek kondicioner.Verovatno zato sto je svaka uticnica u njemu potpuno izolovana od uticaja one druge(a i spoljnih uticaja).Takodje ovde je primenjena nova tehnologija, tzv. adaptivna filtracija i selektivno davanje struje svakoj komponenti, koliko njoj treba.Laicki sam ovo objasnio, zaista nisam expert, ali cujem da svira jako dobro.
Link to comment
Share on other sites

Ма знам али прашину не волим :evil:

:wave2

Kakve visoke tonove ti volis?Objasni malo.Ja kad sam napisao vise prasine, mislio sam vise rezolucije i onih najsitnijih detalja , timbra, u visokim tonovima, koji su na snimku ali se ne cuju uvek jasno i neopterecujuce.
Link to comment
Share on other sites

Ðа виÑоке који долазе из компреÑионог драјвера, иначе о прашини Ñе одноÑило на другог колегу. Препознао Ñе.

Ðл' нема везе Ñа Струјни каблови-кондиционери-ма.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Najbolje resenje za mene kad je drajver u kompresiji, jos kad je Alnico, uhhhhhh, lepota.

И када је иÑпред драјвера дрвена хорна, као што имају неки чланови форума.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da cujem jos necije iskustvo sa kondicionerima.Mozda bi Sonic mogao da prokomentarise Response AR6, cuo sam da je opasan.Dobrodosle su i druge firme, na pr domaci DeZorel, sta je sa tom firmom?Ps Audio, njih ima dosta, Nordost Thor(inace Isotek), da li su samograditelji ulazili na ovo polje....?

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da cujem jos necije iskustvo sa kondicionerima.Mozda bi Sonic mogao da prokomentarise Response AR6, cuo sam da je opasan.Dobrodosle su i druge firme, na pr domaci DeZorel, sta je sa tom firmom?Ps Audio, njih ima dosta, Nordost Thor(inace Isotek), da li su samograditelji ulazili na ovo polje....?

Dodao bih i Šindrića i FTA.

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljam uvek teme o strujnim kablovima (i Interkonektima) mada se ove teme uvek zavrsavaju u prepucavanjima vernika i nevernika u iste.Veoma dobar tekst kolege babylon-a,uz primedbu da poredjenje strujnih kablova Belden i Neotech sa Xlo stvara dozu neverice....

Hvala,hvala.Za sada nije bilo prepucavanja, mislim da je vec svima jasno da strujni kablovi i te kako sviraju (ili doprinose boljem zvuku), i kondicioneri takodje.Proslo je vreme nevernika kad su kablovi u pitanju (bilo koji a narocito strujni), meni se cini.Zasto neverica?Taj XLO je jeftin model(oko100e) i u istoj je klasi kao Belden I Neotech, a veruj mi da je zvucno bio losiji od oba.
Link to comment
Share on other sites

Da li je moguce da neka pojacala manje ,a neka vise reaguju na srujne kablove.Ja da priznam nisam puno eksperimentisao,navise iz mojih poznatih ''religijskih'' opredeljenja :heat i zato sto sam vec resio da prestanem bacati pare na hifu vec ulagati u kolekciju.Probao sam par kablova i nisam cuo nikakvu razliku,jedan je drugar probao dosta skup kabl sa naimom i nije cuo nista od promena.Sa interkonektima i zvucnickim stvar je potpuno suprotna,cuje se svaka promena znacajno.S druge strane i naim je poceo praviti neki skuplji kabl,neki korisnici koriste hidre od fabrickih kablova koje navodno pozitivno uticu na zvuk i mozda cu to i sam poruciti i ustekati u zid direktno,pre svega sto ne kosta bubreg.Zadnja stvar sto bih hteo je da podkopavam dobru temu,a i dosta mi je ljudi kojima verujem prenelo da sve to sa strujom ima velikog uticaja na zvuk,jedan cak sa izuzetno skupim sistemom(Avantgarde zvucnici i sl....) je opisao uticaj tih skupih stujnih Nordosta kao veci od promene znacajnijih delova sistema,sa ushicenjem mi je preneo da su zaista velike promene.Licno ne bih otvarao za mene tu pandorinu kutiju koja bi mi iz kuce odnela metar ploca,ali cisto me zanima da li su neka pojacala manje osetljiva na strujne kablove?Ako ima neko od struke neka napise neku na i tu temu.

Link to comment
Share on other sites

Hvala,hvala.Za sada nije bilo prepucavanja, mislim da je vec svima jasno da strujni kablovi i te kako sviraju (ili doprinose boljem zvuku), i kondicioneri takodje.Proslo je vreme nevernika kad su kablovi u pitanju (bilo koji a narocito strujni), meni se cini.Zasto neverica?Taj XLO je jeftin model(oko100e) i u istoj je klasi kao Belden I Neotech, a veruj mi da je zvucno bio losiji od oba.

Zato sto je trziste puno fake kablova pogotovo xlo reference 2,kimber pk 10......post-15969-0-22010700-1354194346_thumb.j post-15969-0-37814700-1354194363_thumb.j

Posedujem oba xlo kabla,a suvisno je reci koji je bolji :wave2

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da cujem jos necije iskustvo sa kondicionerima.Mozda bi Sonic mogao da prokomentarise Response AR6, cuo sam da je opasan.Dobrodosle su i druge firme, na pr domaci DeZorel, sta je sa tom firmom?Ps Audio, njih ima dosta, Nordost Thor(inace Isotek), da li su samograditelji ulazili na ovo polje....?

Pogledaj teme na susednom forumu vezane za ovu problematiku. Koliko je meni poznato u toj jednaÄini ima dosta promenljivih i rezultat može varirati od sistema do sistema. To je sasvim korektno preneo i jedan od ljudi koji su bili deo DeZorel tima. Jedan deo onoga Å¡to sam napravio je samogradnja po Å¡emi koju je objavio Zen. I druga dva dela mogu se napraviti.

Da se zadržimo samo na strujnom delu pre sistema, sasvim dobar je Ston-ov predlog vezan za Lapp kabl. Koristim ga u sistemu i zadovoljan sam. Probao sam i FTA strujni kabl na DAC-u umesto obiÄnog kompjuterskog koji koristim i FTA strujni je doneo znaÄajan boljitak, pre svega u fundamentu. Nisam bio u prilici da ga poredim sa Lapp kablom na tom istom mestu.

Link to comment
Share on other sites

Da li je moguce da neka pojacala manje ,a neka vise reaguju na srujne kablove.Ja da priznam nisam puno eksperimentisao,navise iz mojih poznatih ''religijskih'' opredeljenja :heat i zato sto sam vec resio da prestanem bacati pare na hifu vec ulagati u kolekciju.Probao sam par kablova i nisam cuo nikakvu razliku,jedan je drugar probao dosta skup kabl sa naimom i nije cuo nista od promena.Sa interkonektima i zvucnickim stvar je potpuno suprotna,cuje se svaka promena znacajno.S druge strane i naim je poceo praviti neki skuplji kabl,neki korisnici koriste hidre od fabrickih kablova koje navodno pozitivno uticu na zvuk i mozda cu to i sam poruciti i ustekati u zid direktno,pre svega sto ne kosta bubreg.Zadnja stvar sto bih hteo je da podkopavam dobru temu,a i dosta mi je ljudi kojima verujem prenelo da sve to sa strujom ima velikog uticaja na zvuk,jedan cak sa izuzetno skupim sistemom(Avantgarde zvucnici i sl....) je opisao uticaj tih skupih stujnih Nordosta kao veci od promene znacajnijih delova sistema,sa ushicenjem mi je preneo da su zaista velike promene.Licno ne bih otvarao za mene tu pandorinu kutiju koja bi mi iz kuce odnela metar ploca,ali cisto me zanima da li su neka pojacala manje osetljiva na strujne kablove?Ako ima neko od struke neka napise neku na i tu temu.

Sondek, nisam tehnicki potkovan da objasnim kako i zasto, ali svojim usima sam cuo i njima verujem.Razlike su velike.U pravu je tvoj drugar.Treba da probas svakako, ali pazi se , pandorina kutija se tada definitivno otvara.Slicno sam razmisljao, koliko je to metara ploca, koje inace obozavam vise od svog "hardvera", ali odlucio sam da se ozbiljno pozabavim strujom za koju sam znao da mi je slaba tacka u sistemu, i na taj nacin slusam kako treba i ove ploce koje sam do sada prikupio.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...