Jump to content


Evidence Temptation – moji utisci


HiFi User

Recommended Posts

Jel zvucni opis sistema iz te prostorije bez ijedne zavese, tepiha a da ne spominjem apsorbere? Ako jeste kazite da znam da vise ne procitam ni jedan Vas post. Kad nesto u toj prostoriji kazete koliko dugo cujete odjek izgovorene reci, ugasite uredjaje a muzika svira jos pola sata nakon toga
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja da sam na mestu vlasnika , ja bih naplaćivao po 100 evrića za pola sata "kalibracije uÅ¡iju " .....dakle pola sata da se Äuje kako to treba da radi i kako to zvuÄi Stradivarijeva violina od pre tristo godina , u sred beograda ......dodatnih 50 evrića za edukaciju .

PS interesantni su komentari , kao ono svi imaju te kutije u garaži pa im po malo dosadno ....kao jel ima nešto novo ....pa nema , kad bude bilo biće na drugom dneniku ...do tada :wave2

PSS Å¡to se tiÄe filtriranja , basovi imaju razliÄite odzive po parovima , gde je jedan par oni koji su blizu srednjetonaca a drugi par je onaj na krajevima . To je potrebno da ne bi dolazilo do poniÅ¡tavanja ....razliÄiti odzivi ali u fazi .

Srednjetonci rade samo jedan odziv , nešto kao d'apolito , i imaju impedancu 2 oma .

Visokotonci rade neÅ¡to sliÄno kao i basovi , tj rade paralelno deo odziva / od ukrÅ¡tanja sa srednjetoncem pa na gore / da bi na najviÅ¡im frekfencijama radio samo jedan , dok je drugi saseÄen i radi kao malo bolji sreddnjetonac .

PSSS jedan od primera kako se sa vertikalno razvijenim bas poruÄjem reÅ¡avaju neki problemi .....pravi se velika povrÅ¡ina koja bez većih problema može da realno doÄara velike instrumente . Uzana prednja stranica kao kod mini monitora / ako se izmeri razdaljina izmeÄ‘u uÅ¡iju , da ne raÄunam one glavate i sa klempavim uÅ¡ima , dolazi se otprilike do sliÄnih dimenzija / pomaže da se refleksije od zadnjeg zida provuku nazad do sluÅ¡aoca bez većih ometanja , kojih ako nema , zvuÄnik bez obzira na veliÄinu jednostavno nestaje u prostoru , postaje nevidljiv ......magija malih kutija .

Link to comment
Share on other sites

PSSSS/ pazi sad sam se setio / , Å¡to se tiÄe uvodnog posta gde je napomenjeno u vezi konstrukcije dela za bas zvuÄnike .....gde je napomenjeno o vrlo malom prostoru unutar kutije iako spolja izgleda popriliÄno velika ....to potiÄe od parametara samog bas zvuÄnika koji viÅ¡e podsećaju na ekstremni CAR audio bas zvuÄnik nego na ajfaj . Izuzetno tvrdo veÅ¡anje / da ne pada u oÄajanje tek tako / sa malim Vas-om , relativno visokom rezonantnom frekfencijom viÅ¡e podseća na CAR audio gde su sliÄni parametri uobiÄajena stvar . Sam bas zvuÄnik kako spolja tako skoro i iznutra podseća na njihov zvuÄnik za kola MW 170 ......skoro se odnosi na skoro tri puta veći Qms .....koji garantuje Ävrst i solidan bas . Tako visok Qms se ne nalazi ni u jednoj jedinici koja je u slobodnoj prodaji , ni u ovom veku ni u proÅ¡lom .

PSSSSS / pazi sad sam se setio stradivarja / jednu od njegovih violina su koristili za snimak koji je kasnije reprodukovan ...pa stoga i ide ona tvrdnja o mogućnostima samih kutija .....hoću reći , taj zvuk tih kutija se može i svideti i nesvideti , ali one realno reprodukuju taj instrument .....neprocenjivo ....i to u beogradu

Link to comment
Share on other sites

Када је већ окачио Ñлику Граде/Лазе и већ како Ñе зове што и да не Ñтави Ñлику тог човека?!
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...