Jump to content


Kombinacije Zvucnika i A/V Receiver-a


supernova

Recommended Posts

Postovanje,

Obratio bih se za pomoc oko izbora zvucnika i A/V receiver-a:

Moje muke:

Zvucnici

Za skoro iste pare, ici na Kef Q5 ili Jamo D590

Q5 zvuci sjajno, D590 me je mozda u prvom trenutku manje ubedio, ali je definitivno bio u daleko losijoj poziciji da se dokaze????

Soba je 25m2, visina 3m !!!!!

A/V Receiver

Nad 753 ili H/K AVR 430, opet u kombinaciji sa gornjim zvucnicima.

Naravno, otvoren za sugestije, preporuke, ali jedino za manje pare od ovoga, sa istim ucinkom, ako ikako ....

Any ideas, suggestions????

Ave,

Link to comment
Share on other sites

Po nekim misljenjima Jamo - model D590 nije los. Citao sam neke recenzije… A i imao sam priliku da ih cujem u jednoj prodavnici spojene na Yamahin receiver… Zvuk je bio otvoren, svetlijiji, sa dosta detalja. Bas je bio malo „bledunjav“, sa odlicnom definicijom, ali to se moglo objasniti neadekvatnim prostorom u kome su bili smesteni. Ali su me impresionirali snagom i velicinom. Jedna kutija je teska preko 25 kg, a visoka preko 1 m. Delovalo je kao da Yamaha nema snagu da ih kontrolise. Naravno, to ne mora nista da znaci u pogledu kvalitete…

Mada licno mislim da Kef ima prednost u tehnologiji drivera - Uni-Q jedinice i sl. Mozda su zbog toga otisli korak dalje nego Jamo…

Link to comment
Share on other sites

Koje si NAD-ove AV risivere cuo od starijih modela ?

U svakom slucaju ako istu filozofiju sa sterea primenjuju na AV uredjaje

kao sto tvrde mora da je dobro ali...

Da li je neko primetio da AV risiverima ozbiljno nedostaje dinamika u zvuku ? ? ?

To tvrdim jer sam preslusavao pocev od Technicsa pa Yamaxe a cuo sam

i Marantz-ov najslabiji model u seriji - jos ranije a skoro sam cuo i Pioneerov AV risiver.

:)

U svakom slucaju imaju i jos boljki u odnosu na "gola" pojacala ali

i svojih prednosti ko oce sve odma... :lol:

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetima.

U potpunosti se slazem sa denis-ovom konstatacijom za Jamo D590. Definitivno tu ima materijala, ali nesto fali, sto moze i nemora da bude posledica okruzenja u kome je slusano (Tehnomarket).

KEF Q5 je i mene ubedio iz prve, precizan, jednostavno zvuk koji meni lezi.

Q4 je osetno laksi u zvuku, naravno i u parama, ali licno mislim da je svaki Evro razlike u ceni i razlika u zvuku.

Slusao sam i B&W 602 S3. Moram priznati da je i on poprilicno dobar, malko mutniji u odnosu na KEF-a. Nije me dobio iz pocetka, kako Q5 jeste.

Mora se od necega poceti, Zvucnici kao No. 1, a onda A/V receiver koji njima lezi.

Ave,

Link to comment
Share on other sites

Ej , ljudi evo malo kasnim ali nikad nije kasno...

Sto se tice B&W zvucnika tu sam totalno subjektivan....

Ali evo pokusacu da budem objektivan :D

602 koje sam cuo na Atacama stalcima - zvucale su prilicno mirno kontrolisano sa totalno moze se reci neutralnim zvukom uprkos cinjenici da svi B&W zvucnici imaju malo neki laoudnes efekat ili se bar tako meni cini... Najvise su me iznenadili visoki tonovi koji su neverovatno perfektni

ali ne i previse napadni - bas je definisan i precizan iako mi se cini da nije previse izrazen....Izgledalo je kao da sviraju bukvalno svaki mali detalj koji im je isporucivao Pioneeriv AV risiver...Ipak danda i ja smo se slozili

da tako lepom mirnom i neutralnom zvuku nedostaje dinamike a to samo mozemo pripisati Pioneerovom AV risiveru...

Toliko za sada

POzdrav ! ! !

P.S Danda hvala jos jednom na interaciji... :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...