Jump to content


Jamo s 606


ÄŒe007

Recommended Posts

Pozdrav forumašima!Imam Jamo s 606 koji bi trebalo malo poboljšati.Visokotonci su mu neki mali sa neodijum magnetom i nemaju veze sa hi-fi_jem.Srednji su prenaglašeni verovatno zbog no-name kondenzatora...Razmišljao sam o Vifa visokotoncima i popravci skretnice uz zamenu svih kondezatora boljim.Ako neko može pomoći unapred sam mu zahvalan!post-29920-0-06573300-1353849722_thumb.j Kutije su 130w na 6 Ohma,bi wiring.

Link to comment
Share on other sites

Као прво Ñтављање или замена поÑтојећих кондезатора бољим и то блоковима је физички неоÑтварива.

Лимит је димензија оригиналне штампане плоче Ñкретнице.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

DODATAK: kondenzatori su SPT 75mF 100v 2 kom,27 mF 100v i 6 m( :cool: 100v,tako piÅ¡e.ZvuÄnici su bas 20 cm 5 ohm_a,srednji 2 komada 13cm 7ohm_a,visoki 2,5cm mini neodijum magnet 6,2 ohm_a.Stavio bih VIFU xt25 ring radiator ili SEAS 29tff ili 29taf visokotonac 6 ohm_a uz korekciju skretnice.VIFA JE 4OHM_a,a SEAS 6ohm_a.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stavio sam SEAS 29 taf visokotonce u kutije zadovoljan sam istim i interesuje me Å¡ta bih dobio zamenom kondenzatora,kvalitativno gledano.

Po mom misljenju sto je bolji drajver to je potrebnija bolja skretnica.Ugradnjom nejjeftinijeg MKT kondenzatora od 120din umesto elektrolita dobices mnogo cistiji zvuk.Da sam na tvom mestu zamenio bih samo kondenzator koji je redno vezan na visoki,za pocetak.

ps.kako si nabudzio seas visokotonce na plasticnu masku kutije,moze li neka slika?

Link to comment
Share on other sites

post-29920-0-41745500-1358538594_thumb.j

Po mom misljenju sto je bolji drajver to je potrebnija bolja skretnica.Ugradnjom nejjeftinijeg MKT kondenzatora od 120din umesto elektrolita dobices mnogo cistiji zvuk.Da sam na tvom mestu zamenio bih samo kondenzator koji je redno vezan na visoki,za pocetak.

ps.kako si nabudzio seas visokotonce na plasticnu masku kutije,moze li neka slika?

Prosekao sam masku i ivericu ispod pa je legao odliÄno.Ja sam stolar izmeÄ‘u ostalog i nije mi bio problem,neiskusni bi vrlo verovatno slomio plastiku!
Link to comment
Share on other sites

Izgleda bolje nego sto sam ocekivao. :thumbsup2

Hvala,sad samo promeniti kondenzatore.S obzirom na gabaritno malu ploÄu,moraće da se pravi nova,veća,sa sve promenjenim kondenzatorima! Sugestije koji -je potrebna.Normalno bez egzote jel sa postojećim driver_ima to nebi imalo smisla...Best buy varijanta-da!!
Link to comment
Share on other sites

Hvala,sad samo promeniti kondenzatore.S obzirom na gabaritno malu ploÄu,moraće da se pravi nova,veća,sa sve promenjenim kondenzatorima! Sugestije koji -je potrebna.Normalno bez egzote jel sa postojećim driver_ima to nebi imalo smisla...Best buy varijanta-da!!

Nemoj se maltretirati sa novom plocom,povezi jedan kond kablom sa postojecom skretnicom pa ga zalepi negde sa strane.Ako ti se svidi rezultat onda se baci na pravljenje nove skretnice,ako ne ostavi kako jeste.

ps.Verovatno ce ti trebati atenuacija visokotonca,probaj i to.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...