Jump to content


Phono preamp


VU metar

Recommended Posts

Hteo sam da uzmem Musical Fidelity V90 LPS u 4audio međutim nemaju ga više i neće ga nabavljati.
Da li postoji neki drugi preamp koji je takođe dobar https://shop.4audio.rs/kategorija-proizvoda/gramofonska-pretpojacala/
npr. Nad PP 4i? Vidim da ima USB a to bi mi dobro došlo zbog ripovanja vinila u digitalni format.

Link to comment
Share on other sites

On 12.8.2018. at 0:35, microfarad said:

Najbolji preamp do 200 evra je Musical Fidelity V90 LPS !!! Slušao i zvuči sjajno. Preko nov košta oko 160 evra!!!

Da li možda znaš kakav je Musical Fidelity V-LPS II i da li ima neke razlike između njega i Musical Fidelity V90 LPS?

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, microfarad said:

V90 serija je direktni naslednik V serije. Predpostavljam da je zvučno istog karaktera, nisam slušao stariji model,  na testovima je dobro ocenjen!?

Gledao sam test na Yt, zvučno je bolji od Phono Box S, inače razmišljao sam i o Cambridge CP2 međutim kapacitativnost je 220 pF dok je za moju glavu predviđeno 100-200 pF, na Phono Box S mi je uvek najbolje zvučalo na 100 pF,  na 220 pF i više mi je ton postajao mutniji.

Link to comment
Share on other sites

Nisam radio sa cevima dovoljno da mogu dati preporuku. trebalo bi da je svaki stirofleks dobar izbor. Mozete probati i silver mica. Kao jeftino resenje za probu uzmite Wima FKP2, mogu se kupiti ispod 100 dinara komad. Iako se radi o malim vrdnostima i maloj kolicini folije ipak pokusajte naci koja je spoljna folija i taj kraj staviti na masu da sam kond kupi manje smetnji iz prostora

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Krca44 said:

Dobro vece

Da li imate preporuku za stiroflex kondenzatore od 50 do 100 pF za ulaz phono preampa, radi eksperimenta oko ulaznog kapaciteta ( E88CC ruska cev na ulazu ) ?

Unapred hvala, Krca

Silver mica

Stirofleks

Pre ćeš to isprobati sa Silver micom jer ima mnogo veći izbor manjih vrednosti koje možeš da kombinuješ.

Pretpostavljam da bi ih lemio na činč van preampa i slušao šta unose...?

Link to comment
Share on other sites

Za Shure V15, preporuka proizvodjaca, mislim radi i sad ok, ne mogu da izmerim ( dok ne stavim Win7 ), nego naleteo sam na neku diskusiju i tvrdnje na komsijskom forumu i probao ponudjeni kalkulator.  Sa unetim podacima on pokazuje da je rezonantna frek. kantilevera oko 13 KHz a idealno bi bilo oko 10 KHz sto se i dobije ako se ubaci 500 pF.... mislim neka simulacija al' sam i ja nesto radoznao, lakse mi da prvo dodam, da slusam pa kasnije mozda i da skidam ovo sto vec ima ( prvi kond ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...