Jump to content


Hi-Fi Choice preporuka za testiranje visokih.


greendolphin

Recommended Posts

U oktobarskom (najnovijem) broju magazina Hi-Fi Choice nalazi se lista deset numera za testiranje visokih tonova u hi fi sistemima koju cu vam sada postaviti.

Top Ten tracks for testing treble:

1. Billie Jean - M. Jackson

2. Wuthering Heights - Kate Bush

3. UFOrb - The Orb

4. Isobel - Bjork

5. Freddie Freeloader - M. Davis

6. Flower - Duet Delibes

7. Miss Chatelaine - k.d. lang

8. Blowin In The Wind - B. Dylan

9. Pantala Naga Pampa - Dave Matthews Band

10. Shape Of My Heart - Sting

Bar 50% ovih numera svi imamo pa ne bi trebao da bude problem.

pozdrav

greendolphin

Link to comment
Share on other sites

Ne pise nista. Samo je data lista. "Shape Of My Heart" od Sting-a, na primer, bogata je visokima pocev od gitare koja svira u gornjim lagama do sesnaestina na hi-hat-u i back beat na obrucu dobosa Vinnie Colaiuta-e koji su takodje visokog pitch-a. Jednostavno preslusavas i vidis kako ti sistem reprodukuje treble. Preduslov je da si nekada slusao band uzivo na mezzoforte dinamici gde je drummer svirao zatvoren hi-hat i obruc palicom tako da imas predstavu kako to zaista zvuci.

Pozdrav

greendolphin

Link to comment
Share on other sites

Zato i pitam... Nisam bas imao priliku da ih cujem... Mislio sam da pojasnjavaju nesto konkretno. Bob Dylanova Blowin’ In The Wind mi zvuci vrlo prirodno. I u cinelama... Kod Bjork mi nije jasno nista, posto su instrumenti elektronski i ne znam kako je producent hteo da to zvuci...

Ja kad pokusavam da nesto uporedim obicno uzmem diskove koji su snimljeni sa dva mikrofona ili uzivo... Onda mogu da osetim prostor, dubinu, sirinu i sl. Takodje prirodnost instrumenata. Na nekoliko diskova jazz-a su cinele kao zive! Recimo Jazz in the Pawnshop! Legendaran snimak, skoro bez zamerke!!!

Link to comment
Share on other sites

E evo jos nekih zanimljivih stvari kad smo kod testiranja zvuka - visokih a

bogami i onih niskih :

da li ste probali videli ili culi AUDIO Test Cd-ove

sa nekih 50-60 kratkih semplova koji su cisti sinusoidi i to od 20hz do 20khz... ? ! ?

Pokusao sam da linkujem ali sam zaboravio odakle sam skinuo ovaj cd

u svakom slucaju, da cujem pa ko je zaiterosovan okacicu ili saljem fajl...

Pozdrav ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Imam jedan takav disk. To je Alan Parsons & Stephen Court Audio Test Disc u izdanju Mobile Fidelity. Meni je taj disk pomogao u konkretnim stvarima, tj. da lakse i brze dodjem do zakljucaka gde „skripi“… I svima bih preporucio neki takav slican… svima koji teze boljem zvuku bi pomogao…

Meni se svideo deo (nekoliko numera) gde su snimljeni solo instrumenti ili glas… Snimljeno je analiticno tako da mozete „videti“ sta vise „lezi“…

http://www.audiophile-lp-cd.de/scripts/ ... 8f08d0b59f

ili slika

http://www.aurealm.com/gallery_covers/spcd_15.jpg

ps. obratite paznju na cenu :wink::D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...