Jump to content


Čuje se FM radio program iz zvu�nika, a nemam tuner.


Toshiro Mifune

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo sada kada smo pomogli jedan drugome i obezbedili neophodnu strucnu pomoc, da se vratimo na temu.

 

Danas sam premestio sistem u drugi kraj sobe, 3 metra daleko od radijatora i fantomski radio ~ Glas Rusije~ :roll: sa svojom propagandom se jos jace cuo. Dakle, kao da sam potenciometar pojacao na 8h....krajnje poražavajuce i frustrirajuće. Promenio sam napojne kablove, zamenio Lapp sa onim obiÄnim kompjuterskim, okretao Mogami na drugu stranu, menjao letvu, ubadao letve u druge utiÄnice, menjao interkonekte i zvuÄniÄke kablove. Najboji rezultat se dobije kada ceo sistem pomaknem 20cm prema sredini sobe i kada izbacim snagaÅ¡a iz sistema,....ali ipak se Äuje Å¡um i radio stanica.

 

Da li na forumu ili van njega postoji neko ko zna da stane na kraj ovoj sablasti? Da li je to toliko nepoznata i nerazjaÅ¡njena pojava da baÅ¡ niko ne zna kako da saniram *****? Da zovem RATEL da njih pitam zaÅ¡to mi se Äuje fuckin Glas Rusije? Da li stvarno neÅ¡to oscilira u pojaÄalima jer sve nestaje kada se pojaÄala iskljuÄe?  :plakanje 

 

Hvala na dobronamernim i upotrebljivim odgovorima i predlozima, kao i na reÄima utehe i saosećanja :wave2

Link to comment
Share on other sites

kad se iskljuci interkonekt izmedju integralca i snagasa da l;i se i dalje cuje radio program? Nemojte vaditi interkonekt dok je ukljucen snagas vec prvo izvucite interkonekt pa onda ukljuicite snagas. Da li je interkonekt izmedju integralca i snagasa simetricni koaksijalac ili nesimetrican? U prevodu, da li imam pored sirma dve ili jednu zicu? Ako je sa dve zice da li ste probali da okrenete interkonekt obratno?

Link to comment
Share on other sites

Prvo, uz zahvalnost, da odgovorim impulsu jer sam upravo probao to sto mi je predlozio:

 

1.  Iskljucio sam interkonekt koji povezuje int sa snagasem (Chord Cobra 3) potpuno iz price. Oba ampa su ukljucena a medjusobno nepovezana. Radio se cuje i dalje.

2.  Kada iskljucim snagas, radio prestaje da svira.

3.  *Kada vratim zvucnicke kablove u integralac i potpuno iskljucim snagasa iz price radio se opet cuje, ali tise nego kod snagasa

4.  Kada vratim prvobitni setup, tj. kada su oba ampa povezana u biamping mode, radio se cuje najglasnije

 

A sada drugo. Drug ras mi je ustupio njegov preamp i snagas da bih probao i eliminisao neke stvari. Velika hvala rasu za volju i razumevanje. :thumbsup2

Radi kraceg pisanija, mojim ampovima cu dodeliti prefiks E,  a rasovim R.

 

1. kombinacija Rpreamp i Esnagas : radio se cuje

2. kombinacija Eint i Rsnagas : radio se ne cuje !!!, ali postoji lagani Å¡um u oba zvuÄnika (Å¡Å¡Å¡Å¡Å¡Å¡Å¡Å¡Å¡Å¡Å¡Å¡Å¡Å¡Å¡) (pogledati stavku 3. * gore )

3. kombinacija Rpreamp i Rsnagas : nista se ne Äuje, ni radio ni Å¡um, potpuni muk kako i treba

 

To bi znaÄilo da neÅ¡to u Expo ampovima oscilira i prima signal radio stanice. Da li bi sada ovo sve moglo da vam da ideju Å¡ta se deÅ¡ava i kako da to otklonimo?

JoÅ¡ ću da probam jednu stvar, da odnesem ampove na druge lokacije (npr. kod rasa i kod joÅ¡ jednog dobrovoljca... :wave2 ) pa da vidim da li se kod njih deÅ¡ava isto ili ne. Možda su ampovi potpuno ok, samo je nesrećna okolnost ta, da se gaÄ‘aju frekvencije....

 

BTW, rasovi ampovi su odliÄni, i sa mojim se izvorima i kutijama odliÄno slažu :listen

:wave2

Link to comment
Share on other sites

mislim da niste probali jednu varijantu koju sam naveo  ranije. Trebate probati mrezne kablove koji nemaju uzemljenje. Najlaksi nacin da to uradite je da prelepite izolir traku preko kontakata za uzemljenje na utikacu. Mislim kao i prosli put ad ce ovo resiti problem ako ispravno pretpostavljam problem. Ako ti resi problem ostaje Vam samo da otvorite R sistem i proverite da li je uopste vezano uzemljenje za sasiju i masu i kako je to u odnosu na Exposure.

 

Nemojte pogresno tumaciti oscilovanje od prijema radio stanice preko kucista zbog lose resenog vezivanja uzemljenja i masa. I proverite kad vec otvarate da li imaju ulazni filtri u uredjajima

Link to comment
Share on other sites

Probao sam sada da prelepim kontakte za uzemljenje ali na letvi, raÄunajući da je isto. Radio se Äuje, ali jako tiho!! 10 puta tiÅ¡e nego pre...ali se Äuje.

5 min kasnije...vratio sam se da maknem traku sa kontakata i probao ponovo, Äuje se isto kao i malo pre. Verovatno im se signal smanjio, a već sam se poradovao da je mrežni kabl... :plakanje

A da, rasov preamp ima obican kabl sa dve viljuÅ¡ke bez kontakata za uzemljenje, a iz snagaÅ¡a ide ona IEC utiÄnica i koristi se mrežni kabl za kompjuter.

JoÅ¡ sam neÅ¡to primetio, a to je da se signal radija menja ako pomiÄem celu policu sa sistemom koja je na toÅ¡kovima, napred nazad, kao kada pomerate antenu za tuner po stanu tražeći najbolji signal...

 

Slikaću Exposure iznutra pa da sami vidite.

Link to comment
Share on other sites

nije do mreznog vec do vezivanja uzemljenja i mase elektronike unutar kucista. Moglo bi da se resi ali ne prepiskom. Za ovakav problem bih morao biti na licu mesta. Ako mozete da mi uslikate amp u visokoj rezoluciji i posaljte ne mejl pokusacu da resim problem. Interesuje me deo oko euro uticnice i zica uzemljenja gde ide sa nje. I masa elektronike ako se vidi gde je vezana, verovatno kod chincheva. Saljem mejl na PP

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...