Jump to content


Besplatan legalan download


vladovid

Recommended Posts

Otisao drug u Nemacku, skola jezika.. Smorio se tamo neki deseti dan i resio da skine neki film.. Upalio torrent, skinuo nesto iz 2011, odgledao.. Ujutru kuca neko na vrata, drug otvori, milicija! :type Jedva ziv dokazao da nije iz Nemacke i da je skinuo jedan jedini film i da je to u zemlji odakle on dolazi jos uvek legalno.. Prosao je sa upozorenjem da su mu progledali kroz prste, ali ako se desi jos jedan takav pokusaj, sledi pritvor i neki vid kazne..

Rekao bih po lokaciji koja ti stoji ispisana ispod avatara da si iz Beograda, država Srbija, ali možda i grešim...

Naslov teme je veoma jasan, mada se znalo da ce nekada poceti ovakva rasprava.. Neka se ukljuci lepo Paja ili Willi i obrisu sav offtopic, a mogla bi i neka packa da padne! :crno-na-belo

Iskreno ono što me najviše nervira je kad neko hoće da bude veći papa od samog pape.

Link to comment
Share on other sites

...da je to u zemlji odakle on dolazi jos uvek legalno..

Da se razumemo, u zemlji Srbiji ovo NIJE legalno, jedino što ne postoji takav vid kontrole kao u DE, pa torenti rade 24/7 i nikom ništa.

Prijatelj mi radi u UBPOK-u (odeljenje za visokotehnološki kriminal) i znam da je ovako. A ne kažnjavaju zato što nema inicijative države da se to radi (a moglo bi, preko provajdera i IP adresa).

Link to comment
Share on other sites

Rekao bih po lokaciji koja ti stoji ispisana ispod avatara da si iz Beograda, država Srbija, ali možda i grešim...

Iskreno ono što me najviše nervira je kad neko hoće da bude veći papa od samog pape.

Wega , ajd da probamo nekako drugacije, bez rasprava i po pravilima foruma. Na pocetku sam napisao i ostajem pri tome - U ovoj temi ne zelim da vidim adrese Torent sajtova. Ja sam ovu temu postavio i zamolio sam te i ranije da takve adrese ne ostavljas. Ako mozes da das doprinos temi ostavljanjem neke adrese koja nije Torent, bio bih ti zahvalam, ako ne nemoj postovati u ovoj temi. Unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

Rekao bih po lokaciji koja ti stoji ispisana ispod avatara da si iz Beograda, država Srbija, ali možda i grešim...

Iskreno ono što me najviše nervira je kad neko hoće da bude veći papa od samog pape.

Trenutno sam u Beogradu, drzava Srbija, da. I, sta to znaci? Cak i ako je to tvoje "ono sto nije kaznjivo=legalno", opet jasno mistifikujes cinjenice.. Kolege su me vec ispravile.. Pitanje je samo da li ti to ne mozes, ili ne zelis, da shvatis..

Sto se ramova tice, ovo bi mozda bio bolji primer: Ti imas firmu koja proizvodi ramove i napravis neki ram koji se po karakteristikama razlikuje od vecine ramova. To normalno prodajes za neku cenu, zastitio si autorskim pravima da je to tvoj originalni dizajn, tvoje delo, itd.. Meni se svidi taj tvoj ram, kupim ga, okacim u sobi i dodju neki prijatelji kojima se on takodje svidi.. Umesto da im ja kazem, eto wega pravi ramove, odite kod njega kupite, mi se setimo da probamo da iskopiramo.. Iskopiramo mi taj ram, ispadne bruka dobro, uzme svaki prijatelj po jedan i svi zadovoljni.. Ali, onda se setimo da mozemo da kopiramo taj ram u beskonacnost i da poklonimo svima kojima se svidja, da ne bi potrosili novac kod tebe naravno.. Jos pritom, okacimo reklamu na internet "poklanjamo ramove koje wega prodaje".. I tako, umesto ti da prodas 20ramova za mesec dana, mozda budes prodao 10, za godinu dana ces prodavati po jedan, dok ce kod nas dolaziti svi oni koji hoce tvoj ram.. Ako vec sad razmisljas da napravis neki drugi ram, iskopiracemo i njega, ne moras da se trudis.. Samim tim, ta tvoja firma nece donositi nikakav prihod, a ti neces ziveti tako lepo kao sto si mogao, iako mozda zasluzujes, jer si napravio neki stvarno dobar ram u kome dosta ljudi uziva. I ako ti ne budes bio ljut posle svega toga i ne odlucis da nas tuzis, a pritom imas sva prava na to, onda si ti neki mnogo dobar deckic.. Pa sav ovaj tvoj trud mozda ima nekog smisla. Ali budimo realni?

Opet moram da ponovim, sve ovo moze da ode u beskonacnu raspravu u koju ce se uplesti lopovske diskografske kuce, losi zakoni, itd, itd.. :blah

Ideja je ok, neka postoji jedna tema sa linkovima ka legalno upload-ovanom muzikom, koja ne krsi nikakva autorska prava, zatrebace nekada nekom.. Onu drugu je lako naci..

Link to comment
Share on other sites

Potrebno je da iz teme isključimo sve peer-to-peer i download oblike razmene materijala koji podleže autorskim pravima: to ne znači da su torent i download nelegalni sami po sebi, jer pomoću njih možete razmenjivati i besplatne, freeware i shareware sadržaje, već samo materijali koji su zaštićeni. Na njima je to uvek naznačeno. Kada od nosioca prava skidate sadržaj s interneta, kao što su recimo albumi grupa koje ih objavljuju online, prvo ćete naći naznačeno da je materijal za skidanje (dakle, ne pomoću RealPlayera, JDownloadera i trikova) a onda ćete pre samog skidanja morati da prihvatite uslove njihovog korišćenja. To je ugovor između vlasnika i vas i on nakon skidanja ne može biti izmenjen ni u joti. Drugim rečima, kada Radiohead objavio ceo album online i omoguće besplatno skidanje, to će prvo biti naznačeno i, drugo, niko vam naknadno ne može naplatiti taj album. Dakle, uvek pogledajte uslove korišćenja.

Što se Nemačke tiče, znam iz prve ruke da se tamo ne kažnjavaju leechere nego seedere. Prvi put ide opomena ili kazna od pedesetak evra, a posle toga krivično gonjenje.

Link to comment
Share on other sites

nikstev, molim te reci neupucenima sta predstavlja tvoj avatar tako da bismo znali koji je tvoj stav.

Decko iz Finske je mnogo vickast i za postovanje je njegova zelja da gleda filmove u visokoj rezoluciji, ali njegova dosjetka nije adekvatan odgovor zakonu. A nije ni neka potpora borcima za slobodno koriscenje dostupnih sadrzaja koje internet pruza....

Link to comment
Share on other sites

Nema tu mnogo filozofije - leech-ujte dok možete. Tako se radi i na zapadu i na istoku. Kada ujka Sem bude rešio da pojača pritisak kao onomad kada su preko noći raščišćene ulice od preprodavaca diskova (vratili su se, naravno, kada je pritisak popustio), neće više biti tako lako doći do ilegalnog sadržaja. A sada bi mogli da se vratimo na temu - besplatan legalan download.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pretrazivanjem foruma nisam bas nasao temu sa istim naslovom pa je zato postavljam. Zamisao je da se na jednom mestu na forumu nadju linkovi za besplatno legalno skidanje muzike sa neta. Izvolite i dajte svoj doprinos. Unapred hvala.

Na sledecem linku imate besplatan legalan download muzike japanske kompanije Bakoon Products i to u 2 formata 16/44.1 i 24/96

http://www.bakoonpro...ads/recordings/

Hehehhe sad me ovo podseti na jedan vic koji ide ovako: "Komsija dugo te nisam video,gde si bio?"U zatvoru"-kaze onaj drugi"."Zasto-pita ovaj prvi". "Zbog ubistva.Ubio sam coveka zbog Kosovske bitke-kaze onaj drugi". "Ali to je bilo pre 600 godina-kaze ovaj prvi"."Ja cuo juce- kaze onaj drugi". Tek sad vidoh da je pokretac teme vec postavio link.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Dobih par linkova od koleginice, nisam stigao da ih sve isprobam:

  • http://music.download.com - The venerable MP3.com site was bought and sold, but a free download site from its sister company CNET has arrived. The site provides a place for independent artists to share their music with once and future fans.

  • www.pastemusic.com - For the mere act of signing up for the Paste mailing list, you can download free full-length songs by the site's featured artists. Why are the songs free? The bands hope you ll get hooked enough to purchase the whole CD.

  • www.freesolopiano.com - If you think the sound of ivories being tickled is just the thing for your iPod, the free solo piano works available here could be a gold mine.

  • www.vitaminic.com - One of Europe's major sites for new music and musicians using the Internet to promote themselves, Vitaminic hosts thousands of free MP3 files that span both the globe and the genre lists.

  • www.iuma.com - Dedicated to helping new musicians get heard, the IUMA site offers free tracks of everything from hip hop to New Age.

  • www.freekidsmusic.com - This site hosts scores of MP3 files just for kids and plenty of information about the artists (and albums) who make them available.

  • www.amazon.com - The veteran online bookseller, has a collection of free MP3 files from popular artists to download.

Link to comment
Share on other sites

ti si transmiter, ja sam antena, a oni su repetitor

novi album repetitora dostupan je za daunlod na sajtu izdavaÄa: http://moonleerecord...odo-li-na-okean

usput, komentar borisa vlastelice sa popboks sajta:

Bravo za Moglija.

Postoji Negotinski bend Spins, Äiji pevaÄ i basista je bivÅ¡i fudbaler i fudbalski trener, koji je odveo Hajduk Veljko u viÅ¡i rang takmiÄenja u svojoj prvoj sezoni. Tajna je bila da nagovori igraÄe da ne izlaze petkom uveÄe, ali zato posle tekme subotom imaju dozvolu da se razvale koliko god hoće, i ide i on s njima. Svidela mi se taktika. NeÅ¡to izmeÄ‘u Žive i Saleta Jankovića. Ali kaže da je jako teÅ¡ko igrati fudbal i odskakati od te sredine, i da se zbog toga i smorio.

Zato podrška od Repetitora i vrati se u Zvezdu.

Komentar je na sledeći tekst:

Ivan Lakićević Mogli – FK Donji Srem

Mladi fudbaler superligaÅ¡kog fudbalskog kluba Donji Srem iz Pećinaca, Ivan Lakićević Mogli, po sopstvenim reÄima jedini fudbaler domaćeg prvenstva koji iskljuÄivo sluÅ¡a rokenrol i hevi metal, govori o omiljenim pesmama i albumima, koncertima Rolling Stonesa i Partibrejkersa, Jimiju Hendrixu i onome Å¡to mu smeta u Beogradu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...