Jump to content


Besplatan legalan download


vladovid

Recommended Posts

barti, moj post se ne odnosi na tebe vec na clana koji je na ovoj temi hteo da sazna koji torent sajtovi sadrze muziku  ex-YU izvodjaca

 

no hard feelings

 

pozzz

Vlada

 

Unapred se izvinjavam svim pogodjenim i uvredjenim clanovima foruma jer sam prvi post, ruku na srce,ne obracajuci paznju na naslov brzopleto poslao, te sam u drugom,shvativsi gresku, pokusao da ublazim sopstvenu krivicu.(mada,cemu tolika doza britkost i ostrine koja je,koliko mogu da primetim, u poslednje vreme opustosila forum?).

Link to comment
Share on other sites

I ja bih voleo da znam da li uopšte postoji neko mesto gde bih mogao legalno (i legitimno) da kupim neki od albuma ex-Yu rock scene koji me interesuje.

Mislim da bi diskografske kuće koje su neÅ¡to znaÄile osamdesetih na prostorima bivÅ¡e nam Yuge (tu prevashodno mislim na Jugoton) mogle da razmisle o pokretanju portala za download, ali ne mp3, već WAV, FLAC ili joÅ¡ bolje, Hi-Res materijala skinutih sa matrica (ako su joÅ¡ uvek u životu).

Dosta ploÄa viÅ¡e nema Å¡anse da se naÄ‘e, a i kad se naÄ‘e stanje u kome su je priliÄno loÅ¡e.

Remasteri su obiÄno loÅ¡i, tako da bi ovo bio po meni jako lep potez, naravno, pod uslovom da se pruži izvorni materijal, a ne neki mambo-džambo-ultra redigitalizovan remaster koji me aposlutno ne zanima.

Link to comment
Share on other sites

Sto li se vi sekirate i izigravate "casne sestre" kada vas niko ne placa za to? Ponuda i potraznja, neka o tome brine kome je posao i ko ima zaradu od toga.

Niko ovde ne "izigrava casne sestre i sl", ovde se radi o generalnom pristupu, o tome da malo poboljsamo svoje ponasanje i da makar za 1 % pokusamo da budemo bolji i prema drugima i prema sebi.

Ako je tebi kradja prihvatljiva i ako je to tvoj model ponasanja,

onda u redu - ti kradi, niko ovde nece da te spreci u tome,

jedino te molim da uputstva za kradju ne ostavljas u ovoj temi.

Link to comment
Share on other sites

Gde sam ostavio uputstva za "kradju"? Ne nabedjuj za nesto sto nisam ni savetovao da se radi niti ja radim. Uvreda je reci da neko krade i to ostavi za lice u lice.

Rekao sam da ne izigravate ono sto niste, da se krstite i masete prekrstenim prstima preko onog napisanog...

Muzika koja vredi ona se i kupi, a kada bi kojim cudom ukinuli pristup preko neta pitanje je koliko bi izvodjaca naslo svoj put do slusaoca.

Reperi lepo zaobisli lopovske izdavacke kuce i obogatili se preko noci kada cela zarada se slila u njihov dzep.

Link to comment
Share on other sites

Pre nego sto otpocne ''okrsaj'' samo bih hteo da ukazem na cinjenicu da ovo pitanje u praksi nece biti razmatrano u teorijskom smislu....

Link koji sam postavio u prethodnom postu ukazuje na to da je pitanje ''sprecavanja piraterije'' postalo predmet interesovanja pravosudnih vlasti (najverovatnije je njihovo ''interesovanje'' plod pritisaka, zelje da pokazu da rade na tome itd.).

E sad, u praksi to najcesce izgleda tako sto se naprave i na sva zvona objave neke ''akcije'' protiv onih koji su percipirani kao problem...pokrenu se postupci...novine pisu o tome...uzburka se javnost...zainteresovani aplaudiraju...

U sustini neko ce snositi posledice, bice procesuiran, ''kaznjen za primer''... Poenta je u tome da treba izbeci da neko sa foruma, pa i sam sajt (odnosno forum) strada kao ''kolateralna steta'' u nekoj akciji suzbijanja piraterije... Logika upucuje na to da ce biti prvo praceni sajtovi koji se bave muzikom, filmom i drugim medijima koji uzivaju pravnu zastitu...

 

Znaci da povodom ovog konkretnog pitanja nasa privatna misljenja o pirateriji nisu predmet razmatranja. Da li neko misli da je piraterija obican lopovluk ili da su velike izdavacke kuce lopovi i monopolisti, pitanje prava ljudi koji nemaju novac da budu ''konzumenti umetnosti'', da li su zasticeni umetnici ili profit velikih kuca, da li treba komercijala da uziva jednaku zastitu kao ''prava umetnost'' koja po pravilu ne donosi visoki profit, zasto nema ''pozitivne diskriminacije'' siromasnih trzista ( u Engleskoj preko amazona CD prosecno kosta 5 funti a u Srbiji oko 1.500 dinara !?) i sl. sve to moze da bude posebna tema.

 

Po pravilima foruma je zabranjena piraterija ali ne i rasprava o njoj kao drustvenoj pojavi. Na forumu je vec bilo rasprave o tome, ali je pokretanje takve teme uvek aktuelno i rasprava ce postajati sve aktuelnija i zanimljivija jer ce represija biti sve veca.

 

Ova tema s jedne strane moze da donese vrlo kvalitetnu, sadrzajnu i zanimljivu diskusiju, ali takodje postoji opasnost da ta diskusija ode u dobro poznatom pravcu...

Link to comment
Share on other sites

Tu je i glavni problem kupovine diskova, marza domacih prodavaca i kupovna moc ljudi. U UK na koliku platu daju oko 5£ dok kod nas na prosek od 25-30k din trebas dati 1500din. BluRay disk je tamo 10$ a kod nas 2500+ din. Ipak treba shvatiti da kada bi cela Srbija stala sa dl mlatimudije sa neta ne bi se ni primetilo na globalnom trzistu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

MOG-LOGO.jpg

 

Mozete besplatno da slusate muziku na MOG strimer. Servis radi samo za americkite IP adrese pa treba vam US proxy server IP adresa da indirektno pristupite MOG-u i uclanite se i koristite. 

 

Idete samo na http://hidemyass.com/proxy-list/ da odebiret americki IP. Podesite opcije za pretrazivanje prema filtere kao sto je na ovoj slici. 

 

zo6g.png

 

Rezultat pretrazivanja je IP adresa i PORT.  Kopirajte jedan komplet i idite u Internet Explorer > Menu > internet Options > Connections > LAN Settings i tu unesite podatke kako sto je prikazano na slici.

4njl.png

 

Sada imate americki IP i idite na www.MOG.com, uclanite se i koristite servis. Nakon sto se ulogirate vise servis ne proverava dali vam je IP americki pa mozete ugasiti IP proxy setting. Samo odchekirajte kockicu pored.

 

980h.png

 

Ako vam se ne otvaraju internet stranice kad promenite od srpski u americki IP, samo uzmite novi iz listing na http://hidemyass.com/proxy-list/. Menjajte dok jedna od tih vam ne proradi.

 

Ovo je sve legalno btw. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ево за љубитеље бенда Мортал Комбат нешто беÑплатно (а легално), директно Ñа њиховог Ñајта.

http://mortalkombatbend.com/

 

Живи албум Ñнимљен пре пола године. Има доле опција за ДЛ у видео варијанти, а има наравно и Ñамо аудио (mp3 320kbps). Па ко шта воли.  :listen

omot_antievrovizijski-koncert-4-300x300.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Linn Records od 1.12. do Bozica omogucuje da se svakog dana skine po neka kompozicija i to u razlicitim formatima : 24bit, 88,2 kHz FLAC i ALAC; 16bit, 44,1kHz FLAC i  ALAC, kao i mp3.

 

Evo linka za Test kompoziciju : http://www.linn.co.uk/christmas?utm_source=Linn+Email&utm_campaign=05fc436671-Linn_Xmas_25_Nov_13&utm_medium=email&utm_term=0_517fad5333-05fc436671-317563077

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...