Jump to content


Snaga u funkciji ambijenta slušanja


Å¡ale

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mali program za raÄunanje potrebne snage .....stim da je   maksimalni pik nekih 20 db Å¡to važi samo za dobro usnimljene materijale .... u većini sluÄajeva i nije baÅ¡ tako . Radi se o tome da je ustanovljeno da je razlika izmeÄ‘u maksimalnog i proseÄnog nivoa i do 20 db pa stoga program može da raÄuna i to .....u većini sluÄajeva ta razlika je daleko manja i biva sve manja i manja zbog ipoda i sliÄnih igraÄaka koje su trenutno u modi .......mada je to sve skupa po malo i glupo jer ko danas ima fonometar pa da raÄuna jel hoće 90 ili 91 db .....obiÄno se odvrne maksimalno dozvoljeno i adekvatno datom trenutku .....nekad se i može pojaÄati ali jednostavno ne ide , kad ide obiÄno se ne sme ...i tako

Link to comment
Share on other sites

Sve ovo što sam do sada izneo korištena je terorija i praksa.

Imali smo viÅ¡e razliÄitih prostorija.

PojaÄala smo testirali na 12 h a izvor je uvek bio CD plejer.

Za preraÄunavanje sam koristio logoritamsku funkciju(Dobitak u db= 10 log P1/Po(w))

Toliko za sada!

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pitate se kako izraÄunati snagu pojaÄala kad nemamo tablice pri ruci.

Kubaturu podelimo sa dva i to je snaga pojaÄala za kutije proseÄne osetljivosti 88 db/w/m i glasnoću od 96 db na mestu sluÅ¡anja.

Npr  50 m3 : 2 = 25 w snaga pojaÄala i osetljivost kutija od 88 db/w/m.

Za kutije osetljivosti od 86db/w/m bi iznosilo pojaÄalo od 40w.

Za kutije osetljivosti od 90db/w/m bi iznosilo pojaÄalo od 16w.

 

Nadam se da ste me razumeli :thumbsup2  :)  :wave2

PS:Da li ste Äuli za Marfijev zakon...Äim može to se i desi.

Link to comment
Share on other sites

Jbt. jel ima ikakve sanse da se ova glupost zaustavi.Ovaj je lik pokrenuo gomilu nekih nebuloznih tema i onanise do besvesti,dok forum postaje stvar za sprdnju.Vidim se nedavno sa jednim drugarom audiofilom sa 30-tak g iskustva pomenem mu forum,pozovem da se ukljuci,a on me tako spusti da mi nije bilo dobro.Nebi da detaljisem,bilo bi uvredljivo po sve nas,ali nazalost  vecoj meri tacno,istina boli.

Edit.Poljoprivredni sajam je u toku,moram da javim Karanu da su njegova pojacala adekvatna za sajamske hale  po snazi,promasio covek izgleda profesiju pa prodaje to za kucnu upotrebu. 

Link to comment
Share on other sites

Jbt. jel ima ikakve sanse da se ova glupost zaustavi.Ovaj je lik pokrenuo gomilu nekih nebuloznih tema i onanise do besvesti,dok forum postaje stvar za sprdnju.Vidim se nedavno sa jednim drugarom audiofilom sa 30-tak g iskustva pomenem mu forum,pozovem da se ukljuci,a on me tako spusti da mi nije bilo dobro.Nebi da detaljisem,bilo bi uvredljivo po sve nas,ali nazalost  vecoj meri tacno,istina boli.

Edit.Poljoprivredni sajam je u toku,moram da javim Karanu da su njegova pojacala adekvatna za sajamske hale  po snazi,promasio covek izgleda profesiju pa prodaje to za kucnu upotrebu. 

 

Respect za Å aleta, zbog dijeta. Svi bi trebalo da brinu o zdravoj ishrani  :thumbsup2

 

Jedno liÄno pitanje... Sondek, pored toliko kvalitetnog sadržaja na forumu, zaÅ¡to ti i tvoj iskusni prijatelj Äitate teme koje vas živciraju  :)

Link to comment
Share on other sites

Pitate se kako izraÄunati snagu pojaÄala kad nemamo tablice pri ruci.

Kubaturu podelimo sa dva i to je snaga pojaÄala za kutije proseÄne osetljivosti 88 db/w/m i glasnoću od 96 db na mestu sluÅ¡anja.

Npr  50 m3 : 2 = 25 w snaga pojaÄala i osetljivost kutija od 88 db/w/m.

Za kutije osetljivosti od 86db/w/m bi iznosilo pojaÄalo od 40w.

Za kutije osetljivosti od 90db/w/m bi iznosilo pojaÄalo od 16w.

 

Nadam se da ste me razumeli :thumbsup2  :)  :wave2

PS:Da li ste Äuli za Marfijev zakon...Äim može to se i desi.

 A kako ako je moja prostorija 56,2m3, a osetljivost 90db/m2, koliko pojacalo da uzmem? Samo da napomenem da mi krevet i police sa knjigama zauzimaju barem trecinu prostora, znaci jedno 27m3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...