Jump to content


Lepe vesti...


impuls

Recommended Posts

Ja ti docrtao koji ja imam, a ti navalio. Dobio sam ga na poklon sa napomenom da ga je Linn davao na svojim promocijama za nekakvu godišnjicu ili šta već. Ukapirao sam da je za 40 godina Linn-a ... koga briga, poklonu se u zube ne gleda nego se u radosti popije.

Sitničarima kao što si ti nikad ništa nije po volji. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, ab said:

Иване, лепе вести. У Срба ваља на такве датуме праву ракију попити :)
Кабломанија и међ виски сишла :D

Hvala Peđa!

Pa večeras se i pije dobra domaća, a viski je pomenut članu koji se već ranije nudio da mi objasni nešto na tu temu...

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Father said:

Ja ti docrtao koji ja imam, a ti navalio. Dobio sam ga na poklon sa napomenom da ga je Linn davao na svojim promocijama za nekakvu godišnjicu ili šta već. Ukapirao sam da je za 40 godina Linn-a ... koga briga, poklonu se u zube ne gleda nego se u radosti popije.

Sitničarima kao što si ti nikad ništa nije po volji. :rolleyes:

Misliti i cvece brati nije isto ;)

Link to comment
Share on other sites

Sa zadovoljstvom i ponosom pohvalio bih uspeh projektantskog tima kolega kojima sam se i ja pridružio pri samom kraju procesa davne 2015-te.

Kako je objekat svetao primer objekta visoke enegretske efikasnosti i nama ovde na forumu interesantne funkcije, podelio bih prelepu emisiju "Zeleni sat" Televizije Vojvodine objavljene 25.05.2022.

Muzičko baletska škola u Novom Sadu

https://media.rtv.rs/sr_ci/zeleni-sat/74592

Link to comment
Share on other sites

Zao mi je sto sam propustio par koncerata da cujem kakva je sala akusticki. Bice ih naravno jos. Inace ovo sto pricaju mangupi sa vlasti "koncertna sala" macku o rep i propustena prilika. Nema koncertne sale gde orkestar ne staje. Ostaje nam Snp, takav je kakav je... ili da se lomatamo na drvenim klupicama Sinagoge. 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Father said:

Sa zadovoljstvom i ponosom pohvalio bih uspeh projektantskog tima kolega kojima sam se i ja pridružio pri samom kraju procesa davne 2015-te.

Kako je objekat svetao primer objekta visoke enegretske efikasnosti i nama ovde na forumu interesantne funkcije, podelio bih prelepu emisiju "Zeleni sat" Televizije Vojvodine objavljene 25.05.2022.

Muzičko baletska škola u Novom Sadu

https://media.rtv.rs/sr_ci/zeleni-sat/74592

Sve pohvale!

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Father said:

Sa zadovoljstvom i ponosom pohvalio bih uspeh projektantskog tima kolega kojima sam se i ja pridružio pri samom kraju procesa davne 2015-te.

Lep primer. Svaka čast. Šteta što u ovoj sirotoj državi nema volje da se smanji besomučna potrošnja energije i zagađenje prirode.  Na ovakav način, ali i drugim tehnologijama, koje nisu nove kao što ni ova nije nova,  može se drastično smanjiti potreba za gorivima bilo koje vrste. Kod nas ove korumpirane duše i razne neznalice koje odlučuju o svemu nastavljaju da guraju po starom, kao da je 65-ta. Makar da zgrade izoluju po gradovima, bilo bi vajde i leti i zimi, ali jok. Novi kopovi, nove elektrane, vetroparkovi, nuklearke pominju, mini doduše nije to opasno ništa itd. Sa 30% tog novca rešavaju se skoro svi problemi, ali nema provizijice, nema slikanja, govora, vrpci, neme ništa od toga.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nixie said:

Lep primer. Svaka čast. Šteta što u ovoj sirotoj državi nema volje da se smanji besomučna potrošnja energije i zagađenje prirode.  Na ovakav način, ali i drugim tehnologijama, koje nisu nove kao što ni ova nije nova,  može se drastično smanjiti potreba za gorivima bilo koje vrste. Kod nas ove korumpirane duše i razne neznalice koje odlučuju o svemu nastavljaju da guraju po starom, kao da je 65-ta. Makar da zgrade izoluju po gradovima, bilo bi vajde i leti i zimi, ali jok. Novi kopovi, nove elektrane, vetroparkovi, nuklearke pominju, mini doduše nije to opasno ništa itd. Sa 30% tog novca rešavaju se skoro svi problemi, ali nema provizijice, nema slikanja, govora, vrpci, neme ništa od toga.

Nixi, sve si rekao, za naslovnu...! 🍻

Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam decenijama u tako nekom poslu ekološkom, uradio sam dosta postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda. To je jako lepa svar, kad vidiš čistu vodu kako otiče u reku umesto fekalija. Jedino što ta postrojenja troše puno struje. Deo nadoknađujemo proizvodnjom metana iz mulja, ali to se isplati samo na većim objektima, dok se sa manjih mulj može voziti na veća postrojenja na preradu. Uglavnom to zadovoljava 50-70% potrošnje struje tih većih objekata, a količina mulja za deponiju se usput znatno reducira.

Sad su na snazi strogi propisi i novi objekti zadovoljavaju te Evropske kriterijume energetske efikasnosti. Međutim najveći deo starih objekata je katastrofalno loš. Kad bi to uradili svuda, osim naravno istorijskih zaštićenih objekata, to bi bila milina i neviđene ušteda, a i zgrade bi izgledale ko nove, makar spolja. Kad bi išli dalje, na grejanje i hlađenje objekata toplotnim pumpama, umesto klasičnih kotlarnica i toplovoda, grejanja na struju, ugalj i drva, gde bi nam bio kraj. Građanstvo ne može to da sprovede, nema para i nije svesno ničega, to mora da bude državni projekat.

Industriju i nemamo nešto, ali i tu se može puno učiniti. Glavna je krivica države, što im toleriše recimo da nemaju preredu otpadnih voda, bez toga u Jevropi niko ne može da radi.  Mene iznenađuje takođe da uglavnom privatni industrijski sektor malo radi na smanjenju potrošnje energenata, ko bi rekao, inače su prilično alavi na pare. Za državni sektor koji dominira kod nas, no comment, tu je situacija beznadežna.

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, sondek said:

O cemu pricamo kad se kompletna fekalna kanalizacija grada Beograda i Novog Sada uliva u Dunav bez ikakvog preciscavanja..i to u centru grada. Crna ekoloska rupa Evrope.

Mi smo počeli projekat za Bgd. zajedno sa jednom firmom iz Novog Sada, šta smo uradili uradili, za početak crpnu stanicu idejno rešenje za uslove. Dalje su preuzeli Kinezi. Radi se nešto, projekti, ali šta i dokle je to stiglo ne znam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
27 minuta ranije, SlušačOmota291 said:

Evo lepog posta, srećna vam bila dvajstreća, vintidžarima osamdestreća

Mnogo boljih sprava, kablova i nove muzike, CDova, ploča....

Želim mnogo testiranja, živciranja domaćina po kućama i poslušanih zvučnika sa pojačalom u cegeru XD

Јел си ово сам смислио или ти је неко помог'о?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...