Jump to content


Lepe vesti...


impuls

Recommended Posts

Pre braka imao sam šest teorija o odgajanju dece. Sada imam šestoro dece i nijednu teoriju.” Earl of Rochester

Smisao života je borba protiv odrastanja.“ Dick Werthimer

Jedna od najsrećnijih stvari koja vam se može desiti u životu jeste srećno detinjstvo.“ Agata Kristi

Od dece možete puno naučiti. Na primer koliko strpljenja imate.“ Franklin P. Jones

Samo deca koja ne slušaju, mogu postati bolja od svojih roditelja." Duško Radović

...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pregazio novih 1000km na El. trotinetu. :)

Brojka od 4000km pređena. U Septemrbu odradio chip tuning zarad bolje vučne sile na uzbrdicama, tako da sam promenio i dnevnu rutu ka poslu. Sada je blizina šume i bezbednija deonica moguća. Nikako da chip tunujem  stomačinu, da bar malo pomognem bateriji, sada kada se od nje očekuju 30% jače sveukupne performanse.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Neki jači model možda, ali ipak sa tom kilažom ide i veća visina i (da ne uvredim), ali sporiji refleksi, a mali točkići i sitne prepreke umeju da budu neprijatni i malo destabišući u vožnji.

Uglavnom viđam sve više žena i muškaraca moje visine, paaa možda i težine sa kojima se redovno mimoilazim ili vozimo u istom pravcu svaki dan.

Kolege više od mene imaju ili Pro verziju ili El. biciklu. Firam nam je otvorila garažu za bezbedno čuvanje El. dvotočkaša. :)

Green, Green!

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Zexx said:

Ide trotinet i nizbrdo...:rolleyes:

Na ovoj stavci sam u kreiranju firmwarea dobio najviše na uštedi baterije, pomeranjem početka kočenja/dopunjavanja na veću brzinu, što mi je omogućilo da manje stiskam gas na nizbrdicama, dopunjavajući bateriju pri dovoljno konfornoj brzini nizbrdo. Tom optimizacijom sam uspeo da kompenzujem veću potrošnju baterije na uzbrdicama, efikasnijim punjenjem baterije na nizbrdicama i manjim otporom motora na pravcu ili nekim blažim nizbrdicama.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Father said:

Na ovoj stavci sam u kreiranju firmwarea dobio najviše na uštedi baterije, pomeranjem početka kočenja/dopunjavanja na veću brzinu, što mi je omogućilo da manje stiskam gas na nizbrdicama, dopunjavajući bateriju pri dovoljno konfornoj brzini nizbrdo. Tom optimizacijom sam uspeo da kompenzujem veću potrošnju baterije na uzbrdicama, efikasnijim punjenjem baterije na nizbrdicama i manjim otporom motora na pravcu ili nekim blažim nizbrdicama.

У тому дoђе као KERS :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, giZ_Mo said:

У тому дoђе као KERS :klanjanje

Potražih o čemu pišeš. :)

 

Приликом кочења кинетичка енергија се (маса и брзина возила...) при трењу дискова претвара у топлотну енергију, а енергија постепено губи. КЕРС служи управо томе да се један део топлотне енергије при трењу дискова, преусмери у систем који ће на неки начин прикупити. Енергија се сакупља у кондензатору који се на правцу празни те побољшава перформансе мотора.

На тестирањима у Јерезу 2008. догодила се необична несрећа. Наиме у модификованом болиду БМW Саубера којег је возио Кристијан Клајн, БМW-овог механичара ударио је електрични удар. Због тога је он завршио у болници, а КЕРС се показо као недовољно развијена компонента. Због тога су се многе екипе у Формули 1 бојале употребити КЕРС а од тада се приликом додира болида с КЕРС-ом обавезно носе заштитне рукавице.[1]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...