Jump to content


Lepe vesti...


impuls

Recommended Posts

Ajde "da i ja kažem nešto za dnevnik".

Ono što mi smeta kod svih električnih prevoznih sredstava je nepostojanje nikakvog zvuka istog.

Ne vozim el. skuter,i vjerujem da je za zdravlje bicikl bolji.

Dešava mi se kao pješaku da skuteraš se stvori u baš neprijatnoj blizini skoro pa da dodje do kontakta.Ne smiješ napravit nijedan manevar lijevo ili desno, kao prije jer skuteraš moze da te udari.Bogu hvala nijesam imao takvo iskustvo.

Jednom sam prisustvovao kad je vozač taksi firme sa onom el.Teslom od momenta mirovanaja dala gas u na nekih 150 metara razvila nevjerovatnu brzinu.Sve to u centru grada u uskoj jednosmjernoj ulici u kojoj su sjedne strane parkirana auta.Kako je ulica u strogom centru mogao je neko da bude zgažen.Sreća bio je praznik.Ona iza upravljača nije mogla pri toj brzini reagovati.

Da se pitam proizvodjači bi morali ugraditi nešto što će simulirati zvuk automobila makar pri brzinama vecim od 40 kmh.

Link to comment
Share on other sites

Evo za dnevnik da javim. Da se unutrašnje gume na El Trotinetu buše na nekih 1300 pređenih km. Dva puta menjao zadnju i jednom prednju ( na 2300km). Bliži mi se 3000-ti km na sokoćalu i nisam imao većih bliskih susreta na trotoarima. Zvonce često koristim na bic. stazi jer ima zabuljenih u telefone sa slušalicama ili duboko zamišljenih odsutnih pešaka na istoj.

Na trotoaru vozim eko brzinom gde je ubrzavanje i brzina ograničeno. Jednom sam dodirnuo rukom haubu Punta na obeleženom pešačkom prelazu koji sam prelazio.

Od buke u glavama pešaka čisto sumnjam da bi i simulirani zvuk grejdera izazvao veću pažnju.

Dakle lepa vest u najavi... Idemooooo 3000 km.......

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Infidel said:

Pretpostavljam da si prelazio kao pešak?

Bio sam na trotinetu prelazeći pešački tj. bic. stazu na Autokomandi. Kada je iz kružnog toka uleteo Punto naglo zaustavljajući se iz pune brzine.

Nema potrebe za cinizmom. Vidim da i moderatorstvo naginje agresivnosti. Lepo je @Bujodrag onomad izneo anamnezu stanja.

Prijatno!

Link to comment
Share on other sites

On 4.7.2020. at 10:36, Father said:

Evo za dnevnik da javim. Da se unutrašnje gume na El Trotinetu buše na nekih 1300 pređenih km. Dva puta menjao zadnju i jednom prednju ( na 2300km). Bliži mi se 3000-ti km na sokoćalu i nisam imao većih bliskih susreta na trotoarima. Zvonce često koristim na bic. stazi jer ima zabuljenih u telefone sa slušalicama ili duboko zamišljenih odsutnih pešaka na istoj.

Na trotoaru vozim eko brzinom gde je ubrzavanje i brzina ograničeno. Jednom sam dodirnuo rukom haubu Punta na obeleženom pešačkom prelazu koji sam prelazio.

Od buke u glavama pešaka čisto sumnjam da bi i simulirani zvuk grejdera izazvao veću pažnju.

Dakle lepa vest u najavi... Idemooooo 3000 km.......

 

On 4.7.2020. at 14:08, Father said:

Bio sam na trotinetu prelazeći pešački tj. bic. stazu na Autokomandi. Kada je iz kružnog toka uleteo Punto naglo zaustavljajući se iz pune brzine.

Nema potrebe za cinizmom. Vidim da i moderatorstvo naginje agresivnosti. Lepo je @Bujodrag onomad izneo anamnezu stanja.

Prijatno!

ako neko jos nesto cinicno i agresivno pita u vezi ovog dogadjaja doci ce i nova informacija da je tu bio i semafor a da je puntu bilo crveno a pesacima i biciklistima zeleno.....zato bolje nemojte.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Прича је, да се у том тренутку једини преживели албатрос са Аутокоманде у ниском прелету приближавао Степин вајату, тад се већ возач пунта иначе из Прњавора опчињен загледао у несвакидашњи призор...остали учесници у саобраћају испратише знатижељно поглед возача пунта, када је ел.скутераш наслонивши се руком на хаубу замрз’о тај трен како би се та лепота у својој чари на тенане испратила...и обезбедила сигурност у саобраћају.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...