Jump to content


Lepe vesti...


impuls

Recommended Posts

3 sati ranije, Father said:

Ono što vidim kao najveću lošu stvar je dosta jaka opruga na kliku rolera koja se u Cad-u koristi za Panovanje (pomeranje) celog ekrana.

Ja zbog toga odavno koristim palac i levi bočni taster za PAN u CAD i slično. Mnogo mi je lakše tako. Ako nema te opcije u software -u od miška, imaš univerzalni program Xmouse pa mu dodeli tu funkciju. Na mišu ima bočni taster za palac koliko vidim na slici. Inače taj miš mi deluje ko sprava za mučenje projektanta. :D

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Nixie said:

Inače taj miš mi deluje ko sprava za mučenje projektanta. :D

Više za one mnooogo brže crtače da se nepotrebno ne ističu. Pa im kolege kupe jedan da im umanje zalet. :P

Inače rešio sam i problem sa Pan-om. Ne treba točkić da se stiska "vertikalno" nego samo da se gurne bočno, što je daleko lakše i tako aktivira klik koji se zadržavanjem koristi kao funkcija Pan-ovanja.

Takođe se koristi i kod brzog listanja stranica nekog dokumenta sa više strana ili dugačkih web stranica samo intenzitetom pomeranja miša na gore ili na dole dok se točkić drži pritisnut.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

lakše palcom pritisnuti bočni taster za PAN komandu

Ja palcem ta dva leva bočna prekidača koristim za fwd i back u web browser-u.

Ako se nešto u Cad-u može podesiti interno onda bih mogao da probam!?

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Father said:

Možda ne pripada ovoj temi, ali za mene su lepe vesti.

Posle 27 godina klasičnog horizontalnog držanja miša ukapirao sam da zbog bolova u podlaktici i laktu se "Miša treba plašiti". Uvek sam imao kvalitetniju klasu miševa više rezolucije preciznosti i neznatno teže ali u poslednjih godinu dana dobih dijagnozu teniskig lakta od posla kojim se bavim (za stolom klikutanje mišem u Autocad-u)

Pre neki dan kompanija u kojoj radim odlučila je da kupovinom nove koncepcije "handshake" miševa sa zarotiranim zglobom za 60° u takoreći položaj rukovanja izađe u susret uvećanom broju žalbi na sličan problem nelagidnosti u radu. Na neki način desetina nas je beta tester pre odluke o masovnijoj kupovini.

Možda još nekome ova rotacija zgloba pomogne. Ja ću javiti efekat nakon dve nedelje rada.

:cheers

IMG_20200630_075827_copy_3024x1701.thumb.jpg.76d9c131913e4ea50a3eb6e41c2bce5c.jpg

Наручио га и себи. Јавим утиске...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Ako se nešto u Cad-u može podesiti interno onda bih mogao da probam!?

Mislim da ne može, ali nikad mi nije palo na pamet da proverim da li to podešavanje postoji u ACAD jer imam xmouse. Ako nađeš javi.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Nixie said:

Mislim da ne može, ali nikad mi nije palo na pamet da proverim da li to podešavanje postoji u ACAD jer imam xmouse. Ako nađeš javi.

Ima za desni klik, i točkić, ali se ne sećam za te bočne blizu palca.

Link to comment
Share on other sites

Nek je sa srecom druze. :)  Strand je cudo. Extra je. Dolazim svake godine na par dana. I obavezan je sladoled preko N. pozorista. A pre toga saren astal......moje omiljno mesto. Odlicni su. Ne menjam saren astal. Zadnjih 15-tak godina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...