Jump to content


Lepe vesti...


impuls

Recommended Posts

@sondek

a sto se Vladinog komentara tice,to je isto sto sam ti  i ja napisao samo tvojim nacinom bezobrazno,vredjajuci,generalizujuci i neprimereno.

nasao si se uvredjen a nigde te nije licno spomenuo,kao sto ti nisi nikog apostrofirao a uvredio si mnoge.....mozda i njega i mene i jos milion ljudi,kako sam ti napisao u prvom postu.

 

ovo nek bude i za @Ljuba da mozda bolje shvati ovakvu reakciju Surokvl-a.

Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo,a to je vrlo,vrlo jasno svakom dobronamernom i iz mojih postova ja ama baš nista nemam protiv majstora i neškolovanih ljudi.I sam sam iz radnicke porodice potekao i iskolovao se.Imam protiv drzave koja takve financijske odnose napravi i u potpunosti obesmisli skolovanje nase dece.

Link to comment
Share on other sites

ratatatiraaaa drugari,

'ajmo malo matematike na srBski način iz moje branše:

-plata lekara opšte prakse početnika nakon osnovnih studija od 6 godina je oko 66.000RSD u državnoj službi

-plata tehničara početnika posle 4 godine srednje medicinske stručne škole je 44.000RSD.

Lekar je studirao 6 godina i za to vreme je zarađivao 0 RSD

Tehničar je za to vreme radio 6 godina x 12 meseci x 44.000 RSD = 3.168.000 RSD

Lekar kada počne da radi, da bi izjednačio "prednost od 6 godina" rada tehničara dok je on studirao treba da radi 3.168.000 

RSD /(razlika 66.000-44.000=22.000RSD)= 144 meseci iliti 12 GODINA.

Što znači da ako si upisao medicinski fakultet u Srbiji onda ćeš svog tehničara sa srednjom školom stići sa zaradom tek sa 19 godina života + 6 godina studiranja + 12 godina platne kompenzacije = u 37. godini života.

Voleo bih da me neko demantuje.

Pri tome poštujem bezgranično svačiji kako fizički tako i intelektualni rad bez obzira na školsku spremu i jedino se grozim hoštaplera bez obzira na školsku spremu, pol, godine, veroispovest, naciju i seksualno opredeljenje.

Iskreno želim Brankovom sinu najbolje u Nemačkoj. Daobog da se i u Srbiji desi rumunski scenario gde su građani izašli na ulice da demonstriraju PROTIV niskih zarada u javnom sektoru i odlaska SVIH Rumuna trbuhom za kruhom. Nakon tih demonstracija je rumunskom lekaru specijalisti plata podignuta sa 500€ na 2.500€.

Ako ovako nastavi ova zemlja, ostaće u njoj samo starci i političari za koje potonji starci glasaju. A da starci ne umru od gladi njihova deca će im slati preko Western Union-a mesečno po 200-300€

Njihovi unuci će 2040 da pričaju samo nemački, engleski, danski, slovački, mađarski i imaće od svojih šefova samo prezimena koja se čudno pišu i teško izgovaraju.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, zflazar said:

ratatatiraaaa drugari,

'ajmo malo matematike na srBski način iz moje branše:

-plata lekara opšte prakse početnika nakon osnovnih studija od 6 godina je oko 66.000RSD u državnoj službi

-plata tehničara početnika posle 4 godine srednje medicinske stručne škole je 44.000RSD.

Lekar je studirao 6 godina i za to vreme je zarađivao 0 RSD

Tehničar je za to vreme radio 6 godina x 12 meseci x 44.000 RSD = 3.168.000 RSD

Lekar kada počne da radi, da bi izjednačio "prednost od 6 godina" rada tehničara dok je on studirao treba da radi 3.168.000 

RSD /(razlika 66.000-44.000=22.000RSD)= 144 meseci iliti 12 GODINA.

Što znači da ako si upisao medicinski fakultet u Srbiji onda ćeš svog tehničara sa srednjom školom stići sa zaradom tek sa 19 godina života + 6 godina studiranja + 12 godina platne kompenzacije = u 37. godini života.

Voleo bih da me neko demantuje.

Pri tome poštujem bezgranično svačiji kako fizički tako i intelektualni rad bez obzira na školsku spremu i jedino se grozim hoštaplera bez obzira na školsku spremu, pol, godine, veroispovest, naciju i seksualno opredeljenje.

Iskreno želim Brankovom sinu najbolje u Nemačkoj. Daobog da se i u Srbiji desi rumunski scenario gde su građani izašli na ulice da demonstriraju PROTIV niskih zarada u javnom sektoru i odlaska SVIH Rumuna trbuhom za kruhom. Nakon tih demonstracija je rumunskom lekaru specijalisti plata podignuta sa 500€ na 2.500€.

Ako ovako nastavi ova zemlja, ostaće u njoj samo starci i političari za koje potonji starci glasaju. A da starci ne umru od gladi njihova deca će im slati preko Western Union-a mesečno po 200-300€

Njihovi unuci će 2040 da pričaju samo nemački, engleski, danski, slovački, mađarski i imaće od svojih šefova samo prezimena koja se čudno pišu i teško izgovaraju.

pecat-potpis

Link to comment
Share on other sites

 Tačno se kristališe iz ove diskusije i ono što ja mislim.


Samo. Odakle su Rumuni iskopali onih 2500 e? Imali su ih i ranije! Nek radi bagra ko ih y....... Ma može i za 500!!!
Isti hoštapleraj.
Saće da iskoči onaj što stalno iskače.:D
Ybt izgleda da je zadužen za ovaj forum.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Ružić Slavoljub said:

Čestitam. Neka su živi i zdravi pa neka idu gde im je bolje. Moje dete je bilo preko,probalo i vratilo se,hvala Bogu,verujem da se razumemo...

Svako ima svoj život i svoje puteve,pa kako voli.

Dobro je da naša deca imaju izbor a ne kao mi 90 -ih i 20xx -ih.

Значи избора нема, пошто 20хх још трају ;).

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, ivanp said:

 Tačno se kristališe iz ove diskusije i ono što ja mislim.


Samo. Odakle su Rumuni iskopali onih 2500 e? Imali su ih i ranije! Nek radi bagra ko ih y....... Ma može i za 500!!!
Isti hoštapleraj.
Saće da iskoči onaj što stalno iskače.:D
Ybt izgleda da je zadužen za ovaj forum.

Ti bi trebao da potražiš stručnu pomoć. Dok je ne dobiješ,bićeš na mojoj "ignore" listi tako da možeš da lupaš do mile volje. Pa,pa....

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, zflazar said:

 

Pa-pa... paranoja... :lol::lol::lol:

zar vam se baš ništa ne dešava što bi zadovoljilo naziv topic-a ili stvarno treba stručnjaka Ljuba da nam nađe za disleksiju?

 

Nisam ja prijatelju paranoičan-naprotiv a u životu mi se dešava puno lepih stvari.Većinom su privatne pa mislim da nisu za forum. Kada bude neka lepa vest iz društvene sfere života-objaviću. Živimo u istom gradu, pa znaš da u ZR nema baš puno lepih novosti. 

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Nisam ja prijatelju paranoičan-naprotiv a u životu mi se dešava puno lepih stvari.Većinom su privatne pa mislim da nisu za forum. Kada bude neka lepa vest iz društvene sfere života-objaviću. Živimo u istom gradu, pa znaš da u ZR nema baš puno lepih novosti. 

Po meni ima, zavisi kako i šta gledaš. Ako sam ne doprinosiš da se lepe stvari dešavaju one ti neće pasti sa neba.

https://www.zrenjaninski.com/grad/svetski-dan-srca-u-nedelju-29-septembra-bice-obelezen-u-aviv-parku/

dobro došli.

Link to comment
Share on other sites

Magistrici farmacije podrška od kolege na početku karijere i preporuka da makar pogleda opcije koje joj se nude u inostranstvu (iako, i ovde može da se nađe ok posao, ali mnogo teže nego ranije).

Mladom doktoru želim sreću u životu i nastavku karijere van Srbije, sa željom da ne zaboravi gde su mu koreni.

Tati čestitam što je uspeo da u ovom sveopštem ludilu ipak uradi svoj posao kako treba.

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, RingeRaja said:

Magistrici farmacije podrška od kolege na početku karijere i preporuka da makar pogleda opcije koje joj se nude u inostranstvu (iako, i ovde može da se nađe ok posao, ali mnogo teže nego ranije).

 

Zahvaljujem.Kasno malo sa 50g.Gde smo tu smo,nazalost smo poverovali bolju budućnost svoje zemlje.Ostaje verovatno da se iškoluju deca kao i Siroma pa da se pozdravljamo.Ne treba biti sebičan pa ih zadrzavati.

Za mlađe farmaceute orijentir: Prosecna plata farmaceuta u Srbiji je 60000 dinara, u Nemackoj prosek 5800€,odnosno 70000€ godisnje.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ujakov treći brak i trojke iz tog braka. Deca vrlo talentovana. Ovo dvoje, Jelisaveta i Zaharije u ovom slučaju nastupaju na takmičenju.

Meni dođu brat i sestra. :)

Ne znam više detalja, ali i ovoliko je sasvim dovoljno da ih pohvalim u lepim vestima.

Uživajte u njihovom dečijem izvođenju.

:wub:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Možda ne pripada ovoj temi, ali za mene su lepe vesti.

Posle 27 godina klasičnog horizontalnog držanja miša ukapirao sam da zbog bolova u podlaktici i laktu se "Miša treba plašiti". Uvek sam imao kvalitetniju klasu miševa više rezolucije preciznosti i neznatno teže ali u poslednjih godinu dana dobih dijagnozu teniskig lakta od posla kojim se bavim (za stolom klikutanje mišem u Autocad-u)

Pre neki dan kompanija u kojoj radim odlučila je da kupovinom nove koncepcije "handshake" miševa sa zarotiranim zglobom za 60° u takoreći položaj rukovanja izađe u susret uvećanom broju žalbi na sličan problem nelagidnosti u radu. Na neki način desetina nas je beta tester pre odluke o masovnijoj kupovini.

Možda još nekome ova rotacija zgloba pomogne. Ja ću javiti efekat nakon dve nedelje rada.

:cheers

IMG_20200630_075827_copy_3024x1701.thumb.jpg.76d9c131913e4ea50a3eb6e41c2bce5c.jpg

Link to comment
Share on other sites

U prvih sat vremena rada sa njim zaista osećam prijatno rasterećenje u zglobu šake i laktu. Uobičajna nepreciznost pri zameni miša je ok i smatram da je samo u pitanju vreme navikavanja na klik koji je malo bočno postavljen pa neki put pri kliku pomeri i poziciju kursora.

Ono što vidim kao najveću lošu stvar je dosta jaka opruga na kliku rolera koja se u Cad-u koristi za Panovanje (pomeranje) celog ekrana. Iziskuje dosta snažniji pritisak od uobičajnog što uz kosinu pod kojim ruka stoji zahteva dodatnu alokacuju koncentracije za tu operaciju, koja je inače dosta česta u radu u grafičkim programima.

Verujem da ću i na to da se naviknem, kao i na vraćanje ruke sa kucanja po tastaturi na miša, gde se očekuje ta mala rotacija kao pri rukovanju.

Za sada više pozitivnih nego negativnih iskustava. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...